6 458 87

Великі сонячні електростанції дають 3 ГВт потужності, українці могли б встановити ще 1 ГВт малих, – Держенергонагляд

сэс

Наразі великі сонячні електростанції (СЕС) щоденно виробляють близько 3 ГВт потужності, що підтримують енергосистему України вдень. Завдяки збільшенню кількості індивідуальних сонячних станцій вже цьогоріч можна додати близько 1 ГВт потужності в енергосистемі.

Про це голова Державної інспекції енергетичного нагляду Руслан Слободян заявив в ефірі телемарафону, інформує пресслужба Держенергонагляду.

"Сонячна генерація, яка сьогодні дає підтримку нашій енергосистемі упродовж денного періоду – це не лише великі потужні станції, якими володіє бізнес, а також усі приватні невеликі сонячні електростанції, яких у нас вже тисячі. Вони роблять надзвичайно вагомий внесок у підтримку енергонезалежності України", – наголосив посадовець.

За його словами, наразі очікується збільшення кількості установок розподіленої генерації, встановлених бізнесом та громадянами.

"Держава дає максимально "зелене світло" для розбудови розподіленої генерації. Для якнайшвидшого розвитку відкриваються всі можливості: істотно спрощено процедуру підключень, технічні умови на приєднання електричних мереж обленерго зобов’язані видати протягом двох днів, а не через 10, як було раніше. Також максимально спрощено всі дозвільні документи – тепер достатньо лише довідки від ВЦА про необхідність встановлення такого об'єкта", – розповів Слободян.

Він нагадав, що дію програми "Доступні кредити 5-7-9 %" розширено на газотурбінні та газопоршневі установки, планується запровадити податкові пільги на імпорт такого обладнання.

Слободян також пообіцяв, що для громадян через Фонд розвитку підприємництва буде доступна спеціальна програма пільгового безвідсоткового кредитування на 5 років.

Очільник Держенергонагляду зауважив, що вартість сонячних панелей у світі щороку зменшується. І зараз мінімальний базовий набір потужністю 5 кВт коштує орієнтовно від $5 тисяч.

Як повідомлялося, на Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має план як збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже цього року, і ще 4 гігавати – упродовж наступних років.

Він нагадав, що внаслідок ворожих ударів знищено вже 9 гігават потужності. За словами президента, пік споживання енергії в Україні минулої зими становив 18 гігават. Отже, половини тепер не існує. Зокрема, знищено 80% теплової генерації в Україні та третина гідрогенерації.

Топ коментарі
+12
5кВт панелей взимку у хмарний день (зрозуміло, панелі мають бути без снігу) згенерують мІнімум 0.3кВт*6годин=1.8кВт - вистачить на ТБ, інтернет, освітлення, циркуляційний насос.. звісно, усе енергоефективне..
показати весь коментар
25.06.2024 14:00 Відповісти
+10
..продавець "тих самих станцій" не закликав би владу "країни мрії" мародера Зєлєнскага якнайдешевше-пособівартості давати чи продавати "кіловат - у кожну хату"..
перша батарея з'вилася років з 15 тому і натепер маю шість різних (було 7, але вумний нарід не тільки голосує за Зелю, але й не спить по ночах, "допомагаючи" ближньому ) з неболісними витратами, бо купував давно, помалу і окремими блоками, розраховуючи на невеликі потужності та енергоощадні прилади від ледламп до холодильника-телевізора.. наприклад акум lifepo4 36В 25Аг використовую і на електровелосипеді (для поїздок 150км на дачу) і для аварійних "блекаутів", вже четвертий рік..
і да.. мені давно на усе майже байдуже.. не хочете шось зробити самі для себе, користуючись чужим досвідом? - сидіть без електрики, чекаючи нового Зєлю, вже якогось іншого незеленого кольору, який наобіцяє ще чогось "прикольного" для тупорилого лохторату..
показати весь коментар
25.06.2024 15:27 Відповісти
+7
Давайте безпроцентные кредиты на установку СЭС частникам. Будет много желающих
показати весь коментар
25.06.2024 13:59 Відповісти

Завантаження...