448 2

Затриманого на хабарі голову Верховного Суду Князєва позбавили посади

всеволод,князев

Пленум Верховного суду проголосував за висловлення недовіри голові Верховного Суду Всеволоду Князеву.

Про це повідомив секретар пленуму Дмитро Лиспеник, передає Радіо Свобода.

За ухвалення такого рішення проголосували 140 членів пленуму, двоє висловились проти.

Після цього 137 членів пленум підтримали постанову про припинення повноважень Князева з 16 травня 2023 року.

Відтак Всеволод Князев втрачає статус голови Верховного суду, але залишається суддею цієї інстанції. Однією з підстав для припинення повноважень судді Верховного суду є обвинувальний вирок у кримінальному провадженні.

Тимчасово виконувати обов’язки голови Верховного Суду буде Дмитро Лиспеник, як суддя з найбільшим стажем.

Раніше Верховний суд 142 голосами підтримав заяву пленуму про справу Князева, в якій виступив за "повне, об’єктивне розслідування всіх обставин" справи і назвав її "чорним днем в історії суду".

Як повідомлялося, напередодні детективи НАБУ затримали голову Верховного Суду Всеволода Князєва через отримання хабаря в розмірі близько $3 млн. За даними слідства, він отримав хабар за винесення рішення у справі на користь структур Костянтина Жеваго.

Ймовірно, йдеться про рішення, яким 19 квітня Велика палата Верховного Суду скасувала постанову Північного апеляційного госпсуду про визнання недійсним договору від 2002 року про купівлю-продаж 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) Ferrexpo та передачу їх колишнім акціонерам підприємства.

Нагадаємо, у 2002 році чотири компанії, які входять до групи VS Energy російських бізнесменів Олександра Бабакова, Євгенія Гінера, Міхаіла Воєводіна та Сергія Шаповалова (Gilson Investments, Calefort Developments, Emsworth Assets і Trimcroft Service) продали 40,19% акцій ПГЗК особам, пов'язаним з нинішніми власниками комбінату – компаніям Eastcoast United. Statex Corp., Newport Inc., Sayers Holdings Limited.

Потім було проведено кілька додаткових емісій і серій інших перепродажів, внаслідок чого єдиним акціонером ПГЗК стала гірничорудна компанія Ferrexpo, основним акціонером якої є Констянтин Жеваго.

У 2005 році чотири компанії-продавці вже зверталися до суду з позовом про визнання недійсним догововору купівлі-продажу та проведення допемісій. Проте Вищий господарський суд України у лютому 2015 року став на сторону нинішніх власників "Полтавського ГЗК" у корпоративній суперечці, яка тривала близько 10 років.

Восени минулого року президент Володимир Зеленський увів у дію два рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня, одним з яких санкції запроваджено і щодо Бабакова, Гінера та Воєводіна. Бабаков також перебуває під санкціями США та ЄС. У 2014 році він голосував за анексію Криму.

Коментувати
Сортувати:
Невже???,а що,прЕмію ні??,,,),,
показати весь коментар
16.05.2023 18:28 Відповісти
Так суддею ВС він же залишився. Так що будуть і премії, і пожиттєва "пензія".
Щоправда, меньші, ніж належить голові суду. А після "повного, об'єктивного розслідування всіх обставин" справи поновиться на посаді голови ВС і отримаїє всі різниці за весь час "винуждєнаво прагула".https://biz.censor.net/n3418796
показати весь коментар
14.07.2023 16:33 Відповісти