1 660 6

"Контрольне отримання послуги": Нацбанк запровадив новий спосіб перевірки банків

гривня

Національний банк України запровадив нову форму безвиїзного банківського нагляду у вигляді поглибленого аналізу, який передбачає контрольне отримання банківських послуг для перевірки дотримання встановлених правил.

Відповідні зміни до Положення про здійснення безвиїзного банківського нагляду затверджені постановою правління НБУ №151 від 18 грудня, яка набере чинності з 1 січня 2025 року, повідомляє пресслужба регулятора.

"Поглиблений аналіз являє собою здійснення контрольного (перевірочного) отримання банківської послуги/фінансової платіжної послуги шляхом імітації реальної взаємодії клієнта з банком з метою підтвердження дотримання/порушення банком встановлених законодавчих та регуляторних вимог щодо надання банківських послуг/фінансових платіжних послуг", – пояснили в НБУ.

Крім того, змінами звужено перелік рішень колегіальних органів банку, про які він має повідомляти Національний банк. Замість усіх протоколів банки надаватимуть до НБУ реєстри прийнятих рішень колегіальними органами за попередній місяць та протоколи лише за визначеним переліком питань, що пов’язані із системою управління ризиками та які мають істотний вплив на життєздатність банків.

Як повідомлялося, Національний банк у листопаді застосував заходи впливу до трьох банків та двох небанківських фінансових за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) нелегальних доходів.

Зокрема, НБУ оштрафував найбільший в Україні "Приватбанк" на 10 мільйонів гривень за недотримання вимог до належної перевірки клієнтів, зокрема, вимог до перевірки клієнтів з високим ризиком.

Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
23.12.2024 18:38 Відповісти
Правильне рішення. Контроль - одна з найважливіших функцій ефективного управління. Без контролю система якісно не працює і з часом деградує. Контрольні перевезення через кордон треба запровадити на митниці та імітувати ухилення від сплати податків у податковій службі з метою викорінення хабарництва. У будь-якій робочій ситуації потенційний хабарник боятиметься провокації перевіряльників і відмовлятиметься від здійснення злочину.
показати весь коментар
23.12.2024 18:52 Відповісти
то все маячня . спочатку потрібно провести судову реформу в країні
показати весь коментар
23.12.2024 19:02 Відповісти
А можна суддям та прокурорам запропонувати контрольне вирішення майнового питання з хабарем?
показати весь коментар
23.12.2024 19:00 Відповісти
в них сввої "понятія" закони та кКонституція України на них не поширюються
показати весь коментар
23.12.2024 19:04 Відповісти
А ще спробуйто контрольно додзвонитись в київський колцентр з проблемою наприклад зламаного ліфта... Хвилин 5 послухати брєдятіну автовідповідача, а потім з пів години слухати який ти в черзі... Привіт Кличку! Все для людей зробив...
показати весь коментар
23.12.2024 19:05 Відповісти