4 893 39

"Гігават Зеленського": В "Укренерго" уточнили дані Міненерго про виконання "чіткого плану" президента

сша,usaid

Сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених до об'єднаної енергосистеми України, станом на кінець 2024 року становила 177,5 МВт, з них за минулий рік підключили установки загальною потужністю 32,8 МВт.

Про це тимчасовий керівник НЕК "Укренерго" Олексій Брехт повідомив у відповідь на запит першого заступника керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослава Железняка ("Голос").

Брехт зауважив, що відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", розподілена генерація – це електростанція встановленої потужності до 20 МВт, приєднана до системи розподілу електроенергії.

"Станом на кінець 2024 року сумарна встановлена потужність введених в експлуатацію об'єктів розподіленої газової генерації (20 МВт і менше), в тому числі малі ТЕЦ та когенераційні станції, складає 167,51 МВт, з них у 2024 році було введено 14 генеруючих установок загальною потужністю 32,787 МВт, в тому числі 8 установок до 1 МВт (всього 3,86 МВт) та 6 установок від 1 до 20 МВт (всього 28,927 МВт). Крім цього, у 2024 році введено в експлуатації 3 об'єкти газової генерації від 20 до 25 МВт сумарною потужністю 71,4 МВт", – йдеться у листі керівника "Укренерго".

Водночас він звернув увагу, що до цих обсягів не входить розподілена газова генерація, яка підключена безпосередньо до внутрішніх мереж споживачів і забезпечує виключно їх споживання та не видає потужність в енергосистему України.

В "Укренерго" спростували заяви Міненерго про будівництво "гігавата Зеленського"

"Ставимо крапку в питання "а як там гігават Зеленського?". ️Коротко – навіть чверті не збудували. Нагадаю, Міненерго декілька разів заявляло, що вони задачу цю виконали (в Офіс теж так доповідали)... І ось офіційна відповідь "Укренерго" (всі підключення йдуть через нього), що ніякого гігават навіть близько немає. Навіть половини. Виходить 13% від цього", – написав Железняк у Telegram.

Як повідомлялося, наприкінці грудня минулого року у Міненерго заявили, що сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених станом на 31 грудня 2024 року, склала 967 МВт. Із них 835 МВт введено в експлуатацію у 2024 році, стверджували у міністерстві.

Тоді у Міненерго уточнювали, що частина генеруючих об’єктів підключені до технологічних електричних мереж споживача та використовуються для покриття власних потреб підприємств та громад, не навівши жодних інших подробиць.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні влітку 2024 року заявив про наявність "чіткого плану", як збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже до кінця року, і ще 4 гігавати – упродовж наступних років. В "Ощадбанку" оцінювали будівництво обіцяного Зеленським гігавата потужностей у $700 мільйонів.

Експерти оцінюють потужність встановленої розподіленої генерації у рази нижче

На початку вересня міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що в Україні вже встановлено сотні мегават потужностей з анонсованого президентом 1 ГВт генерації.

Тоді ж ексочільник НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заперечував, що із анонсованого президентом Зеленським плану збудувати 1 ГВт потужностей газової маневрової генерації до кінця року в Україні побудують лише близько 60 МВт.

За оцінками опитаних українською редакцією Forbes експертів, станом на кінець грудня з анонсованих президентом 1 ГВт потужності нових маневрових електростанцій підключено від 0,1 до 0,3 ГВт маневрової газової генерації, за різними оцінками профільних депутатів, аналітиків та співрозмовників в "Укренерго". Газову генерацію електроенергії встановлювали теплокомуненерго, державні компанії та приватний ⁠⁠бізнес.

Топ коментарі
+22
Знову "чіткий план" президента виявився звичайним планом на вуха
показати весь коментар
17.01.2025 14:11 Відповісти
+20
Здається мені, джентльмени, це була комедія!

показати весь коментар
17.01.2025 14:38 Відповісти
+17
Типу одразу це було не зрозуміло.

Якщо <******* Зеленський відкриває рота, то він бреше.
показати весь коментар
17.01.2025 14:41 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну збрехали, то й що? Може їм хтось зарплату за це зменшить чи позбавить премій?
показати весь коментар
17.01.2025 14:08 Відповісти
Знову "чіткий план" президента виявився звичайним планом на вуха
показати весь коментар
17.01.2025 14:11 Відповісти
Типу одразу це було не зрозуміло.

Якщо <******* Зеленський відкриває рота, то він бреше.
показати весь коментар
17.01.2025 14:41 Відповісти
Вы просто не понимаете, это другое. Этих станций просто не видно за мильярдом выросших деревьев. И всего-то
показати весь коментар
17.01.2025 14:46 Відповісти
Зелені жополизи на марші... Пан Брехт вочевидь вже безробітний... - не вміє брехати, як заповідає великий зелений кормчий Зеленський.
показати весь коментар
17.01.2025 14:11 Відповісти
отож - міг би піти на "марафон" і потужно відзвітувати що план великого Кормчого виконаний і перевиконаний достроково, збрехавши звиичайно але ж "какая разніца"???
показати весь коментар
17.01.2025 15:04 Відповісти
Ніхтой не сумнівався, що ці падлюки брешуть. Питання - чому вони досі займають свої посади і не сидять?
показати весь коментар
17.01.2025 14:11 Відповісти
Відповідь проста - ті падлюки, в чиїй компетенції звільнення цих падлюк, такі самі.
показати весь коментар
17.01.2025 14:43 Відповісти
П...іздабол... Яким був, є і буде завжди.
показати весь коментар
17.01.2025 14:18 Відповісти
Круто, наша фірма поставила для себе генератор на 200 кВт, а міненерго записало це в гігават Зеленського. Цікаво, чим це вони так допомогли? Може хіба тим, що не прийшли і не заборонили...
показати весь коментар
17.01.2025 14:25 Відповісти
и у нас 50 квт генератор + 50 квт солнца и промке компенсируют по 2,50 солнце а по 10 покупаем. Ахметов и зеленский в наваре
показати весь коментар
17.01.2025 20:56 Відповісти
показати весь коментар
17.01.2025 14:26 Відповісти
Чувакі!!
Фсьо чотко!!
Граємо на піаніні
показати весь коментар
17.01.2025 14:27 Відповісти
Ну, вийшло те саме, що і з мільярдом дерев.
А що, ще хтось сумнівавася, що буде інакше?
показати весь коментар
17.01.2025 14:33 Відповісти
Антип! Многие из трёх четвертных до сих пор не только сомневаются, а свято уверены, что во всем виноваты шоколадный заяц и порохоботы! " Вот если бы не они..."
показати весь коментар
17.01.2025 16:46 Відповісти
Здається мені, джентльмени, це була комедія!

показати весь коментар
17.01.2025 14:38 Відповісти
ніхто крім хіба Бутусова та пороха і не вякнув що ті міліарди можна було пустити на закупівлю "весільних" дронів, які не є зброєю отже на них обмеження по використанню як допомоги заходу не накладаються.
Ця країна приречена на крах, дякую ******* 73 за ваш вибір.
показати весь коментар
17.01.2025 15:02 Відповісти
Лапша це основне у зеленої влади, почали вибори з лапші, вийшло, значить і далі можна.....
показати весь коментар
17.01.2025 14:41 Відповісти
Ставимо крапку в питання "а як там гігават Зеленського?". ️Коротко - навіть чверті не збудували. Нагадаю.......... - Україна готова допомогти Молдові в подоланні енергетичних проблем, - Міненерго
показати весь коментар
17.01.2025 14:46 Відповісти
В Укренерго хтось по сраці отримає...
показати весь коментар
17.01.2025 14:46 Відповісти
Брехня уведена в ранг державної політики.
показати весь коментар
17.01.2025 14:48 Відповісти
збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже до кінця року, і ще 4 гігавати - упродовж наступних років Джерело: https://biz.censor.net/n3530804
Та воно не те, що не згадає, що говорило, воно знов вимовити це без папірця не зможе!
показати весь коментар
17.01.2025 15:02 Відповісти
А в топку этих генераторов бросить миллиард деревьев!
показати весь коментар
17.01.2025 16:26 Відповісти
Чьоткій план- Афганкою називається...
показати весь коментар
17.01.2025 15:08 Відповісти
гіга-ватт чи мега-ватт - "какая разніца" для гуманітарія-заочника Зєлі.. головне, що звучить патужна..
зебіли, обрали? - терпіть жлоба до скону..
показати весь коментар
17.01.2025 15:13 Відповісти
Все в СУ побудовано на крадіжках та брехні!
показати весь коментар
17.01.2025 15:21 Відповісти
"тисяча" й "ґіґават" -- блаЗЄнськго, а втрата території -- ні! блаЗЄнський тут ні до чого...
показати весь коментар
17.01.2025 15:36 Відповісти
Тепер "Вовин гігават" завдяки старанням Галущенко та його потужної команди став мемом
показати весь коментар
17.01.2025 15:45 Відповісти
Не розумію тих, хто ще щось очікує від найвеличнішого незламного, крім відосіків
показати весь коментар
17.01.2025 15:46 Відповісти
якжеж це зелене лайно ***********.
показати весь коментар
17.01.2025 15:53 Відповісти
Як бачимо, реалізація проекту про введення в експлуатацію в 2024 році 1ГВт генерації, про що голосно було заявлено гундосом, виявилося, як завжди, безпідставною балаканиною, в чому він досяг успіху, як неперевершений майстер порожніх розмов та безглуздих ідей.
показати весь коментар
17.01.2025 17:00 Відповісти
Велике гігавництво де за планом... )
показати весь коментар
17.01.2025 17:17 Відповісти
Ну збрехав Зеленьський, так шо? А коли він небрехав? Чк тільки читає суфльорора, так і бреше, це нормальний стан Зе.
показати весь коментар
17.01.2025 18:34 Відповісти
Грошей дали на 1000 мегаватт, генераторів встановили на 33 мегаватта. Решту вкрали. Трамп! Дай бо мені швиденько ще грошей! Але Трамп не дасть. Тому прийняли інше рішення - здерти більше податків з українців.
показати весь коментар
17.01.2025 21:38 Відповісти
https://epravda.com.ua/publications/2024/06/20/715457/
показати весь коментар
17.01.2025 23:36 Відповісти
Потужно., як завжди
показати весь коментар
18.01.2025 06:54 Відповісти
Брешуть, брешуть і знову брешуть. Один одному. Народу. Європі.
показати весь коментар
18.01.2025 20:17 Відповісти
Сумарна потужність від Потужного не така вже й потужна.
показати весь коментар
21.01.2025 02:35 Відповісти