2 780 6

Україні внаслідок російських атак потрібно імпортувати рекордні 5 мільярдів кубометрів газу, – ЗМІ

транзит газу

Україна може імпортувати рекордні обсяги газу з Європи через російські атаки на енергетичну інфраструктуру та швидке виснаження запасів.

Про це пише Bloomberg.

"Ми вважаємо, що з квітня 2025 року по квітень 2026 року Україні знадобиться до 5 млрд кубометрів газу", – зазначив генеральний директор D.Trading (підрозділ ДТЕК) Дмитро Сахарук.

Раніше, за його словами, рекорд імпорту становив 1 мільярд кубометрів.

Сахарук додав, що внаслідок ворожих ударі, Україна вже використала буферні запаси газу. "Ці запаси потрібно відновити. Тому обсяги тут досить значні", – зазначив він.

Як пише Blomberg із посиланням на джерела, нещодавні атаки суттєво скоротили видобуток газу державним "Нафтогазом" – аж на третину. Це змусило Україну купувати дороге замінне паливо в ЄС.

"Навіть якщо вдасться припинити атаки, для нормалізації видобутку знадобиться певний час", – підкреслив Сахарук, наголосивши, що не можна виключати нових ударів.

Читайте також: "Нафтогаз" домовився про закупівлю ще однієї партії газу із США

Нагадаємо, наприкінці січня група "Нафтогаз" розпочала імпорт газу з Європи, хоча перед початком опалювального сезону на той час голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов обіцяв пройти осінньо-зимовий період 2024-2025 років за рахунок лише українського газу. Він також зауважував, що компанія створила невеликий запас газу, закупленого за кордоном за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, але не розмитнювала його.

Завантаження...