МВФ погодив виділення нового траншу для України на $700 мільйонів

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду 22 листопада затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною, а також підтримала запит про її продовження до червня 2022 року включно.
Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.
Зазначається, що результатом завершення перегляду стане отримання Україною чергового траншу від МВФ обсягом 500 млн спеціальних прав запозичень, що становить $699 млн.
У Нацбанку підкреслили, що продовження виконання програми stand-by дасть можливість Україні отримати наступні транші від МВФ загальним обсягом 1,6 млрд СПЗ (понад $2 млрд).
"Ми вдячні колегам з МВФ за плідну співпрацю та прийняте рішення. Це важливий сигнал про підтримку МВФ дій української влади та Національного банку зокрема. Як і раніше, пріоритетними напрямами програми залишаються забезпечення макроекономічної стабільності, реформування фінансової системи та впровадження структурних реформ", – прокоментувавочільник НБУ Кирило Шевченко.
Зокрема, у межах поточної програми співпраці України з МВФ за регулятором закріплене продовження роботи за кількома напрямами, зокрема: посилення незалежності Національного банку України, проведення монетарної політики, спрямованої на досягнення інфляційної цілі 5%, реформування державного банківського сектору та подальше впровадження реформи корпоративного управління, зменшення витрат держави на збанкрутілі банки, зниження рівня непрацюючих кредитів у банківській системі, а також посилення системи банківського нагляду та регулювання небанківського фінансового сектору.
Як повідомлялося, МВФ 18 жовтня повідомив про досягнення угоди з Україною на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) по першому перегляду програми, що "відкривало шлях для першого перегляду SBA і запиту про продовження програми радою директорів МВФ. Завершення першого перегляду дозволить виділити (Україні) SDR500 млн (близько $700 млн)", зазначалося в релізі за підсумками обговорень між сторонами, що тривали з 21 вересня по 18 жовтня.
Глава Місії Іванна Владкова Холлар повідомила про досягнення домовленості щодо оновленого набору політики у сфері економіки, фінансів і структурних реформ, щоб допомогти Україні впоратися з економічною кризою і кризою у сфері охорони здоров'я, викликаною COVID-19, і зберегти макроекономічну і фінансову стабільність, а також усунути основні перешкоди для приватних інвестицій.
Нагадаємо, МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на близько $5 млрд з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.
Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми для виділення інших траншів, але через коронавірус розклад було порушено. Розміри другого та третього траншу – по $700 млн, четвертого – $560 млн та заключного – $980 млн.
В .Зеленский
однією з умов цього кредиту - закінчення конкурсу, що зеля гальмує,
і призначення голови САП