"Газпром" прикрився рішенням російського суду від міжнародного позову "Нафтогазу"

Арбітражний суд Санкт-Петербурга та Ленінградської області задовольнив позов російського "Газпрому" до НАК "Нафтогаз України", в якому російська компанія вимагала заборонити розгляд позову української команії в іноземному арбітражі.
За даними картотеки арбітражних справ російського суду, "Газпром" подав цей позов 18 грудня, пише "Коммерсант".
У пресслужбі російського монополіста уточнили, що у своєму позові "Газпром" просив російський суд заборонити "Нафтогазу України" продовжувати ініційований у 2022 році арбітражний розгляд проти нього у Міжнародному арбітражному суді Міжнародної торгової палати. Яким чином російський суд може заборонити українській компанії позиватися до "Газпрому" у міжнародний арбітраж там не пояснили.
Як повідомлялося, раніше "Газпром" почав подавати позови до російських судів, щоб уникнути розгляду справ у Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.
У 2022 році одразу кілька іноземних контрагентів почали арбітражні процеси проти російського "Газпрому". Зокрема, НАК "Нафтогаз України" ініціював арбітраж проти "Газпрому" у Міжнародному арбітражному суді Міжнародної торгової палати, де вимагає доплатити за невикористані російською компанією потужності для транзиту газу, відповідно до угоди від 30 грудня 2019 року, яка передбачає принцип "качай або плати".
Колишній голова правління "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявляв, що невиконання "Газпромом" своїх договірних зобов'язань за контрактом на транзит газу тягне за собою порушення угоди про врегулювання, відповідно до якої НАК відмовився від претензій у розпочатому у 2018 році арбітражі на суму $12,2 млрд.
Нагадаємо, у травні 2022 року Оператор ГТС через через втручання окупантів у роботу своїх об’єктів у зоні бойових дій припинив прийом газу з Росії у фізичній точці з’єднання "Сохранівка", яка забезпечувала близько третини транзиту російського газу в ЄС. При цьому Оператор ГТС вказував на можливість тимчасово перенести транзит газу з цієї точки на точку входу "Суджа".
Водночас у "Газпромі" заявили, що не вважають втрату "Оператором ГТС України" контролю над своїми об’єктами у зоні бойових дій підставою для оголошення форс-мажору і не буде перенаправляти обсяги газу на інший маршрут, запропонований українською стороною.
На десятому!!! році війни!