"Пільга продовжена не буде": Гетманцев попередив про повернення податків на електромобілі

Гетманцев попередив про підвищення податків на електромобілі

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики не підтримуватиме законопроєкти, які передбачають продовження дії пільг на імпорт електромобілів.

Про це голова Комітету Данило Гетманцев ("Слуга народу") повідомив у Telegram.

"Про пільговий ввіз електрокарів. Нагадую, що пільга на ПДВ діє до кінця цього року і продовжуватись НЕ буде. Тому, якщо є час, можливості та натхнення – придбавайте до кінця року", – написав Гетманцев.

Він також розкритикував ініціативи продовжити дію пільг на купівлю електромобілів.

"Пільга продовжена не буде. Без варіантів... Майте порядність в країні, що кожну копійку збирає на армію, не піднімати питання про звільнення від ПДВ окремої категорії дорогих товарів", – додав Гетманцев.

Як повідомлялося, у першому півріччі 2025 року українці придбали 31,75 тис. електромобілів, що на 30% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Але лише 18% зареєстрованих авто було новими.

Нагадаємо, до кінця 2025 року в Україні діють пільгові ставки на імпорт електромобілів. Зокрема, на відміну від автомобілів з двигуном внутрішнього згорання, електрокари звільнені від сплати мита (10% від вартості авто) та ПДВ (20%). Потрібно сплатити лише акцизний збір у розмірі 1 євро за кВт ємності акумулятора.

Такі пільги запровадили у 2017 році спочатку на рік, потім її дію продовжили до кінця 2022 року, а у 2021 році – ще на три роки, до кінця 2025 року.

Топ коментарі
+7
Потужно працює Гетьманцев ... нехай ні в чому собі не відмовляє його дружина та діти, які бідують в його парижській квартирі.
показати весь коментар
19.07.2025 16:16 Відповісти
+7
"Ощипывание гусей" продолжается...
показати весь коментар
19.07.2025 16:47 Відповісти
+4
А що були сумніви? Там де гетьманцев-там тільки підвищення податків!!! За цім виродком давно пекло плаче!!
показати весь коментар
19.07.2025 22:43 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Афера з електричками наближається до фіналу..як буде побутовий тариф наближений до реального- так заброшеними електричками будуть заставлени усі двори..
показати весь коментар
19.07.2025 16:00 Відповісти
Навіть за промисловим тарифом електрички вигідні. При звичайному тарифі зараз затрати на зарядку електромобіля відповідають затратам на бензин при витраті 1 л на 100 км. Із нічним тарифом - 0,5 л на 100 км.

Навіть якщо побутовий тариф прирівняють до промислового, то це буде відповідати споживанню бензину на рівні 1,6 л на 100 км. Тобто ВСЕ ОДНО ВИГІДНО!
Інше питання, що на електричці погано на далекі відстані їздити, бо от якраз на швидких зарядках тариф кінський - 10-15 гривень за кВтгод...
От тоді дійсно невигідно стає!

Ось розрахунки знайшов
https://focus.ua/uk/auto/650209-skilki-koshtuye-zaryaditi-elektromobil-za-novimi-tarifami-na-svitlo
показати весь коментар
19.07.2025 18:26 Відповісти
І електрику, к каністру не наллєш, якщо до заправки не доїхав. Гібрид, то інша справа
показати весь коментар
19.07.2025 18:38 Відповісти
Кожен підбирає авто за своїми потребами. Якщо 90% поїздок - місто+передмістя (чи там з одного села в інше), то електромобіля цілком достатньо.

Якщо постійні дільні поїздки - тоді гібрид або дизель...

Я не із тих, хто хейтить дизельні тачки чи електрокари. Кожному типу авто знайдеться своє застосування...
показати весь коментар
19.07.2025 18:46 Відповісти
Згоден. Для міста, електрокар, то ідеальний варіант
показати весь коментар
19.07.2025 18:50 Відповісти
Особисто собі хотів би плагін-гібрид, але вони страх які дорогі...
показати весь коментар
19.07.2025 18:56 Відповісти
Та да...
показати весь коментар
19.07.2025 19:03 Відповісти
В мене вийшли інші підрахунки. На 100км маленький електромобільчик типу гольф класу бере до 35кВт тобто в районі 3л пального в перерахунку. А нічний тариф відпадає, тому що там ліміти то 2000кВт в які якщо не влазиш то будеш платити повну ціну або підвищений тариф. Також мінус електромобілів тих що завозяться в Україну це вбиті батареї заміна яких 5-10к зелених, яка повністю анулює всю економію да ще й заганяє вас в великі мінуса. А якщо підвищать ще ціну на електроенергію як хочуть зробити то електрички буде дуже дороге задоволення. Хоча задоволення це так собі, кожен вечір бігати з проводами і шукати розетку яка не згорить від такого навантаження
показати весь коментар
19.07.2025 22:39 Відповісти
Їздив на кількох електромобілях (Volvo, MG, Leaf), то витрати в мене були зазвичай в районі 20 кВт/год на 100 км з кондиціонером... Якщо не поспішати, то можна і 17-18 кВт/год добитися.

А як можна не вкластися з нічним тарифом в 2000 кВтгод? Навіть у топової Тесли батарейка на 100 кВтгод і цього вистачить десь на 500 км. Щоб не вкластися в нічний тариф, це треба тисячі кілометрів за місяць проїжджати...
показати весь коментар
19.07.2025 22:49 Відповісти
500км це ніпрощо. Крім того окрім автомобіля в будинку є ще багато чого що працює на електриці. Особливо зимою в кого електричне опалення. Так що на електромобіль зимою взагалі льгот на зарядку не залишається. Так що в чому радість електро не розумію. Якщо можна взяти тей же дизель який їсть ті ж 3-4л/100км. Заправив повний бак і місяць забуваєш про геморой зі заправками. З іншого боку коли людина купує авто за 12-20тис баксів смішно коли вони починають говорити про економію на чомусь. Це як купити будинок на 300кв.м. а потім економити на поливі газону
показати весь коментар
19.07.2025 23:29 Відповісти
По-вашому 12-20 тис. баксів за авто це багато? Може ви нулики там загубили? Подивіться, скільки коштує новий Рено Таліант - це той, що замість Логана...
Моя Mazda CX-3 биток обійшлася в 14 тис., так це не елітна тачка від слова зовсім!

Мої родичі мають будинок і нічний тариф, але опалення в них газове+твердопаливне... Ну навіть 1000 кВт там не виходить на місяць. Бойлер, насос, котел і пральна машина разом не так вже і багато споживають, а решта електроприладів - то таке...
Електричне опалення - вірю, що дофіга споживає. Але це кабала, краще вже твердопаливний котел поставити.
показати весь коментар
19.07.2025 23:43 Відповісти
Рубати дрова і ночами працювати кочегаром щоб зекономити нічний тариф для зарядки електромобіля? Ну ви і смішний. До того ж якщо порахувати то дрова виходять набагато дорожче ніж електроопалення по нічному тарифу. Наприклад в зимній місяць нормальний будинок спалює до 2000кВт з усіма електрокотлом, бойлерами і електроплитою. За ці гроші даже на тиждень дров не купиш зараз якщо не маєш знайомого лісника.
показати весь коментар
19.07.2025 23:50 Відповісти
у Європі кВт година 25-40 евроцентів
Скоро в нас так само буде
Коли нема субсидій та пільг на електрички -вони ТУПО НЕВИГІДНІ
Доказано Германією Британією і таке інше
Ось і рахуйте
показати весь коментар
20.07.2025 08:00 Відповісти
Ви ще враховуйте, що електрички дорожчі і дорогі в ремонті. Амортизацію ніхто не відміняв і в електричці вона не дешева.

Перевага електрички, це якщо у вас є приватний будинок і можна мати свою СЕС, від якої можна заряджати електричку, але знову ж, вдень зазвичай всі по роботах.

Якщо введуть податок, то питання окупності електричок стане ще жорсткіше.

На рахунок 50% вдома вночі, то у вас є ліміт по договору до 5кВт (це на зараз) і за 8 годин ночі можна загнати максимум 40 кВт. Але знову ж таки, питання буде до проводки, чи вивезе вона такі навантаження на постійно і регулярно. Нажаль що я бачив по роботі у дуже багатьох, то багато будуть проводку свою ремонтувати в через рік точно, а може і раніше.

Електрички на зараз - це просто дорогі іграшки для людей з грошима. Зручно - так, простіше - так, але на рахунок вигідніше - питання.

Багато радіють, що дешевше, ніж бенз, але треба враховувати, що за електричку треба відразу відвалити пачку грошей, і тільки потім поступово електричка буде менше брати за заправку, а по ремонтах, то електрички не дешевші, а часто навіть дорожчі.
показати весь коментар
20.07.2025 15:41 Відповісти
Не та у нас країна, що будуть авто викидати
показати весь коментар
19.07.2025 18:39 Відповісти
Потужно працює Гетьманцев ... нехай ні в чому собі не відмовляє його дружина та діти, які бідують в його парижській квартирі.
показати весь коментар
19.07.2025 16:16 Відповісти
"Ощипывание гусей" продолжается...
показати весь коментар
19.07.2025 16:47 Відповісти
Ну ви "небесні довгожителі" ,а не забагато собі наміряли?
показати весь коментар
19.07.2025 17:08 Відповісти
Круто. Заброньовані і льготники купили собі що хотіли а ті лохи хто сидить зараз на фронті будуть лапу сосати
показати весь коментар
19.07.2025 22:27 Відповісти
А що були сумніви? Там де гетьманцев-там тільки підвищення податків!!! За цім виродком давно пекло плаче!!
показати весь коментар
19.07.2025 22:43 Відповісти
в целом выход один - не напрягаться и
помогать Гетьманцеву и Арахамии
разгонять поезд идущий в тупик ...
Притула со спутника даёт им совет ...