Собівартість перевезення пасажирів у столичному метро перевищує чинний тариф у 5 разів, – "Київський метрополітен"

У 2024 році собівартість проїзду одного пасажира у столичному метро становить 36,90 грн.
Про це у КП "Київський метрополітен" повідомили у відповідь на запит Суспільного.
Водночас у комунальному підприємстві нагадали, що тарифи встановлює виконавчий орган Київміськради (КМДА).
Відповідно до звіту про фінансові результати, за 9 місяців роботи збиток "Київського метрополітену" становить 3,07 млрд грн, а собівартість перевезення одного пасажира становить 36,90 грн.
Читайте також: Ексначальнику Київського метрополітену повідомили про підозру. Але його не можуть знайти (оновлено)
Як повідомлялося, на початку року ексначальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський заявляв, що обґрунтований тариф на проїзд у столичному метро становить понад 30 гривень, але під час війни вартість поїздок не зростатиме. Наразі в метро діє тариф 8 грн на одну поїздку.
Цьогоріч столична підземка вже перевезла понад 200 млн містян. У 2023-му — близько 232 млн пасажирів, а в 2022-му — 162 млн.
Офіційне відкриття відбулося 30 листопада 2024 року за участі прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса. Перша лінія метро у Салоніках має довжину 9,6 км і налічує 13 станцій, де курсують автоматизовані потяги без машиністів. У перші чотири дні проїзд буде безплатним, а згодом вартість квитка становитиме 0,60 євро.
0.6 євро = 27грн. це в ЄС.. з європейськими зарплатами , податками і так далі.