7 746 39

Україна підвищить тариф на транзит російської нафти через обстріли об’єктів енергетики

дружба,нафтопровід

Україна планує підвищити плату за транзит російської нафти трубопроводом "Дружба" до Східної Європи наступного року через атаки Москви на об’єкти енергопостачання країни.

Відповідного листа оператор мережі нафтопроводів України АТ "Укртранснафта" направив російській компанії "Транснєфть", повідомляє Bloomberg.

У документі зазначається, що "руйнування української енергетичної інфраструктури призвело до значного дефіциту електроенергії, зростання її вартості, дефіциту палива, запчастин".

Також зросли витрати на організацію безпечних умов праці персоналу та охорону об’єктів, йдеться у листі, підписаному генеральним директором "Укртранснафти" Володимиром Цепендою.

З огляду на це українська компанія попередила, що підвищить тарифи на транспортування сирої нафти до Угорщини та Словаччини на 2,10 євро за тонну – до 13,60 євро ($13,90 за тонну) з 1 січня.

Як повідомлялося, тариф на транзит російської нафти територією України з 1 квітня зріс із 9 євро до 11,5 євро за тонну, з початку року він збільшився на 51%.

Пізніше "Транснєфть" підтвердила російському державному інформаційному агентству ТАСС, що отримала лист від "Укртранснафти" і вивчає його. Російський оператор нафтової мережі обговорить це питання з урядом у Москві.

15 листопада поставки російської нафти до Східної Європи були припинені на день після того, як електростанція, яка обслуговує трубопровід в Україні, була вражена артилерійським обстрілом. Того дня Росія випустила по Україні близько 100 ракет.

Топ коментарі
+15
мадчри не дають свою територію для транзиту зброї
про надання Україні зброї навіть не йде мова
мадяри виступають за зяття санкцій з рф
а ми їм нафту качаємо
для зелених, бакси не пахнуть, чи як????
показати весь коментар
21.11.2022 19:08 Відповісти
+12
Війна війною, а "бізнєс ета другоє"! мордор визнали країною-терористом і з терористами ще торгують!
показати весь коментар
21.11.2022 19:06 Відповісти
+11
зверье продает нефть используя нас как зону транзита а потом нас же бомбит.это даже не жесть
показати весь коментар
21.11.2022 19:11 Відповісти

Завантаження...