4 837 20

Мінекономіки ініціювало націоналізацію заводу "Росатома" у Краматорську

энергомашспецсталь

Відповідні проєкти указів Кабмін схвалив на засіданні у вівторок, 23 квітня, повідомляє ЕП.

Зокрема, примусовому вилученню підлягають корпоративні права в ПАТ "Енергомашспецсталь" (92,67% від статутного капіталу). Цей пакет акцій машинобудівного заводу належить кіпрській EMSS Holdings Limited, бенефіціаром якої є "Росатом".

Крім того, вилученню підлягають права вимоги до "Енергомашспецсталі" на 11,2 млрд грн. Цю суму підприємство мало б повернути компаніям, пов'язаним з "Росатом".

Крім того, планується примусово вилучити вертоліт МІ-22 (повітряний пункт управління), а також 17 авіаційних двигунів НК-12, які належать Міністерству оборони РФ і знаходяться на одному з українських авіаремонтних заводів.

Як повідомлялося, "Енергомашспецсталь" розташоване у прифронтовому місті Краматорськ на Донеччині. Російські окупанти неодноразово обстрілювали це підприємство.

"Енергомашспецсталь" – найбільший в Україні виробник спеціального литва та кованих виробів індивідуального та дрібносерійного виробництва для металургії, суднобудування, енергетики (вітро-, паро-, гідро-, атомної) та загального машинобудування.

Топ коментарі
+13
Не прошло и три года
показати весь коментар
23.04.2024 17:41 Відповісти
+10
Після анексії Крима, це потрібно було зробити на наступний день.
показати весь коментар
23.04.2024 17:48 Відповісти
+6
Не уряд а слоу-покі.... на 3й рік війни - з'явились плани.... орки вже декілька разів лупили по ЕМСС ракетами.. там багато чого зруйновано. https://biz.censor.net/news/3334058/okupanty_obstrilyaly_zavod_rosatoma_u_kramatorsku ЕМСС виготовляв заготовки для корпусів реакторів ВВЕР-1000... Думаю вони тепер в Турціїї і у Орбана (АЕС Пакш) стоять. А заводу вже майже нема. За таку швидкість рішеннь Зе-міністрів треба саджати за дії в інтересах РФ.
показати весь коментар
23.04.2024 17:54 Відповісти

Завантаження...