4 288 28

Рада підвищить податок на прибуток для банків удвічі

налоги,амнистия,коррупиця,сбережения

Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону "про внесення зміни до підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування банків".

Відповідний законопроєкт №9656д у першому читанні підтримали 247 нардепів,, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.

Документ передбачає підвищення ставки податку на прибуток для банків з 18% до 36% протягом 2024-2025 років, без права зарахування збитків минулих періодів.

У проєкті держбюджету на 2024 рік враховано додаткові надходження від прийняття цього закону у сумі 9,9 млрд грн.

Нагадаємо, наприкінці серпня низка народних депутатів внесли до Верховної Ради законопроєкт, який передбачав запровадження оподаткування у 2024-2026 роках чистого процентного доходу банків за ставкою 5% (додатково до сплати податку на прибуток підприємств), що могло б принести держбюджету, за їхніми оцінками, близько 10 млрд грн наступного року.

Однак голова Національного банку Андрій Пишний хоча і підтримав ідею додаткового оподаткування банків у якості тимчасового кроку під час війни, проте запропонував на 2023-2024 роки підвищити ставку податку на прибуток банків, замість запропонованого депутатами оподаткування чистого відсоткового доходу.

За першу половину 2023 року відсоткові доходи банків сягнули 141 млрд грн, зокрема завдяки операціям із державними цінними паперами – 73,5 млрд грн, а чисті відсоткові доходи за цей самий період становили 93,6 млрд грн, збільшившись порівняно з довоєнним періодом 2021 року на 75%.

Топ коментарі
+10
А банки плату за послуги підвищать,за рахунок було 100грн,тепер долізло до 225грн,значить буде 300грн.
показати весь коментар
19.10.2023 13:55 Відповісти
+6
"шоб корова давала більше прибутку її треба менше годувати і частіше доїти" (С) трускавецькі курси зелених економістів.
показати весь коментар
19.10.2023 14:14 Відповісти
+5
Изменения в налоговый кодекс должны вноситься за пол года до начала финансового года!
Финансовый год начинается 1 января, а значит изменения на 2024 г. надо было внести до 1 июля 2023 г.
Но откуда это знать Гетманцеву и нардепам!?
П.С.
Банкиры идут в суд и посылают нардепов на весь 2024 г.
показати весь коментар
19.10.2023 14:39 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А банки плату за послуги підвищать,за рахунок було 100грн,тепер долізло до 225грн,значить буде 300грн.
показати весь коментар
19.10.2023 13:55 Відповісти
ну так. І ще знизять ставки по депозитах. Гетьманцев лікуєт.
показати весь коментар
19.10.2023 14:31 Відповісти
хто в темі той знає що найбільше банки наварили на "пільгових" кредитах
показати весь коментар
19.10.2023 14:51 Відповісти
а ти мабуть в темі? То поясни, як саме? Якщо ставка на "пільгові" кредити обмежена умовами програми.
показати весь коментар
19.10.2023 16:56 Відповісти
"Держава" покриває недоотриману вигоду "відсотки" банкам.
чи ти з тих хто думає що банк може давати кредит в 5-7-9% коли облікова ставка 22 а інфляція 14
показати весь коментар
19.10.2023 19:37 Відповісти
Я з тих, хто видає кредити за програмою 5-7-9 і має уявлення про дохідність таких кредитів для банків. Так, держава компенсує різницю.. Але по-перше робить це з затримкою, по-друге загальна дохідність такого кредиту для банку є нижчою від "непрограмних" кредитів.
показати весь коментар
20.10.2023 09:57 Відповісти
працюєте в приваті ?
показати весь коментар
20.10.2023 11:41 Відповісти
Ні, в іншому, недержавному банку
показати весь коментар
20.10.2023 11:44 Відповісти
а банки стануть не прибутковими... ото податків наберете...
показати весь коментар
19.10.2023 14:06 Відповісти
а куди ти зараз без банку, нікуди, все ляже на плечі клієнтів, точніш їх гаманець, зараз переказ на карту комісія 4% а буде 8, платіжка 3 грн. буде 6 і так на всьому,
показати весь коментар
19.10.2023 17:00 Відповісти
банки нікуди не подінуться. і комісії під цей шум піднімуть...
та чи показуватимуть вони прибуток? офіційно...
показати весь коментар
19.10.2023 17:45 Відповісти
значить доляр піде удвічі, комуналка за послуги удвічі квитанції, ну і прочая прочая прочая!!! Ой радуйся земле, Рік новий наступає.
показати весь коментар
19.10.2023 14:10 Відповісти
Но откуда это знать Гетманцеву и нардепам!?
П.С.
Банкиры идут в суд и посылают нардепов на весь 2024 г.
показати весь коментар
19.10.2023 14:39 Відповісти
боневтік, якщо ти не вкурсі, йуризд, тому він краще знає.
показати весь коментар
19.10.2023 17:01 Відповісти
воно то так, навіть роз'яснення КС є з цього приводу , але всі болт ложили, особливо шмаркляві.
показати весь коментар
19.10.2023 17:02 Відповісти
вот ведь твари, а про налог на взятки ни слова?
показати весь коментар
19.10.2023 15:19 Відповісти
тепер: зняв 100 своїх грн, готівкою, заплати банку 30 грн.
перерахував на другу картку 100, заплати 15.
розрахувався за проїзд 8 грн, заплати 2 грн.
чи ви вирішили, що банки будуть собі в збиток працювати?
показати весь коментар
19.10.2023 15:57 Відповісти
Но виноват все-равно Гетьманцев.
показати весь коментар
19.10.2023 16:11 Відповісти
нєнє!
Гетманцев Данило Олександрович - Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.
ну, до чого тут гетьманцев?
показати весь коментар
19.10.2023 16:17 Відповісти
Да наплевать. Виноват Гетманцев и точка!))
показати весь коментар
19.10.2023 16:22 Відповісти
перекладывают из одного кармана в другой.
показати весь коментар
19.10.2023 16:30 Відповісти
До того часу ще треба дожити, бо зараз влада добє банківську систему заявими про арешти рахунків чоловіків (всі розуміємо, що почнуть робити люди). Влада придурків. Просруть все.
показати весь коментар
19.10.2023 17:40 Відповісти
А фото - півлітрові банки.
показати весь коментар
19.10.2023 17:52 Відповісти
Це не на банки податок, бо банки перекладуть цей податок на клієнтів.
Так що цей податок сплачуватиме населення.
Ну хоч поржали?
показати весь коментар
19.10.2023 18:25 Відповісти
шо за дибіли там сидять,
це кредити будуть під 150%,
який буде прибуток?? та ще й ніякого розвитку