Туреччина розпочинає видобуток газу у Чорному морі

Турецька державна компанія Turkish Petroleum Corp. наступного четверга розпочне видобуток природного газу на великому глибоководному родовищі Сакар’я в Чорному морі.
Про це голова компанії Меліх Білгін розповів виданню Financial Times.
За його словами, постачання газу з трьох свердловин розпочнеться цього тижня, ще сім планується ввести в експлуатацію у вересні. Обсяг видобутку на 10 свердловинах очікується на рівні 10 млн кубометрів газу на добу. За підрахунками видання, це близько 7% торішнього обсягу споживання Туреччини. Майже весь газ країна імпортує.
Очільник Turkish Petroleum додав, що на повній потужності родовище постачатиме 40 млн кубометрів газу на добу, частина цього газу експортуватиметься.
"За нинішньої ринкової кон'юнктури пошук покупців навряд чи стане для нас проблемою", – заявив глава Turkish Petroleum і вказав на високий потенціал європейського ринку.
Чистий імпорт Туреччини енергоресурсів, який включає нафту, газ та інші продукти, минулого року становив $80 мільярдів, що стало важливим фактором зростання дефіциту поточного рахунку.
Як повідомлялося, на початку квітня Туреччина завершила монтаж трубопроводу від газового родовища Сакар’я в Чорному морі до наземного пункту прийому газу.
Родовище Сакар'я відкрито 2020 року біля берегів однойменної провінції. Інвестиції в першу фазу проекту, що реалізується турецькою компанією спільно з американською Schlumberger та британською Subsea 7, становили $1,8 млрд.
За оцінками Turkish Petroleum, на родовище Сакар'я припадає більша частина відкритих у Чорному морі запасів природного газу, що витягуються, які можуть досягати 710 млрд куб. м.