3 168 13

Компанія Кропачова купує державний Білгород-Дністровський порт за 220 мільйонів

кропачев

ТОВ "Укрдонінвест" бізнесмена Віталія Кропачова стало переможцем повторного приватизаційного аукціону з продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту на електронному майданчику Prozorro.

Фінальна пропозиція становила 220 млн грн при початковій ціні у 93,78 млн грн, передає Інтерфакс-Україна.

У торгах також брали участь ТОВ "Порт Аккерман" та ПрАТ "Мостобуд ЮА".

Як повідомлялося, призначений на 3 березня перший аукціон із продажу цього порту зі стартовою ціною 187,57 млн грн не відбувся.

Фонд держмайна зазначав, що заснований у 1971 році Білгород-Дністровський порт збитковий, проте з 2022 року підприємство "відіграє важливу роль у забезпеченні світової продовольчої безпеки як логістичний центр для портів на Дунаї".

ДП "Білгород-Дністровський морський торговельний порт" спеціалізується на перевалці лісових вантажів, мінеральних добрив, залізорудних котунів, металопродукції та зернових вантажів. Основним видом його діяльності, згідно зі статутом, є допоміжне обслуговування водного транспорту.

З 1 квітня 2022 року Білгород-Дністровський морський порт використовується як логістичний центр для портів на Дунаї. Порт приймає вантажі на автомобілях і відправляє їх у вагонах. З травня того ж року підприємство розпочало відвантаження зернових, перевалку залізорудних котунів та перевантаження металопродукції.

До складу порту також входять дев’ять суден, чотири тепловози, 18 портальних кранів та 56 транспортних засобів (частина надана в оренду).

Топ коментарі
+5
Що означає слово "купує"?! А що, Державі Україна він вже "не потрібний"?! Та ні, справа, швидше за все у тому, що у "колокоритних" Потвор ще ті "апетити"! Але ж дивіться, хлопи, якби вас незабаром не "вдавило"! ППЦ!!! П.С. Взагалі, весь цей "дєрібан" майна Народу України вже набрид, тому після війни у всіх цих "прихватизаторів" та чинуш, які їм це все дозволили, потрібно ВСЕ Націоналізувати! Навіть те, що записано на бабок, дєдок і собак Шариків... Врешті решт весь цей "дєрібан" є не чим іншим, як ЗНИЩЕННЯМ УКРАЇНИ в економічному плані! Прикладів цієї "приватизації" аж занадто! Згадаємо, як приклад, ЧСЗ, який в свій час "купив" новінський. І що сталось? А те, що завод, який в часи "совка" виробляв авіаносці, зараз вже збанкрутував, тому Україна і не може самостійно побудувати ні одного корабля класу фрегат - корвет. І таких прикладів, - тисячі! Цікаво, чим займаються СБУ та ДБР, якщо у них "під носом" всіляка Сволота продовжує Знищувати Неньку та ще і під час війни?!
показати весь коментар
13.03.2023 15:24 Відповісти
+5
Поки йде війна,влада за безцінь продає стратегічні підприємства.Ще нехай продадуть китайцям землю.І українці залишаться без нічого у своїй власній державі.Це знищення України.
показати весь коментар
13.03.2023 16:22 Відповісти
+4
порт за 6 лямів баксів???
я не кажу за гектари території
десятки тисяч м2 складів та приміщень
про під,їзні залізничні та автошляхи
про техніку та обладнання
про газо та енегосистему
вкажіть хоча б ціну одного портового крана, а їх там десятки і все стане ясно як Божий день
показати весь коментар
13.03.2023 22:35 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
13.03.2023 16:22 Відповісти
а не я вибирав клована
Ви його привели....
і вже бачимо і ще побачимо, що яник та порох проти нього просто, обкакані немовлята...
показати весь коментар
13.03.2023 22:39 Відповісти
Этот порт уже никому на фиг не нужен. Донецкому жали деньги карман и он послушал деятелей из АМПУ о дутых перспективах. Развели там «барыгу». Грузить через этот порт сейчас нечего. И ближайшие десятилетия ничего не будет.
показати весь коментар
13.03.2023 17:21 Відповісти
ну там есть один причал , возле моста с морской стороны , который используется для погрузки леса на малотонажные суда , следующие вдоль побережья на румынию ( в очень тихую погоду ) , есть еще земснаряд , который больше стоит на ремонте чем работает , а еще есть перспектива постройки моста через лиман , вот тогда это будет прибыльно , и не хило.
показати весь коментар
13.03.2023 19:27 Відповісти
Ну якщо ні чого не створюється в державі то навіщо тоді продавати, де логика ціх "ріночників" в ФДМ і у владі , тим паче стратегічне підприємство під час війни яке б могло в умовах окупації страхувати перевалку грузів для всієї країни мінімум 1 мільон тонн. коли інші порти під обстрілом. за ціною 6- ти повирхового будинку в Києві, так воно "збиткове" коли ціна за перевалку 1 тонни 1 $ . ( а поряд у часників до війни 4-5) та щей мінімум 50% йде ліваком, так це не проблеми власності яка є народною, а проблеми влади яку потрібно міняти в демократичних державах , вибирали для управління , а не для розкрадання а потім розпродажу в одні руки крадіям , а не частками через фондовий ринок. Хай збудують новий порт в який мініму потрібно вкласти 20 мільонів $
показати весь коментар
13.03.2023 20:49 Відповісти
220 млн. - это смешные деньги.
показати весь коментар
14.03.2023 07:15 Відповісти
Ну то купіть ви за несмішні гроші.
показати весь коментар
14.03.2023 09:42 Відповісти
А эта корпорация сколько своих работников отправила на фронт воевать с врагом ?Сколько дронов и снарядов отправило за свой счет ? Уверенно -ноль .Пока одни люди превращаются в мясной фарш -эти ожиревшие клопы высасывают украинскую кровь ,превращая её в свою прибыль ,от которой Украине и её народу будет только ещё один одуревший от денег олигарх . В такое тяжелое время для страны заниматься скупкой за ноль -преступление ,да и в мирное время -это тоже преступление -это не капитализм -это просто воровство .
показати весь коментар
14.03.2023 10:53 Відповісти
Рашистські ставленики у владі під час важкої війни обезкровлюють Україну економічно. Адже усім відомо, що попередня прихватизація державного майна у мирний час завершилася масовим пограбунком українського народу, створенням злочинного олігархату, контрольованого кремлем, московицькою економічною окупацією та знищенням промисловості України.
показати весь коментар
14.03.2023 11:18 Відповісти