3 027 10

Низькі зарплати та відсутність місць за фахом: Українці назвали головні проблеми при пошуку роботи

біженці,німеччина,робота

Серед найбільших проблем, з якими українці стикаються під час пошуку роботи, є низький рівень заробітної плати за наявними вакансіями. Із цим погоджуються 56,3% респондентів.

Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Також 51,9% респондентів повідомляють про відсутність робочих місць за фахом.

Водночас 34% українців серед проблем під час пошуку роботи назвали недостатність навичок та компетентностей, які потрібні роботодавцю.

Про зневіру в пошуку роботи сказали 12,9% респондентів, 11,1% повідомили про відсутність навичок активного пошуку роботи.

При цьому жоден не вказав як проблему небажання працювати.

Проблеми під час пошуку роботи

74,2% респондентів заявили, що працюють на основі запису в трудовій книжці або договору та отримують лише офіційну зарплату. Ще 12,6% сказали, що працюють на основі запису в трудовій або договору, але частину зарплати отримують у конверті (неофіційно).

Ще 8,8% працюють на основі усної домовленості, тобто неофіційно, а 4,3% відмовилися відповідати на це питання.

Опитування проводилося з 6 по 12 червня 2024 року, у ньому взяли участь 2016 респондентів. Опитування проводилося лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як повідомлялося, у серпні зафіксували рекордну за час повномасштабної війни кількість вакансій. Зокрема, роботодавці ролзмістили на порталі з пошуку роботи Work.ua – 115 482 пропозиції. 

Топ коментарі
+2
А ще насправді нікому не потрібні ветерани. Тільки декларують для PR.

Це розсмішило. Наприклад, вакансія. Вказано, що розглядають ветеранів ЗСУ.
Супер. Але обов'язковий попередній досвід на протязі останніх трьох років в - та в чому завгодно. В бух. обліку, наприклад. Чи в комерційному девелопменті.
А де, маму вашу, останніх 2,5 роки цей досвід повинен був реалізований? На нулі?
показати весь коментар
30.09.2024 13:19 Відповісти
+2
Тож , БЛТ, пиЗ.......ли, що зарплатня піндялася, влашторвуйся , куди хочеш. Зелені шмари!!! Щоб ви повиздихали.
показати весь коментар
30.09.2024 13:44 Відповісти
+2
Держава наплює на них і розтопче!
показати весь коментар
30.09.2024 13:46 Відповісти

Завантаження...