Україна продовжила заборону на ввезення російських товарів до кінця 2025 року

Кабінет Міністрів України продовжив до 31 грудня 2025 року заборону на ввезення на митну територію України товарів, що походять з Росії.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки.
Перелік таких товарів був затверджений постановою Кабміну від 30 грудня 2015 року №1147 та періодично оновлювався.
Також уряд своїм рішенням ще на рік – до 31 грудня 2025 року – продовжив термін дії постанови від 30 грудня 2015 року №1146, яка встановлює ставки ввізного мита щодо імпорту товарів, країною походження яких є Росія.
"Від 9 квітня 2022 року уряд застосовує повне ембарго на товари з Російською Федерацією (постанова уряду №426 від 9 квітня 2022 року). Жодної торгівлі з Росією та російськими товарами не відбувається. Проте ми не повинні забувати про той тиск, який росія вчиняла до повномасштабного вторгнення. Тому необхідно зберігати дію тих інструментів, які вчинялися раніше як контрзаходи щодо РФ", — наголосив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.
Нагадаємо, що у 2015 році Кабмін ухвалив дві постанови щодо обмеження торгівлі з Росією. Це відбулося у відповідь на дії РФ щодо України, зокрема припинення з 1 січня 2016 року в односторонньому порядку росією дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД стосовно України та введення заборон на ввезення ряду товарів українського походження.
Строк дії цих актів продовжується кожен рік у грудні.
Раніше повідомлялося, що за підсумками серпня поставки в Росію товарів із країн Європи скоротилися на 18% порівняно з липнем, до 2,5 млрд євро. У порівнянні з рівнями, які були до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли європейський імпорт досягав 7-8 млрд євро на місяць (2021 рік), економіка Росії втратила дві третини товарів із ЄС.
Посли країн Європейського Союзу 11 грудня погодили 15 пакет санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Новий пакет санкцій додає більше осіб і організацій до вже наявного списку санкцій і націлений на організації в Росії та третіх країнах, окрім РФ, які побічно сприяють військовому і технологічному вдосконаленню Росії шляхом обходу експортних обмежень.