15 576 114

Кабмін на місяць відклав підвищення тарифів на електроенергію для населення

тарифы,электроэнергия

Про це представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив у Telegram.

"Передбачено продовження дії фіксованої ціни на електричну енергію для побутових споживачів до закінчення осіньо-зимового періоду 2022/23 року, а саме, до 30 квітня 2023 року", – написав Мельничук.

Відповідні зміни внесено до постанови Кабміну N483 від 5 червня 2019 року "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обовʼязків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії".

Раніше гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота припускав, що уряд відкладе на місяць підвищення тарифів на електроенергію для населення, щоб завершити обговорення варіантів такого підвищення.

Як повідомлялося, уряд розглядає можливість підвищення тарифів на електроенергію для населення (які нині складають 1,44-1,68 грн за кВт-год) до рівня ринкового тарифу для непобутових споживачів 2-го класу напруги (орієнтовно, 5,5 грн за кВт-год), або ж може встановити нові диверсифіковані тарифи, залежно від обсягу споживання.

За даними НКРЕКП, розглядається декілька варіантів підвищення тарифів на електроенергію для населення, воно може бути розбите на кілька етапів.

Нагадаємо, чинні тарифи на електроенергію для населення діють до 31 березня 2023 року. Для індивідуальних побутових споживачів тариф становить 1,44 грн за кВт-год при споживанні до 250 кВт год на місяць та 1,68 грн/кВт год – понад 250 кВт год на місяць.

У серпні минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає запровадження мораторію на підвищення тарифів на опалення та гарячу воду протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення. Однак він не передбачає мораторію на підвищення тарифів на електроенергію.

Топ коментарі
+24
Нехай тільки спробують підняти до 5.5 грн. за квт/година! Сподіваюсь, після цього багатьом людям буде "по цимбалах" на воєнний стан і вони вийдуть на вулиці, аби "щось зробити зеленим"! В такому разі "вовіку" та його посіпакам не допоможуть ані "щодобові звернення до українців", ані "нагородження бійців на фронті", тому як коли мільйони стали майже жебраками і ледь зводить кінці з кінцями, "дуже заможна" СВОЛОТА і далі намагається всі свої проблеми вирішити за рахунок знедолених! Де ВИРОКИ СУДІВ ЗРАДНИКАМ, корупціонерам та ПОТВОРАМ, які обкрадають українців в часи війни, пан Зеленський?! П.С. Ох, "зелені", дочекаєтесь ви народного гніву, ох дочекаєтесь...
показати весь коментар
24.03.2023 18:11 Відповісти
+21
А що, в нас є ''ринок електроенергіїї''? Скільки у нас постачальників-один-два, і приватні обленерго-монополісти! Так що про який ринок може бути мова! Про європейський? Нам туди ще рано, допоки зарплата не зрівняється хоча б з східно-європейською, говорити про єаропейський ринок -це обдирання українців і гра на користь монополістів!
показати весь коментар
24.03.2023 18:03 Відповісти
+20
показати весь коментар
24.03.2023 17:48 Відповісти

Завантаження...