2 662 2

У Польщі визнали нестачу працівників 23 професій: Скільки пропонують заробітчанам з України?

Як найдефіцитніші професії в Польщі?

У Польщі цього року очікується дефіцит працівників 23 професій. Минулого року вдалося закрити дефіцит за 6 професіями.

Про це свідчать дані "Барометра професій", що щорічно публікується на замовлення Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, передає LIGA.net. 

Як зазначається, найбільший дефіцит у 2025 році виникає в групі професій, пов'язаних із застосуванням фізичної сили, зокрема, покрівельники, водії, комірники, слюсарі, монтажники, машиністи землерийної техніки, будівельники та зварювальники.

За даними міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, середня зарплата у цій категорії варіюється від 45 тис. грн до 85 тис. грн (в еквіваленті).

Як зауважують в агентстві, дефіцит виникає через те, що кандидатів не задовольняють умови праці. Крім того, війна в Україні викликала ще більший попит на чоловічі вакансії через неможливість виїзду українських чоловіків за кордон.

До переліку найдефіцитніших професій серед кваліфікованих працівників увійшли лікарі, вчителі, доглядальниці за особами, які перебувають на утриманні, медсестри й акушерки, працівники бухгалтерії, військовослужбовці.

Їм пропонують зарплату від 40 тис. грн до 150 тис. грн (в еквіваленті).

Дефіцит висококваліфікованих кадрів пов'язаний із тим, що Польща входить у період "демографічної зими" – на пенсію виходить більше людей, ніж випускників приходить на ринок праці. Виходом тут є економічні мігранти, але їх складніше залучити не лише через довгі процедури, а й через те, що зарплата й умови праці та життя в Польщі не такі привабливі, як, наприклад, у Західній Європі.

Раніше повідомлялося, що з усіх українців, що перебувають у Польщі, 37% приїхали менше, ніж пів року тому. Рік у країні мешкають 9% українців, два роки – 23%, три – 15%, чотири – 6%. Ще 10% українців живуть у Польщі понад 5 років.

Відтак, найбільша частка українців приїхала до Польщі протягом пів року й це свідчить про те, що домінуючою групою серед новоприбулих є трудові мігранти.

станом на 30 листопада 2024 року статус тимчасового захисту у ЄС мали 4,23 мільйона громадян з-поза меж Євросоюзу, які втекли з України внаслідок російської агресії проти України.

Найбільше українських біженців, які оформили тимчасовий захист, у Німеччині (1,15 млн осіб, 27,2%), Польщі (987,93 тис., 23,3%) та Чехії (385,19 тис., 9,1%).

Коментувати
Сортувати:
В Україні тільки ціни європейські. А медсестра мінімалку має.....
показати весь коментар
30.01.2025 18:15 Відповісти
Пусть в Бельгию едет. Выучит язык и пару лет поучится - пойдет работать медсестрой 4-5 тыс.евро. Здесь это дефицитная профессия, шанс получить рабочую визу, после временной защиты, большой.
показати весь коментар
31.01.2025 00:19 Відповісти