Росія вдарила десятками дронів по інфраструктурі ГТС для імпорту газу із Азербайджану, – Міненерго

Росія вдарила по інфраструктурі ГТС для імпорту газу із Азербайджану

У ніч на 6 серпня Росія цілеспрямовано атакувала об’єкт газової інфраструктури – компресорну станцію "Оператора ГТС України" в Одеській області поблизу українсько-румунського кордону.

Ця компресорна станція використовувалася для імпорту газу до України Трансбалканським газопроводом з Азербайджану та із США через LNG-термінали у Греції, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики.

"Обладання, яке забезпечує ці поставки, було атаковано десятками ударних безпілотників. Це російський удар суто по цивільній інфраструктурі, цілеспрямовано проти енергетики та водночас проти відносин з Азербайджаном, США та партнерами в Європі", – наголосили у міністерстві.

Наразі на місці удару працюють фахівці для встановлення наслідків атаки, додали у Міненерго.

Як повідомлялося, наприкінці липня група "Нафтогаз" уклала першу угоду про закупівлю азербайджанського газу з компанією групи SOCAR – SOCAR Energy Ukraine.

Першу тестову поставку газу мали здійснити саме Трансбалканським коридором за маршрутом Болгарія – Румунія – український кордон.

Топ коментарі
+29
це було очікувано. не варто було публікувати пафосно в новинах про те, що відкрили імпорт газу з Азербайджану.. так само як і в минулому році пафосно трубили чуть лі не на кожному кроці як Нафтогаз і де пробурив нові сведловини для видобутку газу.. кацапи ті всі газоб'єкти розвалили уже в хлам ракетами і шахедами. не варто про таке патякати на публіку. кацапня тупо із таких новин багато інформації дізнається. і шпинунів тут ніяких не потрібно.. телепні, мл..
показати весь коментар
06.08.2025 13:47 Відповісти
+26
Щоденно через українську ділянку нафтогону "Дружба" до Європи транспортується понад 250 тисяч барелів нафти з московії, що лише у 2024 році принесло агресору понад 6 мільярдів доларів доходу - коштів, які згодом спрямовуються на фінансування війни проти України.
"Попри повномасштабну війну, труба "Дружба" досі качає московитську нафту до Угорщини та Словаччини. І при цьому уряди цих країн - відкрито антиукраїнські, блокують санкції проти РФ і виступають проти вступу України до НАТО та ЄС", - йдеться у заяві ГО "Захист Держави".
показати весь коментар
06.08.2025 13:51 Відповісти
+25
А ви би поменше язиком теліпали.
показати весь коментар
06.08.2025 13:45 Відповісти

Завантаження...