6 556 20

Майже 60% українців не користуються додатком "Дія"

Скільки українців користується

Минулого року кожен другий українець користувався електронними державними послугами, найчастіше – застосунком чи порталом "Дія". Неї користувалися 42% українців.

Про це пише Укрінформ за результатами презентації дослідження "Як українці користувалися державними електронними послугами та інтернетом у 2024 році та чи змінилися ці звички за рік?".

"Наразі 54,7% українців стверджують, що вони користувалися принаймні однією державною електронною послугою. Не користувалися трохи більше 40%. Якщо говорити саме про користування "Дією" як флагманом сприйняття державних електронних послуг в Україні, то 42% українців визнають, що вони користуються нею", – заявив виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький.

Заступниця керівника з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Валерія Коваль повідомила, що торік загальна кількість користувачів е-послуг в Україні трохи зменшилася у порівнянні з 2023 роком, коли в аналогічному дослідженні показник сягав 64,1%. 

"Наприклад, деякі люди користуються послугою лише раз у житті – це може бути "єМалятко" або одруження в "Дії". Друга причина - здебільшого послуги ми трансформуємо в автоматичні, щоб громадянин взагалі не потребував окремого звернення за ними. Наприклад, як автоматичне подовження субсидій. Найбільш показовим для нас є показник задоволеності українців електронними послугами. І за минулий рік він збільшився на 5%", – зауважила Коваль.

Так, задоволеними в цілому е-сервісами є 84% українців проти майже 80% роком раніше.

Серед найбільш популярних державних електронних послуг:

  • "Дія" (її серед фаворитів назвали 42% опитаних),
  • послуги щодо особистого транспорту (15%),
  • платні послуги отримання інформації з реєстрів (13%),
  • питання пенсійного забезпечення та отримання паспортів (по 10%).

Грушецький своєю чергою зауважив, що певна диференціація серед користувачів спостерігається у віковому розрізі і пов'язана вона як із різною інтенсивністю користування інтернетом, так і з цифровою грамотністю.

Зокрема, найчастіше і за більшою кількістю сервісів звертається до "держави у смартфоні" більш молода аудиторія – у категорії до 30 років, е-послугами користуються понад 70% українців, тоді як серед людей віком від 70 років таких лише 22%.

Як повідомлялося, з 24 січня в Україні запустили бета-тестування електронної послуги з отримання через портал "Дія" статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та статусу члена сім'ї загиблого захисника чи захисниці.

До того в "Дії" стартувала нова програма для ветеранів, яка передбачає можливість отримати 1500 грн щокварталу на спортивні заняття.

Топ коментарі
+10
"у категорії до 30 років, е-послугами користуються понад 70% українців"

ІДІОТИ.
показати весь коментар
24.01.2025 17:44
+9
Ваши подданные умнеют, милорд.
показати весь коментар
24.01.2025 17:14
+7
Народ просинатися почав
показати весь коментар
24.01.2025 17:18
Коментувати
Сортувати:
Ваши подданные умнеют, милорд.
показати весь коментар
24.01.2025 17:14 Відповісти
Народ просинатися почав
показати весь коментар
24.01.2025 17:18 Відповісти
"у категорії до 30 років, е-послугами користуються понад 70% українців"

ІДІОТИ.
показати весь коментар
24.01.2025 17:44 Відповісти
"є-послуги"
це здебільшого онлайн сервіси (портали) всіляких держустанов, а не мобільні додатки (хоча й декотрі можуть виконувати функції доступу до порталів, але то щось не про "Дію" очевидь)
показати весь коментар
30.01.2025 14:37 Відповісти
В 19 році поставив собі Дію. Для того, щоб коли забуду дома документи на авто, мусорам на дорозі Дію показувати, або посилку на новій пошті забирати. Який же я був дурний.
показати весь коментар
24.01.2025 19:03 Відповісти
змушений погодитись
показати весь коментар
24.01.2025 20:45 Відповісти
ну чого "дурний".. не підходяче слово.. скоріше "простак", як і я... бо теж були логічні сподівання на зручність.. як воно і має бути..
дурним би був, якби ігнорував якісь признаки, які вказквали.. а їх в той час не було ще..
тут принцип в тому, що поки не попробуєш не взнаєш...

(уяви собі, ти поставив Віндовс 95, воно потенціально ставало Віндовс98, але стало херней полной .. твои данные начало передавать третьим лицам, рекламу тебе при кликах показывать.. включать видеокамеру без твоего ведома.. и подглядывать в банковские счета.. то твои геоданные слелить, то юзабилити захерит.. чтобы чтото найти нужно перелопатить уйму пунктов..... и прочая чухня... то вечео спрашивает открыть не отрыть файл, то блочит запуск програм...)
показати весь коментар
25.01.2025 16:15 Відповісти
Так покладіть на неї, та й все! Навіщо давати шахраям привід себе дурити!?
показати весь коментар
26.01.2025 08:34 Відповісти
так так і зробили ))) але ж встановлювалось для зручності "спілкування з державою"..
показати весь коментар
26.01.2025 08:54 Відповісти
Спілкування з "державою" відбувається на рівні - здерти, обібрати, обікрасти, відібрати, обдурити, лоханути, пошити в дурні й викинути з боргами.
показати весь коментар
26.01.2025 08:59 Відповісти
просто зелена чупакабра з рашинським запашком монополізувала доступ до держреєстру. крім Дія Підпис (аналогів якого дофіга), все інше галімий шлак, включно комісія згаданих кацапів за сплату штрафів через цю дію.
показати весь коментар
24.01.2025 21:37 Відповісти
А шо, жижиталізатарам абідна?
показати весь коментар
24.01.2025 21:41 Відповісти
40% Зельоним достатньо для перемоги Зеленского на виборах. Всі ці 40% проголосують стопроцентно. І всі 100% за Зеленского.
показати весь коментар
24.01.2025 21:43 Відповісти
Та було ж підтримки соплі зельоної 73%, схоже вони поржалі в Бучі Бахмуті та Маріуполі, і хочуть ще..
показати весь коментар
27.01.2025 13:11 Відповісти
насправді це більше лайнододаток, бо не відомо до чого воно там підключене й за яким розкладом працює
показати весь коментар
25.01.2025 09:18 Відповісти
у мене встановлена дія, але я не користуюсь.
до яких відсотків я відносусь?
показати весь коментар
25.01.2025 09:53 Відповісти
До тих чиї особисті дані вже продані перепродані десятки разів. Тобто до 100% користувачів Дії.
показати весь коментар
25.01.2025 11:22 Відповісти
дані твої теж прлдані та перепродані! і без Дії ! наївний. Дія лишень підхоплює твої дані з реєстрів!
показати весь коментар
25.01.2025 16:17 Відповісти
Встановив "Дію"! Тільки одна функція користна - показую посвідчення пенсіонера в громадському транспорті.
Усі інши доки ніхто не приймає! Завтра буду в Ощаді для ідентефікаціі, попередили, що ніякоі "Діі" - тільки оригинали!
Пузирь!
показати весь коментар
25.01.2025 17:13 Відповісти
Хто з "Дія" зв'язався - прощавай свобода.
показати весь коментар
26.01.2025 08:31 Відповісти