10 902 22

Суд відкрив справу про банкрутство компанії-власниці "Укртелекома" Ахметова

ахметов

Згідно з судовими матеріалами, ініціатор цієї процедури – ТОВ "Фінансова компанія "Сокур" (її бенефіціар – Анатолій Амелін, якого ЗМІ називали близьким до оточення Ахметова), повідомляє Finbalance.

Кінцевим бенефіціаром ТОВ "ЕСУ" є Рінат Ахметов, який, як виявилося, придбав компанію-власника "Укртелекома" вже після його приватизації у низки осіб, пов’язаних з оточенням Віктора Януковича.

У липні 2019 року суд задовольнив позов фінкомпанії "Сокур" до ТОВ "ЕСУ" про стягнення 334,4 млн грн заборгованості за облігаціями (зокрема, відсотки, інфляційні нарахування, пеня). Відповідні права вимоги позивач викупив у збанкрутілого "Дельта Банку". Дисконт при цьому становив 80%.

Нагадаємо, у травні цього року Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Фонду держмайна, скасувавши постанови судів нижчих інстанцій, якими Фонду було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ "ЕСУ" про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій "Укртелекома" у 2011 році та стягнення 2,17 млрд грн пені за прострочення виконання зобов’язання із внесення інвестицій.

Фонд держмайна продав 92,79% акцій "Укртелекома" для ТОВ "ЕСУ" в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансування операції частково було забезпечене через випуск облігацій ТОВ "ЕСУ" на 4,6 млрд грн, більшість з яких (на 4 млрд грн) були викуплені державними "Ощадбанком" та "Укрексімбанком".

Відповідні папери мали бути погашені в березні 2017 року, що, однак, не відбулося (тобто був допущений дефолт). Державні банки досі безуспішно намагаються повернути свої кошти в судах.

ТОВ "ЕСУ" за підсумками 2020 року звітувало про збиток 880,4 млн грн, тоді як за 2019 рік декларувало прибуток 360,4 млн грн. На кінець 2020 року непокритий збиток компанії становив 7,74 млрд грн. Активи – 10,8 млрд грн (участь в капіталі інших підприємств).

"Укртелеком" за 2020 рік декларував прибуток 2,14 млрд грн (за 2019 рік – збиток 832,8 млн грн). Дохід від реалізації продукції – 5,45 млрд грн (за 2019 рік – 5,77 млрд грн).

Топ коментарі
+7
Прой.....б Укртелекома це взагалі мега афера "Донецьких" !!! В жодній цивілізованій країні стаціонарний зв'язок не є предметом приватизації, це стратегічний об'єкт, особливо в умовах війни!!! Але баба Юля все рішала... Дуже сумна ситуація, я як зв'язківець який продовжував справу своїх батьків, почавши працювати у 2008 році після універу був у розпачі ... Шкодую що до 2014 року втратив там свій час та вимушений був піти бо не міг вже терпіти того бл..ва що там відбувалося, крали все і всі!!!
показати весь коментар
12.08.2022 20:57 Відповісти
+4
Та не вже ж повирізав АТСи по всій Україні та кабель у всіх містах та селищах?
Прощавай "Укртелеком" та колись зручний , стаціонарний зв'язок...
показати весь коментар
12.08.2022 15:50 Відповісти
+3
сколько надо украсть чтобы гандона ахметова посадили???? заводы укррудпрома украл, криворожсталь тоже урал причем у него и пинчука отобрали но гандона не посадили, днепроблэнерго тоже своровав по такой схеме как укртелеком
показати весь коментар
12.08.2022 19:09 Відповісти

Завантаження...