Росія використовує високоточне західне обладнання для виробництва "Орєшніка", – FT

Російська балістична експериментальна ракета "Орєшнік", запущена по Україні у другій половині листопад, була виготовлена російськими компаніями, які досі покладаються на сучасне західне виробниче обладнання.
Про це йдеться в аналізі видання Financial Times, передає Укрінформ.
Зокрема, два провідні російські збройні інженерні інститути (Московський інститут теплотехніки та концерн "Созвездіє"), названі українською розвідкою розробниками ракети "Орєшнік", шукають працівників, які знайомі з металообробними системами німецьких і японських компаній.
Це ілюструє, що військова машина Кремля залишається критично залежною від іноземних технологій, на які поширюються західні санкції, пише видання.
Особливо ця залежність відчутна в галузі комп'ютерного числового програмного керування (ЧПК), технології, життєво важливої для виробництва "Орєшніка".
Московський інститут теплотехніки, одна з організацій, яка, за даними української розвідки, була причетна до "Орєшніка", є провідною установою з розробки російських твердопаливних балістичних ракет.
В оголошеннях, розміщених у 2024 році, компанія зазначає, що "дотримується роботи з системами Fanuc, Siemens, Haidenhain".
Fanuc є японською системою, а дві інші – німецькі. Усі ці три західні компанії згадуються в оголошеннях, розміщених "Созвездієм".
У 2024 році на великій російській виставці вісім китайських компаній представили 12 моделей пристроїв з ЧПК. За даними аналізу Ради економічної безпеки України, 11 моделей були оснащені контролерами японських чи німецьких компаній.
Пріоритетом для союзників України є припинення надходження до Росії контролерів та обладнання з ЧПК.
Ракета "Орєшнік": що відомо
"Орєшнік" - ймовірна російська балістична ракета середньої дальності (IRBM), яка, за даними українських військових, може розвивати швидкість понад 12 300 км/год. Ракета оснащена шістьма бойовими частинами, кожна з яких, як повідомляється, містить суббоєприпаси. Її характеризують як надзвичайно складну для перехоплення, хоча сучасні системи протиракетної оборони розроблені для протидії такому типу озброєння.
При цьому зазначається, що результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності "Орєшник", якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, показав, що це не найновіша розробка, яка тільки-но була створена.
Видання Financial Times стверджує, що Росія вдарила по Дніпру не "Орєшніком", а модифікованою ракетою середньої дальності RS-26 "Рубєж".