1 134 2

Євросоюз запровадив новий пакет санкцій проти РФ. Що він передбачає (оновлено)

єс,євросоюз

У третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну Рада Європейського Союзу ухвалила 16-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Москви.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зокрема, санкції ввели проти 48 фізичних та 35 юридичних компаній, відповідальних за дії, що підривають територіальну цілісність та суверенітет України.

Як пише російський РБК, серед фізосіб під санкції потрапили голова ради директорів гірничодобувної компанії "Мечел" Ігор Зюзін, голова холдингу "Ленінець" Анатолій Турчак, акціонер Уральської гірничо-металургійної компанії Ігор Кудряшкін, акціонер АФК "Система" Володимир Євтушенков, екснардеп Верховної Ради Андрій Деркач, шахіст Сергій Карякін, телеведуча Юлія Барановська, шоумен Михайло Галустян, директор з особливих доручень "Ростєха" Василь Бровко, блогерка Крістіна Потупчик, акціонер Уральської гірничо-металургійної компанії Ігор Кудряшкін та інші.

Крім того, ЄС встановив два нових критерії, які дозволяють запроваджувати обмежувальні заходи. Тепер під санкції також потраплятимуть ті, хто володіє або керує суднами "тіньового флоту" РФ, а також ті, хто підтримує або отримує вигоду від російського військово-промислового комплексу.

Під обмеження потрапили 74 судна, які сприяють енергетичному сектору РФ, а також причетні до перевезення військового обладнання та вкраденого українського зерна. Загалом санкції тепер діють проти 153 таких суден.

Також ЄС вперше вводить заборону на операції з кредитними або фінансовими установами, які засновані за межами Росії та використовують "Систему передачі фінансових повідомлень" (SPFS) Центрального банку РФ.

Крім того, ЄС вирішив відключити від міжнародної системи SWIFT ще 13 банків, які вважаються важливими для російської фінансової та банківської систем. 

За даними російського РБК від системи відключили такі банки як: "Ак барс банк", "Уралсіб", банк "Точка", Національний резервний банк, Росексімбанк, банк "Сінара", Прімсоцбанк, Кузнєцкбізнесбанк, "Мірбізнесбанк" та банк "Кубань-кредит".

Рада ЄС також додала 53 нові суб’єкти до списку тих, хто підтримує військово-промисловий комплекс Росії. Третина цих організацій є російськими, а інші розташовані в третіх країнах – Китай, Індія, Казахстан, Сінгапур, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Узбекистан. Вони обходили торговельні обмеження або брали участь у закупівлях товарів, необхідних, наприклад, для БПЛА та ракет, що використовуються для російських військових дій.

Читайте також: Обхід санкцій: Туреччина перепродавала Росії деталі для вантажівок із Норвегії

Крім того, ЄС ввів подальші обмеження на експорт товарів, які сприяють збільшенню російського промислового потенціалу. Зокрема, йдеться про хімікати, деякі пластмаси та гуму та первинного алюмінію. Їхній транзит також потрапив під заборону.

Водночас у межах нового пакету припинено ліцензії на мовлення восьми російських пропагандистських ЗМІ, серед яких EADaily, Fondsk, Lenta, NewsFront, RuBaltic, SouthFront, Strategic Culture Foundation та Krasnaya Zvezda.

До того ж санкції включають заборону транзакцій з певними російськими портами, шлюзами та аеропортами, що використовуються для передачі безпілотників, ракет і супутніх технологій та обмеження на експорт програмного забезпечення для розвідки нафти й газу.

Євросоюз також заборонив тимчасове зберігання російської нафти та нафтопродуктів на своїй території.

Читайте також: Євросоюз збільшив імпорт російського газу морем торік на 18%. Він знову не потрапив під санкції

Крім того, пакет передбачає обмеженя проти Білорусі, що відповідають санкціям проти Росії, включаючи заборони на продаж послуг, програмного забезпечення, депозитів, криптовалютних гаманців і транспортних операцій.

Рада ЄС запровадила нові обмеження в Криму, Севастополі та на непідконтрольних уряду України територіях Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей. Вони стосуються надання послуг з бухгалтерського обліку, аудиту, податкового консультування, бізнес-консультацій, ІТ-консультацій тощо.

Санкційний режим щодо непідконтрольних територій України продовжено до лютого 2026 року.

Як повідомлялося, посли Європейського Союзу 19 лютого погодили 16-й пакет санкцій у відповідь на агресію Росії проти України.

Коментувати
Сортувати:
Що ж, принаймні у ЄС вирішили не звертати увагу на прорашистську риторику Трампа із його посіпаками і продовжили санкційну політику відносно Кремля без врахування промосковської позиції керівництва Угорщини та Словаччини. Тож ******* керівництво Білого дому може домовлятись із )(уйлом як завгодно але це не дозволить Московії позбутися усіх санкцій, а від ЄС рашисти більш залежні ніж від США принаймні стосовно енергоносіїв та судноплавства і їх транзиту!!!
показати весь коментар
24.02.2025 10:57 Відповісти
А де ж заборона на алюміній, скраплений газ? Знову якісь недолугі санкції. Рашка знову сміється з них.
показати весь коментар
24.02.2025 11:04 Відповісти