10 041 36

Очільник МАГАТЕ заявив, що Запорізьку АЕС вже неможливо захистити (оновлено)

гроссі,рафаель

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі після візиту на окуповану росіянами Запорізьку АЕС заявив, що кількість військ у регіоні, де розташована станція, значно збільшилася, і її більше неможливо захистити.

Про це пише Sky News.

"Очевидно, що в усьому цьому регіоні посилюється військова активність. Тому захистити АЕС неможливо", – сказав він.

У заяві Гроссі за підсумками візиту на Запорізьку АЕС, оприлюдненій на сайті МАГАТЕ, уточнюється, що голова організації зауважив "явні ознаки збільшення військової присутності в регіоні".

"Очевидно, що військова активність посилюється у всьому цьому регіоні. Відверто говорять про наступ і контрнаступ. Цю територію чекає, можливо, більш небезпечна фаза з точки зору продовження конфлікту", – наводяться у повідомленні слова Гроссі.

Водночас голова МАГАТЕ заявив про намір продовжувати дипломатичні зусилля, щоб захистити станцію та запобігти можливій ядерній аварії, яка матиме серйозні наслідки для людей і навколишнього середовища в Україні та інших країнах.

Згідно із повідомленням, Гроссі обговорював це питання під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Запоріжжі і зазначив, що незабаром може знову поїхати до Росії для подальших переговорів.

Він констатував, що після невдалих переговорів про створення зони безпеки навколо станції планує зосередитися на тому, "чого слід уникати для забезпечення її захисту, а не на територіальних аспектах".

"Робота триває. Дуже, дуже важливо, щоб ми погодилися щодо фундаментального принципу, згідно з яким атомна станція не повинна бути атакована ні за яких обставин, і вона також не повинна використовуватися для нападу на інших", – сказав Гроссі.

Як повідомлялося, 29 березня гендиректор МАГАТЕ Гроссі здійснив другий візит на окуповану Запорізьку АЕС. Його метою було побачити, як змінилася ситуація на ЗАЕС, поспілкуватися з атомниками, які її експлуатують, а також виступити гарантом ротації членів постійної місії Агентства, яка працює на Запорізькій АЕС від вересня 2022 року.

Ще у січні Рафаель Гроссі заявляв про певний прогрес у питанні створення зони безпеки навколо Запорізької АЕС. Він неодноразово обговорював це питання, у тому числі, з офіціними особами в Росії. Утім, у березні він повідомив, що МАГАТЕ відмовилося від своєї пропозиції створити демілітаризовану зону навколо Запорізької АЕС.

Раніше Рада керуючих МАГАТЕ, що складається з 35 країн, закликала Росію припинити всі дії на українських ядерних об’єктах, а також негайно вивести війська з території Запорізької АЕС.

Топ коментарі
+16
Місяць добіг кінця, зарплатня з міждународних зборів на картку "капнула", а тепер пан Гроссі може сказати, що хрін з тою ЗАЕС, бо "там військ багато". А розглянути санкції проти атомної енергетики мордору слабо, щоб заборонити будівництво мордором ядерних об'єктів у світі, принайми у Євросоюзі? Чи гроші блідої кремлівської молі не пахнуть?
показати весь коментар
30.03.2023 12:58 Відповісти
+10
До Вашого відому, мордор країна, яка є членом МАГАТЕ (МАГАТЕ - міжнародна організація країн, які використовують ядерну енергію). На кожному об'єкті, де використовуються ядерні установки, є представництво цієї організації, без дозволу якого неможлива як експлуатація реактора, так і сертифікація ядерного палива. Без дозволу і відповідного сертифіката неможливі поставки ядерних зборок на діючі АЕС, збудовані мордором у Європі і їх експлуатація. МАГАТЕ може своїм рішенням зупинити роботу АЕС у будь якій країні. "Росатом" заробляє величезні кошти на загрузках енергоблоків АЕС Пакш (Мад'ярщина), АЕС Козлодуй (Болгарія), АЕС Кудамкулан (Індія), АЕС Дуковани і АЕС Темелін (Чехія) і ще багато країн, усього понад 60 енергоблоків. І ядерне пальне туди поставляється мордором за перевіркою і дозволом МАГАТЕ. Я розумію, що кацапи можуть завтра вийти з МАГАТЕ і плюнути на його дозволи і сертифікати, ось тільки не одна країна не прийме російське паливо, яке попаде під заборону. Повірте на слово, як працівнику АЕС з величезним стажем у керування реактором, МАГАТЕ вирішує усе і може, у будь-яку мить, встановити блокаду на будівництво, сервісне обслуговування АЕС та поставки ядерного палива "Росатомом" на діючі енергоблоки АЕС по усьому світу.
показати весь коментар
30.03.2023 17:29 Відповісти
+9
Цей російський найманець по суті розписався в своїй повній неспроможності, а також і всієї цієї довбаної організації. Коли все йде добре, то вони жирують на внесках, а як якісь проблеми, то вони розводять руками і вдають з себе дурня.....до речі як всі ці міжнародні організації, включаючи ООН перш за все.
Так і не зрозумів навіщо взагалі їх колись заснували.
показати весь коментар
30.03.2023 15:09 Відповісти

Завантаження...