53 0

У ЄС повернулися до ідеї конфіскації заморожених активів РФ, оцінюють наслідки, – Bloomberg

рублі,активи

Європейський Союз оцінює правові та фінансові наслідки конфіскації заморожених активів центрального банку РФ для передачі їх Україні.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела, обізнані з цим питанням.

За словами співрозмовників агентства, дипломатична служба ЄС, а також деякі країни-члени вивчають, чи необхідне ухвалення судових рішень у якості правової основи для арешту заморожених активів РФ, чи достатньо підрахунку збитків.

Крім того, деякі країни-члени ЄС оцінюють, який вплив матиме такий крок на євро, якщо треті країни вирішать вивести свої резервні активи, додають джерела агентства.

Міністри закордонних справ ЄС обговорили цю ідею на зустрічі в Брюсселі в понеділок. На зустрічі лідерів ЄС у четвер у Брюсселі її продовження можуть ініціювати країни Балтії та Швеція, які наполягають на креативних способах ширшого використання знерухомлених російських активів, стверджують співрозмовники.

"Європа стикається з ризиком того, що Дональд Трамп може скоротити або скасувати допомогу Україні, тому деякі країни намагаються пожвавити дискусії щодо того, чи варто більш повно використовувати заморожені російські активи. Незважаючи на це, кілька інших держав-членів, включаючи Німеччину, Бельгію та Люксембург, залишаються дуже стурбованими ідеєю конфіскації", – пише Bloomberg.

Рішення про конфіскацію грошей і передачу їх Україні було б суттєвою зміною нинішнього підходу до цього питання.

Наразі ЄС і країни "Великої сімки" погодилися використовувати для допомоги Україні лише прибутки, отримані від підсанкційних російських активів на суму близько $300 мільярдів. Згідно з планом G-7, союзники Києва схвалили механізм, який дозволить використати ці прибутки для виділення Україні пакету допомоги на загальну суму близько 50 мільярдів євро.

Кая Каллас, нова очільниця дипломатії ЄС, минулого місяця підтримала ідею, що заморожені активи мають використовуватися безпосередньо.

"Я не буду використовувати слово конфіскація, тому що це дійсно законне використання активів", – сказала вона.

Нагадаємо, влітку лідери країн "Великої сімки" погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 млрд за рахунок використання заморожених російських активів. 25 жовтня лідери країн "Великої сімки" підтвердили свої зобов'язання.

Згідно з цим планом, ЄС і США виділять приблизно по $20 млрд, а решту $10 млрд розділять між собою Велика Британія, Японія та Канада.

Коментувати
Сортувати: