НАЗК закликає уряд не призначати міністра Чернишова очільником "Нафтогазу"

Про це йдеться у листі очільника Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова прем’єр-міністру Денису Шмигалю, передає LIGA.net.
За його словами, Кабінет міністрів, членом якого є Чернишов, виконує впродовж тривалого часу функції загальних зборів "Нафтогазу" та наглядової ради компанії.
Водночас норми закону "Про запобігання корупції" прямо забороняють чиновникам і держслужбовцям влаштовуватися на роботу в юридичні особи, якщо ці компанії підпадали під їхній контроль або нагляд. Заборона діє протягом року з моменту припинення ним функцій держави.
"Таким чином, призначення будь-якого з членів Кабінету міністрів до НАК "Нафтогаз України" за вказаних обставин є незаконним", – йдеться в листі.
Чернишова, за даними джерел видання, Кабмін може призначити керівником "Нафтогазу" 3 листопада.
Напередодні міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов написав заяву про відставку із займаної посади, вона вже зареєстрована у Верховній Раді. За даними ЗМІ, після відставки з посади міністра Чернишова призначать головою правління НАК "Нафтогаз України", з якої Кабмін вже звільнив Юрія Вітренка.
Чернишов обіймає посаду міністра розвитку громад та територій України з березня 2020 року. Раніше він тривалий час очолював концерн "Авек" бізнесмена Олександра Фельдмана, обраного народним депутатом від партії "Опозиційна платформа – За життя!".
А щоб ніхто не сумнівався дєрмак замовить відосика зеленському і той справно прочитає з писульки що треба.
Але ж ЗЄ-владі не вперше порушувати законодавство. Вітренка вони призначили теж протизаконно і нічого.