Мінфін затвердив порядок ротації митників: у них проситимуть згоди на переведення

Мінфін затвердив порядок ротації митників

Набув чинності Порядок проведення ротації посадових осіб митних органів.

Відповідний наказ Мінфіну №229 було затверджено ще 5 травня, але офіційно опублікували його лише сьогодні, 27 червня, повідомляє пресслужба міністерства.

"Ротація допоможе вирівняти навантаження на посадових осіб митних органів, зокрема, розташованих у пунктах пропуску через державний кордон, та знизити корупційні ризики", – пояснили у Мінфіні.

У міністерстві уточнили, що згідно із порядком, зміна стаціонарного робочого місця митника в межах однієї митниці або з переведенням до іншої може відбуватися періодично з урахуванням рівня митних компетенцій.

При цьому ротація посадових осіб митних органів здійснюватиметься за їхньою згодою, яка фіксуватиметься в контракті про проходження служби.

Згідно із затвердженим порядком, ротація – це тимчасове, строком не більше ніж на 3 місяці, переміщення посадової особи митного органу на іншу посаду державної служби (у межах однієї категорії посад державної служби) шляхом оформлення рішення про направлення з метою вирівнювання навантаження, вирішення тимчасових завдань, пов’язаних із забезпеченням діяльності митного органу, у межах зони діяльності однієї митниці або до зони діяльності іншої митниці.

"Такі зміни сприятимуть гнучкому управлінню персоналом митних органів, швидкому реагуванню на оперативні потреби. Ротація також сприятиме зниженню корупційних ризиків, адже запобігатиме формуванню стійких неформальних зв’язків на конкретних митних постах", – сподіваються у Мінфіні.

Планується, що за результатами ротації керівники митниць інформуватимуть керівника Держмитслужби щодо ефективності проведених змін та досягнутих результатів, що має забезпечити прозорість процесу.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 23 травня прийняв постанову, яка передбачає оновлення системи оплати праці працівників митних органів.

Завдяки запровадженню нової системи оплати праці працівників митних органів їх зарплати зростуть в середньому на 46%, розповідав міністр фінансів Сергій Марченко.

Водночас комплексна реформа Державної митної служби затягується. Кабмін мав отримати від Мінфіну відповідний план до 17 червня, однак цього поки що не відбулося. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнавав, що фактично закон про перезавантаження Митниці не виконується, але пояснював це браком фінансування.

Реформу української митниці на 90% мало фінансувати Агентство з міжнародного розвитку США (USAID), через скорочення його програм уряд шукає альтернативні джерела коштів, розповідав раніше гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський, який з грудня 2024 року також виконує функції урядового уповноваженого з питань реформування митних органів.

Нагадаємо, у жовтні 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає реформу митниці.

Детальніше про реформу митниці читайте в нашому матеріалі "Діра на 150 мільярдів: Що передбачає реформа митниці"

Топ коментарі
+8
То есть если он отказывается то он остается на старом месте где у него уже все коррупционные механизмы налажены?
показати весь коментар
27.06.2025 15:41 Відповісти
+5
Хочу на 3 місяці на ротацію на "Ягодин" ,- з вас 50.000$
Не хочу звільняти місце на цьому пункті пропуску, з вас 100.000$
показати весь коментар
27.06.2025 15:45 Відповісти
+2
Тю. Я спочатку про нормальну ротацію подумав. Митників з Чопа в Покровськ, а якийсь батальон навпаки.
показати весь коментар
27.06.2025 18:15 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
То есть если он отказывается то он остается на старом месте где у него уже все коррупционные механизмы налажены?
показати весь коментар
27.06.2025 15:41 Відповісти
Ні. Тоді звільняють.
А якщо згоден, то оренда квартири, в залежності від регіону. І на оренду цієї квартири прийдеться збирати хабарі. Навіть якщо десь хтось захоче жити чесно. То тільки на житло. + Переїзд сім'ї прийдеться збирати хабарі
показати весь коментар
27.06.2025 18:00 Відповісти
Хочу на 3 місяці на ротацію на "Ягодин" ,- з вас 50.000$
Не хочу звільняти місце на цьому пункті пропуску, з вас 100.000$
показати весь коментар
27.06.2025 15:45 Відповісти
Там все набагато простіше. З вас 50 тисяч. Не даєте?
Вам повістка, бронь скасовано.
показати весь коментар
27.06.2025 18:01 Відповісти
До чого повістка? Вся митниця має бронювання!
показати весь коментар
27.06.2025 19:07 Відповісти
Серйозно? Це ти в телебаченні знайшов інфу? Чи друзі сказали?
От би аби триндіти.у всіх органах 50%, а митниця вся має...
Прям всім дають.
показати весь коментар
27.06.2025 22:21 Відповісти
Що ти вернзеш??? Завязуй з бухлом, не сідай за ПК з бодунамі.
показати весь коментар
27.06.2025 22:30 Відповісти
🤣 до чого твій висер про бронювання митниці, вона вся заброньована ще з 2014 року, ти з лісу коли вийшов?
показати весь коментар
27.06.2025 22:32 Відповісти
ти і твої висери з лісу ніколи й не вийдуть.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Із змінами
№ 4170-IX від 19.12.2024.
Читаєш. Тоді думаєш, хоча думати тобі складно, тоді ще раз читаєш... На всяк випадок для тугих:
Закон про бронювання військовозобов'язаних передбачає, що кількість заброньованих працівників на підприємстві, установі чи організації, що є критично важливими для економіки та функціонування держави, не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобов'язаних працівників. Це правило застосовується як до підприємств, так і до установ та організацій.
показати весь коментар
27.06.2025 22:49 Відповісти
Для твого загального розвитку повідомляю, що митна служба України заброньована Вся на 100%, Вся! Навіть після закриття всіх пунктів пропуску на кордоні з Бульбендією та Рашкою весь особовий склад переведено до інших митниць!!!! Теперь живи з цим.😎
показати весь коментар
27.06.2025 22:40 Відповісти
Тепер йдеш в Гугл і пишеш: загиблі на війні митники.
Потім живи з цим.
Я для свого загального розвитку знаю скільки їх мобілізовано. Це відкрита статистика. Її веде в фейсбук кожна митниця.
показати весь коментар
27.06.2025 22:45 Відповісти
Дурко ти дарма витратив свій час на пошуки в інтернеті отої маячні що ти нацарапав, митниця не підприємництво!, вона нічого не виробляє, вона Служба!!! Державна Служба!😆 , а митники не працівники а держслужбовці, а щодо загиблих митників, то то люди яки самостійно мобилізувались за покликом сердця, держслужбовці не підлягають мобілізаці, в них у всіх 100% бронь, така що жодне ТЦК не має, скоріше ТЦК поїде на фронт ніж митник!!!, - ти голова коли з лісу вийшов?🤣🤣🤣🤣🤣
показати весь коментар
28.06.2025 07:31 Відповісти
Державні службовці, як і інші військовозобов'язані громадяни, можуть бути мобілізовані до Збройних Сил України, якщо вони не мають відповідного бронювання. Бронювання для державних службовців можливе, але воно має певні обмеження, зокрема, для працівників категорій "Б" і "В" (середній та нижній корпус державної служби) бронювання може бути обмежене 50% від загальної кількості військовозобов'язаних.
Цей самий закон.
Стаття 25 п1 пп1
Чому ти не підеш і не поріжеш собі вени? Ти непотріб на цій землі. Не здатен відкрити закон і прочитати.
Зайди на сайт будь якої митниці. Вони ведуть статистику по мобілізованим.
показати весь коментар
28.06.2025 09:39 Відповісти
Вася їди гуляй лісом лісом. 😎
показати весь коментар
28.06.2025 09:46 Відповісти
Дурік. Мобілізовують. Ще з 2022 року. З самого початку
А ти мели тим дурним язиком, що не попадя...
показати весь коментар
28.06.2025 09:56 Відповісти
Мінфін придумав нову ЕРОТАЦІЮ.
показати весь коментар
27.06.2025 16:01 Відповісти
Всі ЗЕбільні нововедення покращують корупційні схеми!
показати весь коментар
27.06.2025 16:28 Відповісти
Неугодних будуть ротирувать, а ті хто приносить кеш будуть працювати на одному місці.
показати весь коментар
27.06.2025 16:31 Відповісти
Тю. Я спочатку про нормальну ротацію подумав. Митників з Чопа в Покровськ, а якийсь батальон навпаки.
показати весь коментар
27.06.2025 18:15 Відповісти
Для чого ці дармоїди взагалі треба?
показати весь коментар
27.06.2025 18:19 Відповісти
бонус...?
показати весь коментар
27.06.2025 20:31 Відповісти
Чому в цій підрільній країні у посадовців питають згоду на перведення, а у мене - ні.
Найдемократичніша і зовсім не рабовласницька країна.
показати весь коментар
27.06.2025 20:32 Відповісти
Ну зрозуміло чому вчора була новина про здриснувшего через кордон митника) Як отловлювати по бусіках "ухилянтів", так круті пацани. А як почали частково відправляти, щось сикотно стало.
показати весь коментар
28.06.2025 10:01 Відповісти
Больше зарплати им они будут наверное меньше хабарив брать