Імпорт електромобілів перед поверненням податків зріс удвічі – до 8 мільярдів за місяць, – Митниця

Імпорт електромобілів перед поверненням податків зріс удвічі

У серпні 2025 року в Україну ввезли 9 274 електромобілі, що більш ніж удвічі перевищує показник аналогічного місяця минулого року (4 146 авто).

З них 1 997 імпортованих електромобілів були новими, ще 7 277 – завезені з вторинного ринку, повідомляє Державна митна служба.

Загальна митна вартість імпортованих електромобілів також зросла: у серпні їх ввезли майже на 8,1 млрд грн, тоді як у серпні 2024 року цей показник був на рівні 3,8 млрд грн.

Але з огляду на майже повне скасування податків на електрокари, у минулому місяці від імпорту цих авто державний бюджет отримав лише 31,9 млн грн (у серпні 2024 року – 12,6 млн грн).

"При цьому обсяг наданих пільг зі сплати митних платежів при імпорті електромобілів у серпні цього року становив понад 1,6 млрд грн, що більш ніж удвічі перевищує рівень минулого року (0,78 млрд грн)", – зауважили у Митній службі.

Як повідомлялося, за перші шість місяців 2025 року в Україну було ввезено 42,7 тис. легкових електромобілів (BEV), що на 38% більше ніж за аналогічний період у минулому році, свідчать дані "Укравтопрому".

Топ коментарі
+2
Та половина через 4-5 років стане в гаражах металоломом) : Не кожен захоче міняти дохлу батерею, яка коштує більше половини вартості авто. Це черговий всепланетний лохотрон на гроші обивателя.
показати весь коментар
17.09.2025 11:06 Відповісти
+2
те саме казали про нафту у минулому сторіччі, що запасів вистачить на 50 років, але виявилося їх значно більше і вистачить ще на 200. Зараз українці заправляють автівку здебільшого з переробленої російської нафти несвідомо спонсоруючи агресора.
На відміну від нафти, електрику можна виробляти з відновлюваних джерел!
показати весь коментар
17.09.2025 11:33 Відповісти
+1
так дофіга на дорогах десятирічних і більше ліфів, якось їздять і причому багато в таксі, мабуть лохи таксисти
показати весь коментар
17.09.2025 12:08 Відповісти

Завантаження...