3 523 36

Польща заборонила українським водіям працювати у таксі без отримання польських прав

таксі

Від сьогоднішнього дня, 17 червня, водії, які здійснюють пасажирські перевезення у Польщі з використанням застосунків, таких як Uber чи Bolt, обов'язково повинні мати чинні польські водійські права.

Про це заявив речник Бюро дорожнього руху Головної комендатури поліції Роберт Опас, передає Польське радіо.

За його словами, зміна правил покликана поліпшити безпеку і не дозволити водіям без польських водійських прав заробляли на перевезенні людей.

"Водійські права, видані у Польщі, є у наших інформаційних базах. А тому поліція може легко довідатися, чи водій має права", – сказав речник польського відомства.

Управляючий директор сервісу Free Now у Польщі Кшиштоф Урбан запевнив, що більшість іноземців не муситиме здавати додаткових іспитів у Польщі.

"Більшість таксистів, котрі працюють у Польщі, – це особи із трьох країн: України, Білорусі та Грузії. Ці країни отримують польські водійські права на засадах їх заміни після підтвердження", – пояснив топменеджер.

Водночас він визнав, що для звернення за польськими водійськими правами потрібно провести у Польщі понад 185 днів. У результаті водіїв може стати менше, що може призвести до зростання цін для клієнтів.

Як повідомлялося, раніше польський президент Анджей Дуда затвердив зміни до закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на її території.

Зміни передбачають, що термін легального перебування українських біженців від війни в Польщі продовжується з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025 року. Водночас суттєво зміняться умови отримання соціальної допомоги українськими біженцями.

Топ коментарі
+3
Права волія шо у Польші шо у нас одинакові.
показати весь коментар
17.06.2024 20:06
+3
Як шо він прагне працювати у таксі то він за висновком лікарів здоров та придатний до служби у ЗСУ. Слимаки ховають дупи по Польшам.
показати весь коментар
17.06.2024 20:10
+3
Не кажіть дурниць.
показати весь коментар
17.06.2024 20:13
Коментувати
Сортувати:
Цуччі браття..наступними будуть паспорти та ID- картки..
показати весь коментар
17.06.2024 19:30 Відповісти
Молодці поляки. Нехай хитродупіті ухилянти їдуть додому. Тут з українськими правами будуть механіками і танків і БТРів.
показати весь коментар
17.06.2024 20:14 Відповісти
Оті поляки зроблять навпаки. Ухилянтів залишать, а жінок з дітьми випруть. Бо їм потрібні руки, а не утриманці.
показати весь коментар
17.06.2024 20:32 Відповісти
Цікаво, чи зміг би поляк працювати таксистом, наприклад у Львові, маючи тільки польські права?
показати весь коментар
17.06.2024 19:35 Відповісти
Звісно шо ні.
показати весь коментар
17.06.2024 20:05 Відповісти
Не кажіть дурниць.
показати весь коментар
17.06.2024 20:13 Відповісти
Права волія шо у Польші шо у нас одинакові.
показати весь коментар
17.06.2024 20:06 Відповісти
В чому їхня однаковість?
показати весь коментар
17.06.2024 20:08 Відповісти
Майже у всьому. Межнародні права. Визнані у всьому майже світі.
показати весь коментар
17.06.2024 20:11 Відповісти
Мова йде про роботу по найму.
показати весь коментар
17.06.2024 20:14 Відповісти
Без проблем. Це Польща порушує правила та договір за признання водійських прав українців. До речі, я у цьому на боці поляків. .
показати весь коментар
17.06.2024 20:19 Відповісти
Нічого Польща не порушує. Канадієць,чи громадянин США,, приїхавши на постіне місце проживання до ЄС, через півроку має змінити права на права країни перебування.
Українець, що постійно мешкає в Польщі, навітьт не працюючи у таксі повинен поміняти права на внутрішні. І так у кожній країні ЄС.
Ти плутаєш статус іноземця як туриста і іноземця з правом проживання.
показати весь коментар
18.06.2024 00:05 Відповісти
Не порушує нічого. Наприклад, куди зараховувати штрафні пункти за порушення таксисту з іноземними правами?
показати весь коментар
20.06.2024 12:38 Відповісти
А оце тоді шо? (до речі, треба продлити, дяка що нагадали)

показати весь коментар
17.06.2024 20:25 Відповісти
Цей варіант для автолюбителів, які отримали права до 1 березня 2011 року.

В 1968 році була підписана Віденська конвенція, згідно з якою громадянин Росії має право їздити по території 68 країн, які увійшли в союз, зі своїм національним посвідченням. При цьому у нього не повинно виникнути жодних проблем з місцевою поліцією.

Конвенція дозволяє управляти автомобілем в наступних випадках:

Якщо ваші права були отримані до 1 березня 2011 року, ви повинні перевести їх на мову тієї країни, в яку плануєте їхати. Папір потрібно буде завірити у нотаріуса після прибуття в іншу державу.

Якщо ваші права нового зразка, то ви можете спокійно виїжджати за кордон. Машиною в іншій країні ви зможете управляти, якщо є міжнародне посвідчення.
показати весь коментар
17.06.2024 21:06 Відповісти
Ці всі документи- для людей, що мають статус туриста в іноземній країні. Після півроку проживання у статусі тимчасово, чр постіно проживаючого, ти повинен змінити права 5а внутрішні. Причому у більшості Країн ЄС- це просто їх поміняти.
показати весь коментар
18.06.2024 00:07 Відповісти
Підтверджую. Макс. 30-40 хвилин заповнити та подати внесок, десь через місяц забрати готову картку. Мені міняли ще старого зразка ламіновані.
показати весь коментар
20.06.2024 12:34 Відповісти
Під меньшим фото на prawo jazdy є номер, тобто ці права зареєстровані у базі поліції, що важливіше ніж сама пластикова картка. Там є зв'язок номер авто - зареєстрований власник. Там є адрес, куди надсилати "листи щастя" з перевищенням. Там накопичуються штрафні пункти і так далі. Куди надсилати фото зі штрафом Миколаєнко Сергію Петровичу? На РЕП ДАЇ Святошинського району?
показати весь коментар
20.06.2024 12:49 Відповісти
пора і таксистам залишати "пшекляндію" .та відправлятися кудись в глиб ЄС.ДЕ ТАКІ Ж САМІ УМОВИ.АЛЕ ЗАРПЛАТНЯ БІЛЬША..
показати весь коментар
17.06.2024 19:38 Відповісти
І відношення не скотське..
показати весь коментар
17.06.2024 19:58 Відповісти
А може пора повернутись та боронити свою країну?
показати весь коментар
17.06.2024 20:06 Відповісти
Так як ти?
показати весь коментар
17.06.2024 20:15 Відповісти
Я вже туди не гожусь... На жаль...
показати весь коментар
17.06.2024 20:31 Відповісти
Ясно. Тому і гоните всіх інших в окопи. Таких "патріотів" зараз - як гівна.
показати весь коментар
17.06.2024 20:35 Відповісти
І я не гожусь. Нажаль. І що? Такі як ми донимо на армію.
показати весь коментар
17.06.2024 20:50 Відповісти
Я не гоню, мені вже все одно скоро туди... А от шо ви собі, молодь думаєте про своє майбутнє та про майбутнє своїх дітей? По чужбинам скитатись чи під кацапів прогибатись?
показати весь коментар
17.06.2024 21:39 Відповісти
Ясно. Один ви - старший дядько, а всі інші - підлітки. Що у вашій голові робиться? Ви довгий час були сторожом в дитячому садку?
показати весь коментар
17.06.2024 21:57 Відповісти
Не знаю який в тебе вік, але мислиш як підліток. Тільки підліток може таку дурницю писати як ти.
показати весь коментар
17.06.2024 22:02 Відповісти
Можете залишатись при своїй думці, якщо вам так зручніше. До того ж вона тут особливо нікого не цікавить.
показати весь коментар
17.06.2024 22:07 Відповісти
Ну ти за всіх не розписуйся. Тебе ж зацікавила? Значить ти або ждун, або ухилянт, ну звісно якщо ти не жінка.
показати весь коментар
18.06.2024 08:52 Відповісти
На фронті страшно.
показати весь коментар
17.06.2024 20:24 Відповісти
Під спідницею у мамки тепло.
показати весь коментар
17.06.2024 20:29 Відповісти
Ну можна і не на передовій служити. Всім міста в окопах не хватить. А от одного солдата в окопі обслуговує вісім в тилу.
показати весь коментар
17.06.2024 21:44 Відповісти
Це Європа. Або отримуй польські права або йди робітником на будівництво, двірником....Потрібно було в асоціацію з ЄС впхнути таксистів ..... І підписати свого часу).
показати весь коментар
17.06.2024 19:39 Відповісти
Як шо він прагне працювати у таксі то він за висновком лікарів здоров та придатний до служби у ЗСУ. Слимаки ховають дупи по Польшам.
показати весь коментар
17.06.2024 20:10 Відповісти
Это ж сколько бомбилой можно заработать в Польше в день или в час ? Неужели там лучше чем в Германии или той же Швеции