Львів замовив пів сотні нових автобусів на 700 мільйонів за кошти ЄІБ

Львів замовив пів сотні нових автобусів на 700 мільйонів за кошти ЄІБ

Львівська міська рада уклала угоду на придбання 48 автобусів у місцевого виробника "Електронмаш" за кошти кредиту Європейського інвестиційного банку (ЄІБ)

Про це міський голова Львова Андрій Садовий повідомив у Facebook.

"Важливо, що автобуси виготовлятиме львівське підприємство "Електрон". Підприємство, по якому не раз били російські ракети. Тому це не лише новий транспорт, а й підтримка місцевого виробника і тисячі робочих місць для львів’ян", – написав мер Львова.

Він уточнив, що кредит повертатимуть 10 років, а кожен автобус коштує приблизно 300 тисяч євро з податками. Таким чином загальна вартість закупівлі становить 14,4 млн євро (695,4 млн грн за поточним курсом).

"За ці гроші місто отримає сучасні, комфортні й доступні для людей з інвалідністю машини. Кондиціонер, шумоізоляція, пандус, місце для візків. Розраховані на 100 пасажирів", – зазначив Садовий.

Як повідомлялося, раніше львівський завод "Електронмаш" представив нову модель електробуса Електрон Е181 із запасом ходу 300-350 км на одному заряді батареї.

Електробус вміщує 90 пасажирів, має 30 посадкових місць, передбачене 1 місце для пасажира на візку. Ключова особливість машини – компактна довжина 10,2 м, що дозволяє ефективно працювати на міських маршрутах з інтенсивним трафіком.

Топ коментарі
+1
В 14 році " мокшанець володар " ЛАЗу його порізав і вивіз все обладнення!!! Місцева влада не запобігла мородерству завода, а могла!!!!
показати весь коментар
10.09.2025 16:40 Відповісти

Завантаження...