В Україні – посуха у шести областях. Це вплине на зменшення врожаїв

В Україні зафіксована посуха у шести областях

Цього року від посухи в Україні потерпає щонайменше шість областей.

Про це міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев повідомив у Facebook за результатами селекторної наради.

"Найбільш несприятлива ситуація на Донеччині, Миколаївщині, Одещині, Херсощині, Дніпропетровщині та Запоріжжі. Тут аграрії фіксують значні пошкодження та втрати врожаю", – написав очільник Мінекономіки.

Серед основних пропозицій для пом'якшення наслідків посухи він назвав:

  • ️необхідність запуску зрошення на цих територіях;
  • ️пільгове оподаткування;
  • ️компенсацію витрат на гектар оброблюваних угідь.

"Зафіксували всі озвучені проблеми, далі будемо по них працювати", – пообіцяв Соболев.

Як повідомлялося, станом на 24 липня збір зернових і зернобобових культур в Україні все ще суттєво відстає від минулорічних темпів. Сільгоспвиробники наразі зібрали 10,3 млн тонн з 3,24 млн га, що складає 29% від засіяних зерновими і зернобобовими культурами.

Для порівняння, на цю ж дату у 2024 році вже було намолочено близько 19 млн тонн з 4,7 млн га (з понад 42% площ). Середня врожайність також знизилася до 3,2 тонни з гектара, порівняно із 3,81 т/га торік.

Топ коментарі
+6
ще і зелена сарана все зжирає...одна жере врожай, інша жере гроші
показати весь коментар
26.07.2025 20:58 Відповісти
+4
В Україні надто велика розораність земель. Щоб клімат нормалізувався, треба залишати цілину. Але ж наші фермери, які не планують жити в Україні, не бережуть нашу землю. В цивілізованих країнах законодавство не дозволяє орати всі землі.
показати весь коментар
27.07.2025 04:55 Відповісти
+3
"Це вплине на зменшення врожаїв - це як?" Дуже просто вплине - вони будуть ще меншими аніж прогнозувалося . "у нас хіба є фермери?"..... у вас немає , але це не означає що так по всій Україні .
показати весь коментар
26.07.2025 21:22 Відповісти

Завантаження...