729 1

Антимонопольний комітет дозволив приєднати "Електроважмаш" до "Укренергомашин"

Антимонопольний комітет дозволив приєднати

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив приєднання АТ "Завод "Електроважмаш" до АТ "Українські енергетичні машини".

Таке рішення ухвалено на засіданні АМКУ у четвер, передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, збори акціонерів АТ "Укренергомашини" (раніше – "Турбоатом"), 75,22% акцій якого належить державі, 1 грудня схвалило приєднання до нього АТ "Завод "Електроважмаш", затвердило умови конвертації акцій "Електроважмашу" в акції "Укренергомашин" і випуск акцій додаткової емісії з метою цієї конвертації.

У свою чергу Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку України 7 грудня вже зупинила звернення акцій "Електроважмашу" та замінила свідоцтво про реєстрацію акцій "Укренергомашин".

Читайте також: Кабмін вирішив взяти у своє управління об'єднані в одне підприємство "Турбоатом" та "Електроважмаш"

Як повідомлялося, процес приєднання "Електроважмашу" до "Турбоатому" був заблокований ухвалою Господарського суду Харкова, прийнятою як забезпечення позову пов'язаної з Костянтином Григоришиним КУА "Сварог Ессет Менеджмент" на користь венчурного інвестфонду "Сьомий", "Укренергомашини".

Нагадаємо, збори акціонерів 27 серпня вирішили перейменувати "Турбоатом" на "Українські енергетичні машини", а також змінити його тип із публічного на приватне АТ.

У той же день 27 серпня Кабінет Міністрів погодив реорганізацію АТ "Завод "Електроважмаш" шляхом приєднання до АТ "Турбоатом". При цьому Кабмін вніс "Турбоатом" до переліку об'єктів великої приватизації державної власності.

"Турбоатом" – єдиний в Україні виробник турбінного обладнання для гідро-, теплових та атомних електростанцій. Географія постачання підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки. Завод завершив 2020 рік із чистим прибутком у розмірі 226,53 млн грн, що на 27,8% менше, ніж у 2019 році, чистий дохід скоротився майже вдвічі – до 1,47 млрд грн.

Великим міноритарієм АТ (15,34% акцій) є венчурний інвестфонд "Сьомий" під управлінням КУА "Сварог Ессет Менеджмент", пов'язаний із Костянтином Григоришиним. Ще 5,598% акцій належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd., афілійованій, за даними "Турбоатому", з російським холдингом "Силові машини" (фактичний власник Олексій Мордашов). Держпакетом у 75,22% управляє Фонд держмайна.

Завод "Електроважмаш" спеціалізується на виробництві потужних гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС та АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних витягів, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту. У 2020 році завод наростив чистий збиток у 5,8 раза до 2019 року – до 451 млн грн., чистий дохід скоротився у 2,3 рази – до 821,8 млн грн.

Коментувати
Сортувати:
російсткі олігархи скуповують стратегічні підприемства хто їм це дозволяе
показати весь коментар
09.12.2021 13:18 Відповісти