441 1

Потрібно розвивати переробку: Італія експортує агропродукцію по $2700 за тонну, Україна – у 9 разів дешевше

Італія експортує агропродукцію по $2700 за тонну, Україна – у 9 разів дешевше

Україні необхідно розвивати переробку і виробництво готової сільгосппродукції з вищою доданою вартістю.

Про це міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль розповів за підсумками зустрічі з послом Італійської Республіки в Україні Карло Формозою, передає пресслужба Мінагрополітики.

У якості прикладу Коваль навів Італію, де вартість експорту однієї тонни агропродукції складає $2670, а української – лише $315. Відтак, за минулий рік Україна експортувала сільгосппродукції на $24 млрд, а Італія – на $70 млрд.

Міністр пояснив, що в Італії виробляється багато готової продукції – сік, паста, вино, солодощі, а у Україна наразі в основному експортує зерно та кукурудзу. Тому для України дуже важливо розвивати агропереробку.

"Україна здебільшого постачає сировину, тоді як Італія експортує продукцію з високою доданою вартістю. Нам важливо змінювати цю ситуацію, розвиваючи спільну глибинну переробку, створюючи більше можливостей для українських виробників та збільшуючи частку готової продукції в експорті. А також нам цікавий маркетинговий досвід Італії, щоб визначити правильне позиціонування української продукції на ринках ЄС", – зазначив Коваль.

Під час зустрічі сторони обговорили можливі напрямки співробітництва між країнами в агросекторі. Зокрема, посол Італії в Україні та представник Італійського агентства розвитку співпраці за підтримки Мінагрополітики та CIHEAM підписали проектний документ "Програма підтримки відновлення економічного потенціалу агропродовольчої галузі України".

Цей проєкт реалізовуватиметься у Березівському, Роздільнянському та Одеському районах Одеської області. Він має охопити 16 200 малих та середніх фермерських господарств, які зможуть отримати технологічну підтримку та підвищення її якості відповідно до європейських стандартів. Також проєкт передбачає підтримку розвитку систем зрошення в Одеській області.

Основна ідея проекту – навчання та створення з невеликих агропідприємств кооперативів з переробки агропродукції, налагодження стабільних зв’язків між українським та італійським ринками.

"Італійська сторона підтвердила свою готовність інвестувати у відновлення та розвиток українського агросектору. Зокрема, в рамках нового проекту Pro.UKR, який реалізується за підтримки AICS та CIHEAM, буде спрямовано понад 11 млн євро на розвиток іригаційної інфраструктури, підтримку кооперативів, забезпечення малих фермерів технікою та інтеграцію українського агробізнесу в європейський ринок", – підкреслив Коваль.

Як повідомлялося, український агросектор у 2024 році встановив другий історичний рекорд – країна отримала $24,5 млрд валютного виторгу від експорту сільськогосподарської продукції. 

При цьому сільгосппродукція забезпечила близько 60% експортної виручки України у 2024 році.

Коментувати
Сортувати:
Спочатку треба знизити податки, а потім буде "розвиток".
показати весь коментар
20.03.2025 07:27 Відповісти