1 429 2

Порушення санкцій: Німеччина судитиме двох екскерівників Siemens за поставки газових турбін в окупований Крим

Німеччина судитиме двох екскерівників Siemens за поставки газових турбін в окупований Крим

Німецький суд вирішив розпочати кримінальний процес проти двох колишніх керівників німецького машинобудівного гіганта Siemens, яких звинувачують у порушенні санкцій – вони допомагали експортувати газові турбіни Siemens до окупованого Росією укранського Криму.

Про це пише Reuters із посиланням на рішення суду. 

Як зазначається, минулого року прокуратура німецького міста Гамбург висунула звинувачення чотирьом громадянам Німеччини й одному громадянину Швейцарії та Франції, звинувачуючи їх у ймовірних порушеннях санкцій.

Регіональний суд Гамбурга вирішив продовжити судовий процес щодо двох із них, тоді як обвинувачення щодо решти трьох було припинено, оскільки розслідування не знайшло достатніх підстав для продовження.

Імена обвинувачених не розголошуються.

Представник Siemens сказав, що компанія не може коментувати поточні судові розгляди, але сказав, що справа не спрямована проти Siemens, а вищезазначені особи більше не працюють на компанію.

Західним компаніям заборонено поставляти енергетичне або енергетичне обладнання до Криму відповідно до санкцій Європейського Союзу та США, які були запроваджені у відповідь на анексію Росією півострова в 2014 році, який міжнародно визнано частиною України.

Незважаючи на санкції, турбіни Siemens для виробництва електроенергії були поставлені в 2017 році на дві електростанції, які будує Москва в Криму.

Siemens тоді заявив, що поставив турбіни російському замовнику з розрахунком, що вони будуть встановлені на електростанціях у Росії, і не знав про жодні плани відправити їх до Криму.

Після запровадження санкцій ЄС проти Росії Siemens AG у березні 2022 року призупинив нові замовлення та постачання до країни. У травні того ж року концерн оголосив про намір піти з російського ринку після 170 років присутності у відповідь на вторгнення РФ в Україну.

У січні цього року повідомлялося, що російська держкорпорація "Росатом" планує подати позов проти німецької компанії Siemens за те, що остання не стала постачати обладнання на АЕС, що будується в Туреччині.

У вересні 2024 року "Росатом" був змушений шукати обладнання для першої турецької атомної електростанції "Аккую" у Китаї через відмову німецької компанії Siemens Energy AG співпрацювати з росіянами на цьому проєкті.

Коментувати
Сортувати:
Як то кажуть, відчуйте різницю.
1. Порушення санкцій: Німеччина судитиме двох екскерівників Siemens за поставки газових турбін в окупований Крим
2. Галущенко про купівлю російських реакторів у Болгарії: "Україна підтвердила зацікавленість, чекаємо умов договору"
показати весь коментар
14.03.2025 19:32 Відповісти
Турбины скорее всего по факту получения уже схода пошли в Крым. Старая метода КГБ, запачкать доверчивых либерастов с Европы. Но что как всегда--- в реале устроило это обе стороны, одним бабло отслюнявили, а чека задание выполнила, и не плохо. А судить будут стрелочников. А было всё давно. Много не дадут. Как вроде сразу и на удо. Руки в брюки, куй в карман--- дядя Гансик *******! И опять пукин всех кинул. Кацапы чадиют и млеют с царя.
показати весь коментар
14.03.2025 21:37 Відповісти