11 789 27

"Приватбанк" продав 245 АЗС Коломойського за 700 мільйонів

avias

Державний "Приватбанк" 27 вересня провів електроні торги з продажу 245 АЗС та 33 земельних ділянок.

Про це свідчать дані на сайті OpenMarket держпідприємства "СЕТАМ" Міністерства юстиції, передає Forbes.

Переможець аукціону запропонував 695,9 млн грн, що на 0,3% більше за стартову ціну.

Загалом у торгах взяли участь два учасники. Ще семеро подавали заявки на участь, але не сплатили гарантійний внесок, тому їх заявки були відхилені.

Банк виставив на продаж АЗС і земельні ділянки, розташовані у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградський, Львiвській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях.

За словами співрозмовника видання, на продаж виставили переважно колишні заправки ANP і "Авіас" групи "Приват" Ігоря Коломойського.

Переможець електронних торгів зобовʼязаний протягом десяти робочих днів подати до Антимонопольного комітету спільну із "Приватбанком" заяву про надання дозволу на концентрацію.

Читайте також: Апеляційний суд підтвердив неможливість повернення "Приватбанку" Коломойському

До націоналізації банк отримав у заставу на вимогу Нацбанку 120 нафтобаз та 248 АЗС. Протягом серпня-вересня 2016 року усі вони були передані менеджментом банку в фінансовий лізинг компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським.

Лізингоодержувачі передели їх в суборенду іншим компаніям з орбіти бізнесмена.

Націоналізація "Приватбанку" відбулася у грудні 2016 року. Перші чотири місяці після цього банк отримував платежі за лізинговими договорами. Потім позичальники перестали платити.

Банку вдалося повернути контроль лише над частиною заправок. З 2020 року "Приватбанк" не міг розірвати з компаніями з групи "Приват" договори про лізинг 245 АЗС. 

За цей час структури "Привата" накопичили понад 10 млрд грн боргів, за даними держбанку. 

Суд дозволив "Приватбанку" вилучити 245 підконтрольних Коломойському автозаправок тільки у листопаді 2023 року.

Топ коментарі
+11
Це фіаско, повне. Середня вартість " проданої" заправки 70. Тис доларів... Уе при тому, що тільки іноземне обладнання на середній запраці коштує 150- 200 тис евро...
А середня ціна заправки, як складової бізнеса 500- 1000 тис ДОЛАРІВ США!
Тоб то ціна була занижена у 5- 10 разів на кожній заправці!
От де робиться справжній бізнес. Одним розчерком пера, ти став багатшим у 5- ть разів...
показати весь коментар
28.09.2024 16:41 Відповісти
+8
слідкуйте за кошерними задами, щоб зрозуміти сенс перехватизації:

Переможець аукціону запропонував 695,9 млн грн, що на 0,3% більше за стартову ціну. Загалом у торгах взяли участь два учасники. Ще семеро подавали заявки на участь, але не сплатили гарантійний внесок, тому їх заявки були відхилені. Джерело: https://biz.censor.net/n3512273
показати весь коментар
28.09.2024 18:00 Відповісти
+8
Сам Ігор Валерійович і викупив з застави. Дешево і сердито.
показати весь коментар
28.09.2024 23:51 Відповісти

Завантаження...