У Міносвіти пояснили схему виплати "вчительської тисячі" викладачам із зарплатою менше 8000 гривень

Виплата "вчительської тисячі" не призведе до зменшення доплат вчителям, які отримують зарплату меншу за мінімальну.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.
"Якщо місячна заробітна плата працівника є нижчою за законодавчо визначену мінімальну (8000 грн на лютий 2025 року), роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати. Для обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховується доплата за роботу в несприятливих умовах праці", – йдеться у повідомлені.
У міністерстві пояснили, що таким чином, "вчительську доплату" 1,3 тис. грн. (1 тис. грн. після оподаткування) нараховуватимуть понад мінімальну зарплату.
"Якщо педагогічному працівнику до появи "вчительської тисячі" встановлювали доплату до мінімальної заробітної плати, то ця доплата залишається такою ж. Учительську тисячу додатково нараховують понад мінімальну заробітну плату", – наголосили у МОН.
В міністерстві навели приклад, що якщо нарахована місячна зарплата вчителя становитиме 7269,57 грн, такому педагогу мають доплачувати до мінімальної зарплати 730,43 грн, а далі з 1 січня 2025 року встановлено доплату за несприятливі умови праці в розмірі 1,3 тис. грн, і з цією доплатою нарахована заробітна плата становитиме 9,3 тис. грн (8000 грн + 1300 грн).
Як повідомлялося, Кабінет ухвалив рішення, що з починаючи з січня 2025 року українським учителям доплачуватимуть по 1 тис. грн "на руки", а з вересня доплати обіцяють збільшити удвічі. У січні уряд виділив на виплату таких доплат 4,62 мільярда гривень.
Раніше віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров визнавав, що зарплати учителів "на руки" мали зменшитися після підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Тому встановлення додаткових виплат має вирішити цю проблему.
Водночас міністр освіти і науки Оксен Лісовий визнавав, що соціальні стандарти для учителів наразі неприйнятні й недостатні, але коштів для підвищення зарплат освітянам немає. Відтак, Кабмін вже вшосте переніс терміни виконання ухваленої в липні 2019 року постанови про збільшення мінімального окладу вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів на період після завершення воєнного стану.