У Міноборони анонсували закупівлю харчів для військових за новими правилами

Держпідприємство "Державний оператор тилу" (ДОТ) у квітні 2024 року почне закупівлі продовольства для потреб Збройних сил України за новими правилами та проводитиме їх окремо від закупівель логістичних і сервісних послуг.
Про це гендиректор держпідприємства Арсен Жумаділов заявив на презентації держпідприємства, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Цей напрям (закупівлі продовольства, – ред.) ми запускаємо з другого кварталу наступного року... Перші поставки за оновленою системою харчування відбудуться у квітні наступного року", – сказав він.
За словами Жумаділова, наразі триває робота з учасниками ринку.
"Ми ще на етапі ринкових консультацій буквально за деякими категоріями, які теж скоро закриваємо для того, щоб сформувати вичерпні вимоги до предмета закупівель і виробників. Щойно ми це зробимо, ми запустимо рамки в січні для кваліфікації", – повідомив гендиректор ДОТ.
На засіданні Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з визначення нових підходів до закупівлі Міністерством оборони продуктів харчування з використанням електронної системи закупівель він уточнив, що закупівля здійснюватиметься за каталогом із 409 найменувань, але товари в ньому на етапі підготовки тендерної документації агрегуватимуться в понад 25 категорій (наприклад, м'ясні вироби), що відкриває широкі можливості участі в закупівельних процедурах українських виробників.
"Закупівля та логістика відокремлені. Виробник, який переміг у тендері, постачатиме продукцію в розподільчі центри. Послуги доставки з цих центрів до кінцевих споживачів закуповуватимуться державою окремо", – пояснив Жумаділов.
Він уточнив, що під час формування очікуваної вартості замовник орієнтуватиметься на дані за середньостатистичними цінами з різних джерел, зокрема Держстату.
"Ціни в наших контрактах не мають бути вищими, ніж у роздрібних мережах", – наголосив гендиректор ДОТ.
За його словами, використовуватиметься динамічна система закупівель, яка передбачатиме кваліфікацію учасників до початку торгів, можливість охочим пройти кваліфікацію протягом періоду дії кваліфікаційної рамки, приховати з метою безпеки певні дані щодо учасників.
Жумаділов зазначив, що стандартизовані меню будуть розроблені професійними технологами, зокрема тими, що нині захищають країну в лавах ЗСУ, воно враховуватиме як потреби військових у різних видах раціонів, так і специфіку якісного харчування в умовах бойових дій.
Своєю чергою заступниця міністра економіки Надія Бігун повідомила, що проєкт рішення уряду про запровадження нової системи закупівель буде подано вже наступного місяця.
Як повідомлялося, наприкінці серпня Міноборони призначило керівником агентства, яке восени має розпочати закупівлю амуніції, палива, харчування та інших ресурсів для ЗСУ, колишнього очільника держпідприємства "Медичні закупівлі України" Арсена Жумаділова.
Раніше Рахункова України підтвердила дані журналістського розслідування про завищення цін на продукти харчування, які Міноборони купувало для військовослужбовців ЗСУ.
Результати аудиту засвідчили, що Міноборони непродуктивно використало 7,44 мільярда гривень бюджетних коштів, замовляючи найбільш вживані продукти харчування за цінами, в середньому на 30% вище ринкових. У підсумку, визначена Міноборони вартість харчування військовослужбовця ЗСУ на добу перевищувала вартість такого харчування в інших підрозділів сектору безпеки та оборони від 3,17 млрд грн (Нацгвардія) до 7,04 млрд грн (СБУ).