"Ми не можемо провести повні перевірки декларацій всіх працівників системи ВЛК", – голова НАЗК Павлущик

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не може провести повну перевірку декларацій всіх працівників системи військово-лікарських комісій (ВЛК), тому вона проводиться, якщо ознаки незаконного збагачення наприклад виявляють журналісти.
Про це голова НАЗК Віктор Павлущик розповів, коментуючи затримання заступника голови Центральної військово-лікарської комісії, який є головним психіатром ЗСУ, передає Укрінформ.
Відповідаючи на питання, чи такий гучний випадок як затримання головного психіатра ЗСУ міг би стати підставою для проведення повних перевірок декларацій всіх посадовців системи ВЛК, Павлущик пояснив, що таку кількість перевірок провести неможливо.
"Ми не можемо провести повні перевірки декларацій всіх працівників системи ВЛК. Повна перевірка – це максимально кропітка, ручна робота. При цьому відбір декларацій на повну перевірку здійснюється за ризик-орієнтованим підходом. Також підставами є отримання інформації з медіа, інших джерел інформації про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей. Крім того, ми здійснюємо вибірковий моніторинг способу життя працівників певних сфер, у тому числі ВЛК. Проте саме такий випадок може стати підставою для того, щоб ми розпочали заходи фінансового контролю", – сказав голова НАЗК.
Як повідомлялося, раніше Віктор Павлущик розповів, що НАЗК не проводило повну перевірку декларації головного психіатра ЗСУ Олега Друзя, який за час повномасштабного вторгнення Росії набув необґрунтованих активів на понад $1 мільйон, бо не отримувало відповідних звернень.
Водночас він визнав, що декларація головного психіатра ЗСУ була засекречена і залишається закритою для громадськості.
Що відомо про затримання головного психіатра ЗСУ Друзя?
21 січня співробітники СБУ затримали головного психіатра ЗС Олега Друзя, який є заступником Голови Центральної ВЛК та вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби.
За даними слідства, він набув активів на понад 1 млн доларів США, що значно перевищує його законні доходи. Йдеться про приватний будинок у Київській області, квартири, землі, автомобілі BMW, готівку в різній валюті на загальну суму близько 8 млн гривень.
Суд обрав Друзю запобіжний захід у вигляді взяття під варту до 20 березня із можливістю внести заставу 49 мільйонів гривень.
Бо ж касаби прочитають, які ці чиновники багаті, та здеруть з них три шкури, коли Європа відмовиться приймати цих бандитів