5 763 26

Держава заборгувала пенсіонерам 80 мільярдів за рішеннями судів, – ЗМІ

Держава заборгувала пенсіонерам 80 мільярдів за рішеннями суду, – ЗМІ

Сума заборгованості держави за програними рішеннями судів у справах щодо призначення та перерахунку пенсій сягнула 79,8 млрд грн.

Про це пише Економічна правда.

Зазначається, що розмір боргу зростає щороку, оскільки збільшується загальна кількість програних державою справ проти пенсіонерів.

Зокрема, у 2023 році суди ухвалили 240 тис. рішень у пенсійних справах проти держави, у 2024-му – ще понад 100 тис. За два місяці 2025 року пенсіонери виграли у 18,3 тис. справ проти держави, а загальна заборгованість за рішеннями судів збільшилася на 1,64 млрд грн.

Борг стосується частини рішення суду, яка зобов'язує Пенсійний фонд перерахувати пенсійні виплати заднім числом, тобто заплатити "борг" за попередні періоди, коли пенсіонер-позивач отримував менші суми виплат.

Водночас Пенсійний фонд виплачує ще десятки мільярдів гривень додаткових пенсійних виплат за рішеннями судів, які зобов'язують його збільшити розмір пенсії позивачам.

Читайте також: Призначені за рішеннями судів пенсії силовикам та "чорнобильцям" обходяться у 67 мільярдів на рік, – Рахункова палата

Левова частина судових рішень ухвалені у справах так званих спецпенсіонерів, тобто осіб, які отримують пенсію не на загальних підставах, а за спеціальними законами. До таких категорій, зокрема, належать колишні кадрові військові, працівники правоохоронних органів, прокуратури, судді, а також деякі інші категорії осіб. Інколи судді у своїх рішеннях посилаються на норми законодавства, які вже втратити чинність.

Уряд намагається зменшити навантаження на бюджет, яке створюють нові рішення судів. Проте ці ініціативи держави також зазнають оскарження.

Як повідомлялося, за даними проведеного Рахунковою палатою аудиту, за час воєнного стану половину видатків Пенсійного фонду на виплату пенсій вдалося профінансувати завдяки коштам проєкту РЕАСЕ, який фінансують міжнародні донори, у тому числі уряд США.

Топ коментарі
+4
Висновок :: ПфУ - АБСОЛЮТНО ШАХРАЙСЬКА КОНТОРА , створена ще за часів радянщини....для геноцида людей похилого віку ...
показати весь коментар
25.03.2025 15:23 Відповісти
+2
Це в той час коли ми прагнемо бути правовою державою , йдемо до європейських цінностей...... Якшо громадянин винен державі кошти , держава застосовує весь репресивний механізм для повернення боргу, виконавча служба відкриває виконавчі провадження. застосовує блокування банківських карток, накладає арешт на майно, заборона виїзду за кордон(хоча це зараз і не актуально , але все ж.) Тут навпаки , держава винна громадянину за рішенням суду, який виносить своє рішення ім ям України і воно набуло законної сили. Які дії держави? Просто каже грошей нема, ідіть лісом, доброго всім настрою , все. Ви можете сказати немає грошей, в країні війна. А зіробітні плати в мільйони гривень для членів наглядових рад, для голів укрпошти, держзалізниці, нафтогазу, тощо . На все це кошти є.
показати весь коментар
25.03.2025 15:13 Відповісти
+2
підеш на пенсію і коли тобі буде років 70 - "уріжуть" пенсію від заробленої на 50-30 відсотків...
Я подивлюся, що ти заспіваєш...!
показати весь коментар
25.03.2025 15:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Держава заборгувала...? Чи Зешобла?
Боржники проголосують правильно, надіюся при спробі шобли залишитися при владі!
показати весь коментар
25.03.2025 15:12 Відповісти
Це в той час коли ми прагнемо бути правовою державою , йдемо до європейських цінностей...... Якшо громадянин винен державі кошти , держава застосовує весь репресивний механізм для повернення боргу, виконавча служба відкриває виконавчі провадження. застосовує блокування банківських карток, накладає арешт на майно, заборона виїзду за кордон(хоча це зараз і не актуально , але все ж.) Тут навпаки , держава винна громадянину за рішенням суду, який виносить своє рішення ім ям України і воно набуло законної сили. Які дії держави? Просто каже грошей нема, ідіть лісом, доброго всім настрою , все. Ви можете сказати немає грошей, в країні війна. А зіробітні плати в мільйони гривень для членів наглядових рад, для голів укрпошти, держзалізниці, нафтогазу, тощо . На все це кошти є.
показати весь коментар
25.03.2025 15:13 Відповісти
маємо те що маємо.....
показати весь коментар
25.03.2025 15:20 Відповісти
"Левова частина судових рішень ухвалені у справах так званих спецпенсіонерів - колишні кадрові військові, працівники правоохоронних органів, прокуратури, судді, а також деякі інші категорії". Як несподівано! 😡
показати весь коментар
25.03.2025 15:18 Відповісти
підеш на пенсію і коли тобі буде років 70 - "уріжуть" пенсію від заробленої на 50-30 відсотків...
Я подивлюся, що ти заспіваєш...!
показати весь коментар
25.03.2025 15:24 Відповісти
Прокурору чи судді можна й на 90% урізати, не помре з голодухи. Трутні не повинні отримувати велику пенсію.
показати весь коментар
25.03.2025 15:32 Відповісти
а не трутні - Закон же визнав, що платити потрібно...?
показати весь коментар
25.03.2025 15:33 Відповісти
Закон лише інструмент в руках шахраїв на державних посадах. Я тому й виділив у першому коментарі ці "деякі категорії". Тому що переважна більшість пенсіонерів, котрі чесно працювали все своє життя, не бігають по судам (по причині відсутності грошей на адвокатів) і продовжують отримувати нікчемну пенсію. Згадайте хмельницьких прокурорів-інвалідів-пенсіонерів, і зрозумієте про що я пишу. Саме через таких виродків ми маємо дірявий ПФ.
показати весь коментар
25.03.2025 15:42 Відповісти
Закон України їх визнав правими в спорі - ЩО тобі ЩЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ???
З А К О Н а не ТИ!!!!!
показати весь коментар
25.03.2025 15:44 Відповісти
Дубль: Закон - лише інструмент в руках шахраїв на державних посадах.
І ще одне, ви дійсно вважаєте, що хмельницькі виродки законно отримали інвалідності та пенсії?
Складається враження, що ви - колишній мусор з маленькою пенсією (цілком заслужено).
показати весь коментар
25.03.2025 15:57 Відповісти
За...бали своїм популізмом😡
показати весь коментар
25.03.2025 16:28 Відповісти
Ви - одна з хмельницьких прокурорш? Чи може сама Крупа, що роздавала інвалідності цій мерзоті?
показати весь коментар
25.03.2025 16:36 Відповісти
може до пенсії не доживеш - не будеш знати як це залишитися без заробленої....
показати весь коментар
25.03.2025 16:48 Відповісти
Тут важливо, що саме вважати заробленою.
" Luk Viktor щоб ти жив ... на одну зарплату ... без пенсії.... "
Я собі вже давно заробив, так що не дочекаєшся 😂
показати весь коментар
25.03.2025 16:55 Відповісти
бажаю, щоб слідуючою Постановою шмигаля тобі відрізали 99 відсотків від пенсіону - от тоді заспіваєш....
показати весь коментар
25.03.2025 16:57 Відповісти
Бажаючи негараздів стороннім людям, швидше за все отримаєш це все сам.
Учись, студєнт! (с)
показати весь коментар
25.03.2025 17:02 Відповісти
уріжуть пансіон - звертайся! Дам на скибку хліба....
показати весь коментар
25.03.2025 17:04 Відповісти
Дякую, але я справляюсь самостійно, чого і вам бажаю
показати весь коментар
25.03.2025 17:09 Відповісти
відповідь достойна! але будеш сидіти на мівіні - дай знати! Допоможу... і не важкими металами!
показати весь коментар
25.03.2025 17:11 Відповісти
Я одна з тих хто живе після «реформ» в країні зелено-геошної руїни, в якій люди безправні.
Мізки увімкни, творець крупи по всій країні😡
показати весь коментар
25.03.2025 17:32 Відповісти
Твої мізки вмикати вже мабуть запізно, та й не зобов'язаний я це робити. Звернися до лікаря, може він допоможе тобі відновити навики спілкування з людьми.
показати весь коментар
26.03.2025 08:39 Відповісти
щоб ти жив ... на одну зарплату ... без пенсії....
показати весь коментар
25.03.2025 16:51 Відповісти
Висновок :: ПфУ - АБСОЛЮТНО ШАХРАЙСЬКА КОНТОРА , створена ще за часів радянщини....для геноцида людей похилого віку ...
показати весь коментар
25.03.2025 15:23 Відповісти
як тонко підмітили.....
показати весь коментар
25.03.2025 15:41 Відповісти
Владі вже варто не шуткувати з вогнем, нагромаджуючі беззаконня, а діяти виключно в рамках Конституції і законів України!
Виплатіть всі борги пенсіонерам, вони це заробили! Крім того ці гроші пенсіонери витрачають в Україні, здебільшого на Армію, ліки і їжу. Їм не до розваг.
показати весь коментар
25.03.2025 16:26 Відповісти
Менше треба красти - і позовів не стане. Авторе, чому слово БОРГ взято у лапки? Ти теж з ними - борцями з пенсіонерами? І вже достатньо маніпулювати громадською думкою. Хто хотів високу пенсію - йшов на відповідну роботу, а хто хоті бути здоровим і жити довго - отримують, відповідно, значно менше. Справедливо?
показати весь коментар
26.03.2025 21:42 Відповісти