Вихід на новий ринок: "Укрнафта" почне виробляти електроенергію

"Укрнафта" за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку розпочне будівництво потужностей маневрової генерації електроенергії.
Про це йдеться в повідомленні компанії.
У середньостроковій перспективі це дасть змогу підтримати енергосистему України, що постраждала від атак російських терористів.
Напередодні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписав меморандум із президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо про те, що ЄБРР акумулює 300 млн євро на підтримку енергетичного сектору України.
Ці кошти будуть розподілені між державними енергетичними компаніями, серед яких і "Укрнафта".
"Йдеться про зведення нової, більш ефективної та екологічної розподільчої генерації. Це газопоршневі та газотурбінні теплоелектростанції, робота яких, зокрема, дозволить зробити вклад у покриття втрачених потужностей", – сказав директор ПАТ "Укрнафта" Сергій Корецький.
В "Укрнафті" зазначили, що запуск нових енергетичних напрямків діяльності – це крок компанії щодо розширення ланцюжка доданої вартості, коли не газ продається як товар, а безпосередньо електроенергія. Такий концепт є частиною ESG-стратегії "Укрнафти".
Раніше повідомлялося, що "Укрнафта" почала прийом заявок від інвесторів на відновлення видобутку на 30 ліквідованих свердловинах шляхом забурки бокових стовбурів.
Ровенська станція з 4 енергоблока виробляє 2880 МВт.
Хмельницька 4 енергоблоки - 2000 МВ.
Південно-Українська - 3000 МВт.
Загалом - 7880 МВт
Це - 7880*24=189120 МВт/годин, на добу.
І - 189120*365= 69 028 800, щоб простіше, 69 млн. МВт/год., за рік.
Згідно старих графіків, використання електроенергії в довоєнний час в 2021 році - 9,411 МВт/годину. Тобто, більш як в 7 разів ці три станції перекривали необхідність. Але, згідно
https://gmk.center/news/metallurgi-ukrainy-v-2022-godu-sokratili-potreblenie-**************-na-52-g-g/
під час війни, тільки металургія майже вдвічи скоротила обсяг споживання.
Питання для будь кого - чи не здається, що хтось вважає нас за дурнів?
Якщо би не знав, що у той Укрнафті, ще ті "фахівці широкого профілю"...