4 350 29

Вихід на новий ринок: "Укрнафта" почне виробляти електроенергію

укрнафта

"Укрнафта" за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку розпочне будівництво потужностей маневрової генерації електроенергії.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

У середньостроковій перспективі це дасть змогу підтримати енергосистему України, що постраждала від атак російських терористів.

Напередодні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписав меморандум із президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо про те, що ЄБРР акумулює 300 млн євро на підтримку енергетичного сектору України.

Ці кошти будуть розподілені між державними енергетичними компаніями, серед яких і "Укрнафта".

"Йдеться про зведення нової, більш ефективної та екологічної розподільчої генерації. Це газопоршневі та газотурбінні теплоелектростанції, робота яких, зокрема, дозволить зробити вклад у покриття втрачених потужностей", – сказав директор ПАТ "Укрнафта" Сергій Корецький.

В "Укрнафті" зазначили, що запуск нових енергетичних напрямків діяльності – це крок компанії щодо розширення ланцюжка доданої вартості, коли не газ продається як товар, а безпосередньо електроенергія. Такий концепт є частиною ESG-стратегії "Укрнафти".

Раніше повідомлялося, що "Укрнафта" почала прийом заявок від інвесторів на відновлення видобутку на 30 ліквідованих свердловинах шляхом забурки бокових стовбурів.

Топ коментарі
+8
В Україні 3 робочі АЕС.

Ровенська станція з 4 енергоблока виробляє 2880 МВт.

Хмельницька 4 енергоблоки - 2000 МВ.

Південно-Українська - 3000 МВт.

Загалом - 7880 МВт

Це - 7880*24=189120 МВт/годин, на добу.

І - 189120*365= 69 028 800, щоб простіше, 69 млн. МВт/год., за рік.

Згідно старих графіків, використання електроенергії в довоєнний час в 2021 році - 9,411 МВт/годину. Тобто, більш як в 7 разів ці три станції перекривали необхідність. Але, згідно

https://gmk.center/news/metallurgi-ukrainy-v-2022-godu-sokratili-potreblenie-**************-na-52-g-g/

під час війни, тільки металургія майже вдвічи скоротила обсяг споживання.

Питання для будь кого - чи не здається, що хтось вважає нас за дурнів?
показати весь коментар
06.06.2024 13:37 Відповісти
+6
Радів би!.........
Якщо би не знав, що у той Укрнафті, ще ті "фахівці широкого профілю"...
показати весь коментар
06.06.2024 13:15 Відповісти
+6
В гуглі є всі дані про споживання та вир-во е/е в довоєнній роки. Згідно них пікове споживання в зимові місяці 2021 року було 21-23 Гвт/год. Якщо навіть всі ТЕСи розбили то в нас залишилося 8 Гвт АЕС, 6,5 Гвт СЕС, 1,5 Гвт імпорт, 0,4 Гвт ВЕС для половини населення і залишків промисловості цього повинно вистачати з головою . Ще можна допустити дефіцит е/е в пікові години , але вдень коли працюють СЕС + імпорт і вночі коли споживання падає раза в 2 -нонсенс.
показати весь коментар
06.06.2024 15:40 Відповісти

Завантаження...