Схема Коломойського у "Центренерго" на 176 мільйонів: правоохоронці завершили слідство

Як повідомляє пресслужба НАБУ, матеріали надані стороні захисту для ознайомлення.
Зокрема, йдеться про ексчлена дирекції ПАТ "Центренерго", ексначальника департаменту ПАТ "Центренерго" та керівника приватної компанії, які підозрюються у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні.
Слідство встановило, що у 2020 році ПАТ "Центренерго" уклав угоди про продаж електроенергії ТОВ "Юнайтед Енерджі" (пов'язують з Ігорем Коломойським)-переможцю аукціонів. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф.
"Щоб цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення у розмірі 5% від договірного обсягу відібрання електроенергії", – пояснили в НАБУ.
Такі зміни дозволили згаданому ТОВ відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій "Центренерго" не отримало 176,8 млн грн.
Правоохоронці повідомили про підозру згаданим особам на початку травня 2023 року.