Гетманцев зареєстрував два законопроєкти про податок на посилки для українців. Що вони передбачають?

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") вніс до Верховної Ради два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) та митом поштових відправлень в Україну.
Окрім Гетманцева, серед співавторів проєктів законів №12429 та №12430 – низка інших депутатів, у тому числі Максим Бужанський, Мар’яна Безугла, Ганна Лічман, Ірина Кормишкіна, повідомляється на сайті Верховної Ради.
Законопроєктом №12429 про внесення змін до Податкового кодексу пропонується скасувати норму про звільнення від оподаткування ввезення в Україну товарів вартістю до 150 євро. Таким чином, всі товари у міжнародних експрес-відправленнях оподатковуватимуть ПДВ за ставкою 20%, незалежно від їх вартості.
Єдиний виняток – товари вартістю до 45 євро, які фізична особа відправляє іншій фізичній особі в Україні. При цьому такі товари мають надсилатись відправником одержувачу без будь-якої оплати, призначатись для особистого чи сімейного використання одержувачем, а їх характеристики і кількість не повинні вказувати на те, що вони ввозяться з будь-якою комерційною метою. Як визначатимуть наявність або відсутність такої "комерційної мети" митні органи, у законопроєкті не уточнюється.
При цьому низку товарів заборонять пересилати без сплати податків навіть у посилках між фізичними особами вартістю до 45 євро, це:
- підакцизні товари;
- парфуми в обсязі більше 50 грам, або туалетну воду в обсязі більше 0,25 літра або вісім унцій;
- каву в обсязі більше 500 грам, або кавові екстракти і есенції в обсязі більше 200 грам;
- чай в обсязі більше 100 грам, або чайні екстракти та есенції в обсязі більше 40 грам.
Тобто, якщо обсяг цих товарів перевищуватиме ліміт, навіть з приватної посилки вартістю до 45 євро отримувачу доведеться сплатити 20% ПДВ.
Законопроєктом про внесення змін до Податкового кодексу також пропонується визначити нове поняття – "дистанційний продаж товарів". Під це визначення підпадатимуть не лише онлайн-магазини та маркетплейси, а і онлайн-платформи для продажу речей фізичними особами, у тому числі вживаних, на кшталт eBay чи OLX. Щоб отримати можливість працювати в Україні усі такі платформи мають зареєструватися у якості ПДВ, стягувати податок з покупців напряму та перераховувати ці кошти до держбюджету. При цьому всі дані про посилку та її отримувача мають збирати та зберігати протягом 10 років.
Крім того, товари у міжнародних відправленнях вартістю понад 150 євро оподатковуватимуться митом за ставкою 10%, свідчить проєкт змін до Митного кодексу. Наразі мито стягується лише з частини вартості товару, яка перевищує цей поріг.
Як повідомлялося, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснював свою ініціативу запровадити оподаткування для всіх посилок із-за кордону проханням низки українських бізнес-асоціацій, зокрема Асоціації ритейлерів України та Асоціації підприємств інформаційних технологій, яка об'єднує дистрибуторів електроніки. Публічно підтримували оподаткування посилок співвласники мережі магазинів "Аврора".
Минулого року Рада відмовилася запроваджувати оподаткування посилок
Нагадаємо, урядова версія ухваленого минулого року Верховною Радою законопроєкту №11416 про історичне підвищення податків вже передбачала скасування можливості ввозити на територію України без сплати ПДВ товарів у міжнародних експрес-відправленнях вартістю до 150 євро. Тобто всі відправлення від юридичних осіб (іноземних інтернет-магазинів, маркетплейсів тощо) мали б оподатковувати, незалежно від їх вартості.
Однак перше голосування за доопрацьований законопроєкт №11416-д депутати провалили. У першому читанні він набрав лише 224 голоси з 226 необхідних, у тому числі його підтримали лише 170 із 233 депутатів від "Слуги народу". До повторгного першого читання цю норму із законопроєкту про підвищення податків прибрали, а Данило Гетманцев пообіцяв, що для скасування пільг при оподаткування посилок народні депутати підготують окремий законопроєкт.
Детальніше читайте у матеріалі: Податок на посилки: Скільки отримає бюджет та чому це вдарить по виробництву дронів?
Цей придурок передбачив збільшення персоналу?
Потрібно кожній людині видавати технічний паспорт на легені з вказаним об'ємом легень та розрахунком використання повітря.
Данило встановить тарифи на повітря та розміри податків.
Злиденних українців позбавляють доступу до дешевших товарів широкого вжитку на міжнародному ринку, змушують платити непомірно завищені податки для їх наступного розкрадання злочинцями й корупціонерами у захопленій ними владі.
Так розумію ти його віданний виборець
Люди, чим ви думали в 2019 році?!
Закон має бути підписаний председателем в.ради -, а потім президентом, який нелигітимний після 20 травня 2024 р. І на законі має стояти Велика Державна Печатка (якої взагалі немає).
Одні виробники!
хуженєбудєт / хотьпаржом?
есликогда количество условных дронов на передовой уменьшится (эдак с месяц полтора после принятия) - всю эту компанию надо ловить и стрелять (конечно, это в приличных странах, у нас - дадут медаль и скажут что так надо).Ну скільки можна з українців знущатися???
Влада до власного народу відноситься не краще окупантів....
натомість вони тупо кожен тиждень втупу збільшують податки