США та Євросоюз передумали відключати Росію від SWIFT, – ЗМІ

США та ЄС більше не розглядають варіант відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT у разі посилення агресії проти України.
Про це повідомляє німецьке видання Handelsblatt із посиланням на урядові джерела, передає Єіропейська правда.
"Американці та європейці вже кілька тижнів обговорюють, як реагувати у разі військової операції Росії проти України. ЄС погрожує Кремлю "масовими наслідками", але поки що не уточнив їх", - пише видання.
Як зазначається, відключення Росії від системи SWIFT є "дуже делікатним для учасників переговорів".
"Цей крок може призвести до дестабілізації фінансових ринків у короткостроковій перспективі та сприяти розвитку альтернативної платіжної інфраструктури, в якій Захід більше не домінуватиме у середньостроковій перспективі", - сказано в повідомленні.
Газета додає, що натомість готуються адресні економічні санкції проти найбільших російських банків.
"Переговори між європейцями та США зараз зосереджені на формуванні санкцій проти великих російських банків. Німеччина наполягає на винятках, щоб можна було оплачувати імпорт газу та нафти із Росії", - йдеться у публікації.
Раніше повідомлялося, що американські чиновники обговорюють широкий перелік санкцій проти Росії, включно з відключенням РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT, які мають стримати російського президента Володимира Путіна від початку вторгнення в Україну.
До того першв заступниця голови російського центробанку Ольга Скоробогатова зазначала, що Банк Росії зараз не бачить ризиків відключення РФ від SWIFT, у разі потреби внутрішньоросійський трафік цієї системи може бути переведений на створений після 2014 року російський аналог – Систему передачі фінансових повідомлень (СПФС) .
Нагадаємо, під час минулої загрози ескалації конфлікту у квітні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Захід продемонструвати готовність запровадити нові санкції щодо Росії, зокрема, відключивши від міжнародної системи банківських платежів SWIFT, щоб стримати агресивні дії щодо України.
Раніше Кулеба на нараді міністрів закордонних справ Європейського союзу пропонував підготувати пакет секторальних санкцій проти РФ. Проте потім він визнав, що у країнах Євросоюзу немає консенсусу щодо цього питання.