4 953 21

Рада схвалила законопроєкт про обмеження спецпенсій для прокурорів та силовиків

Рада схвалила законопроєкт про обмеження спецпенсій для прокурорів

Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури", який передбачає обмеження щодо призначення спецпенсій для прокурорів.

Відповідний законопроєкт №12278 у першому читанні на засіданні у вівторок підтримали 239 нардепів, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос") у Telegram.

За його словами, цим законопроєктом пропонується:

  • ️пенсію прокурорам за вислугу років призначати лише після їх звільнення з органів прокуратури;
  • ️передбачити, що пенсії для силовиків та працівників прокуратури перераховуються із урахуванням зростання грошових доходів населення в Україні та зростання споживчих цін на коефіцієнт збільшення;
  • ️законодавчо закріпити, що зміни до пенсійного законодавства можуть здійснюватися виключно окремим законом про внесення змін до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Рада змогла схвалити цей законопроєкт у першому читанні лише з другої спроби. Як повідомлялося, на засіданні 26 березня для цього не вистачило голосів, тому законопроєкт відправили на повторне перше читання.

Тоді голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") пояснював, цей законопроєкт був покликаний скасувати норми, які дозволяють прокурорам отримувати вже у 35 років спецпенсії на сотні тисяч гривень.

Нагадаємо, за оцінками Мінсоцполітики, держава витрачає на виплату спецпенсій близько 120 мільярдів гривень на рік. Загалом спецпенсії в Україні отримують майже 160 0

Топ коментарі
+14
Це відрижки срср, так же як пенсії силовикам в 40 років. Ніхто не хоче це ліквідувати з 1991го року, це лютий совок
показати весь коментар
15.04.2025 15:28
+12
Що це за пенсія у 35 років? 35 років це найкраща фізична форма. Жесть.
показати весь коментар
15.04.2025 14:50
+10
Формула нарахування пенсії для прокурорів помінялась,чи так і залишилось 90% від заробітку?Як-що так і залишилося, то в жопу собі засуньте цей законопроєкт!
показати весь коментар
15.04.2025 14:50
Коментувати
Сортувати:
А якщо скасувати ті спецпенсії за вислугою років і призначати лише після досягнення загального пенсійного віку. Про це ніхто з депутатів не подумав?
показати весь коментар
15.04.2025 14:49 Відповісти
У них все одно з пенсіями дуже і дуже непогано. Єдиний плюс цього закону - неможливість отримувати пенсію (за вислугу років) і одночасно хабарничати на роботі.
показати весь коментар
15.04.2025 14:49 Відповісти
" ...якби да, но НЄТ!.."
показати весь коментар
15.04.2025 14:49 Відповісти
Формула нарахування пенсії для прокурорів помінялась,чи так і залишилось 90% від заробітку?Як-що так і залишилося, то в жопу собі засуньте цей законопроєкт!
показати весь коментар
15.04.2025 14:50 Відповісти
І навіть в трубочку не скручуйте, 3,14дари
показати весь коментар
15.04.2025 21:04 Відповісти
Що це за пенсія у 35 років? 35 років це найкраща фізична форма. Жесть.
показати весь коментар
15.04.2025 14:50 Відповісти
Це відрижки срср, так же як пенсії силовикам в 40 років. Ніхто не хоче це ліквідувати з 1991го року, це лютий совок
показати весь коментар
15.04.2025 15:28 Відповісти
шо это за выслуга лет в 35 лет???)
показати весь коментар
15.04.2025 14:54 Відповісти
гос служба и вперед и с песнями!, не хочешь иди на завод или в окоп....
показати весь коментар
15.04.2025 14:56 Відповісти
99 % податок на все що перевищує дві середні пенсії в країні, дуже складно?
показати весь коментар
15.04.2025 16:22 Відповісти
Держава витрачає на спецпенсії 120 мільярдів на рік,
Ці "інвалиди" в 35 років виходять на пенсію і отримують понад 100 тис пенсіі на місяць.
І при цьому зелень збирає гроши на дрони з тих, хто отримує пенсію 3 тис. на місяць.
Як що цх "інвалідів" перевести на загальне пенсійне, то звільниться мінімум 110 млрд, котрі зараз так потрібни для захисту.
показати весь коментар
15.04.2025 17:06 Відповісти
цей законопроєкт був покликаний скасувати норми, які дозволяють прокурорам отримувати вже у 35 років спецпенсії на сотні тисяч гривень.
-------------------

Трудягам доведеться до 40 років пахати, щоб на пенсію вийти?
показати весь коментар
15.04.2025 18:40 Відповісти
Ні,до 36-сти.
показати весь коментар
15.04.2025 22:37 Відповісти
Яким трудягам? Вони всі через одного інваліди.
показати весь коментар
15.04.2025 23:22 Відповісти
Судово-прокурорська мафія.
показати весь коментар
15.04.2025 18:40 Відповісти
А хто це все втілив в життя не підскажете?
показати весь коментар
15.04.2025 22:12 Відповісти
зараз через суд вибивають собі максималку і надалі так само буде..
показати весь коментар
15.04.2025 23:02 Відповісти
Впевнений на 100%, що ВС у найближчі тижні скасує цю огидну постанову і зобов"яже ПФ виплатити повну суму включно із заборгованістю. Не забуваймо - ми жиємо в соціальноорієнтованій, людиноцентричній державі!
показати весь коментар
16.04.2025 08:30 Відповісти
Добикувались. Саме головне- призначення, виплата,індексація пенсій прокураторам згідно Закону про пенсійне забезпечення, дохід для обрахування пенсії буде братись не за останній місяць, а за п'ять останніх роки