Масового повернення біженців не буде: МВФ спрогнозував кількість населення України до 2030 року

демографія,населення,популяція

У разі припинення війни наприкінці 2025 року чисельність населення України стабілізується на рівні близько 34 млн осіб.

Такий прогноз міститься в оновленому звіті World Economic Outlook Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За оцінкою експертів фонду, населення України зменшилося з 41 млн у 2021 році до 34,5 млн у 2022 році. Далі падіння продовжилось: до 34,03 млн у 2023 році та 33,34 млн у 2024 році.

Відповідно до базового сценарію МВФ, масового повернення біженців після завершення бойових дій не відбудеться.

МВФ прогнозує, що населення України зменшиться до 32,86 млн у 2025 році і зросте приблизно на 1 мільйон осіб у наступні роки: до 33,38 млн – у 2026 році, 34 млн – у 2027 році, 33,98 млн – у 2028 році, 33,96 млн – у 2029 році та 33,94 млн – у 2030  році.

Раніше повідомлялось, що Кабмін ліквідував комісію з підготовки до всеукраїнського перепису населення.

Уряд також визнав такою, що втратила чинність, постанову про утворення цієї комісії №424 від 18 квітня 2018 року.

Топ коментарі
+18
Та після війни і відкриття кордонів, з цієї "клоаки зелених мрій" здриснуть усІ, хто може ходити! Мерці вистрибнуть з могил, аби тільки втікти.
показати весь коментар
15.10.2025 13:29 Відповісти
+16
Крадіть далі.
Вже і правнукам накрали, все ніяк не лусне.
Нехай залишаються чинуші, мусора і пенсіонери.
Варіантів 0
показати весь коментар
15.10.2025 13:24 Відповісти
+13
Повна туфта, а за це ще і гроші заплатили. В Україні було 41млн. з урахуванням ЛДНрів+ Крим, їх рахували, бо вигідно гроші було пиляти. Тобто реально на підконтрольній на 22р. було(разом з тими які були на заробітках)+-34млн. У продовж 22-25 покинуло Неньку `9млн. Тобто зараз нас 25млн. Якщо повернеться, то ~2млн, вот і рахуйте, буде 27млн і то це оптимістично. Одного не розумію, накуя МВФ бере до віри цифри чинуш, які щоб більше дали приписують мертві душі, багато джерел, де можно підрахунками виявити більш точну цифру.
показати весь коментар
15.10.2025 13:30 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Крадіть далі.
Вже і правнукам накрали, все ніяк не лусне.
Нехай залишаються чинуші, мусора і пенсіонери.
Варіантів 0
показати весь коментар
15.10.2025 13:24 Відповісти
Я вірю, що це питання Уряд буде розв'язувати, спираючись і на світовий та історичний досвід, і на просто життєйський здоровий глузд. Свириденко складає враження фахової людини, стриманної та розумної. Я думаю, що поступово все владнається.
показати весь коментар
15.10.2025 14:55 Відповісти
То вас по яким дням випускають на прогулянку?
Можливо, бувши зачинені, ви пропустили, що та сама Свириденко отримує отримує $6 тисяч щомісяця за викладання у Київській школі, де її ніколи не бачили.
показати весь коментар
15.10.2025 16:58 Відповісти
В жопу і без мила? Много платять?
показати весь коментар
15.10.2025 18:58 Відповісти
Навіть якщо припустити Ваш позитивний настрій щодо Свириденко, ще не факт, що вона залишиться Прем"єром.

Об"єктиво - у неї явно крутий злет. Не ті посади займала. Бути "відміннецею" явно недостатньо.
показати весь коментар
15.10.2025 19:03 Відповісти
мінус вісім з половиною міліонів українців за майськіє шашлики

добре погуляли...

.
показати весь коментар
15.10.2025 15:04 Відповісти
То ти ще не порахував мерців і скалічених.
показати весь коментар
15.10.2025 20:37 Відповісти
Та після війни і відкриття кордонів, з цієї "клоаки зелених мрій" здриснуть усІ, хто може ходити! Мерці вистрибнуть з могил, аби тільки втікти.
показати весь коментар
15.10.2025 13:29 Відповісти
Ай-ай-ай-ай. И кто же это сделал?
показати весь коментар
15.10.2025 14:11 Відповісти
так тікайте зараз - навіщо себе мучити ?
показати весь коментар
15.10.2025 14:57 Відповісти
вона вже давно з Нарьян-Мару віщує

.
показати весь коментар
15.10.2025 15:05 Відповісти
Повна туфта, а за це ще і гроші заплатили. В Україні було 41млн. з урахуванням ЛДНрів+ Крим, їх рахували, бо вигідно гроші було пиляти. Тобто реально на підконтрольній на 22р. було(разом з тими які були на заробітках)+-34млн. У продовж 22-25 покинуло Неньку `9млн. Тобто зараз нас 25млн. Якщо повернеться, то ~2млн, вот і рахуйте, буде 27млн і то це оптимістично. Одного не розумію, накуя МВФ бере до віри цифри чинуш, які щоб більше дали приписують мертві душі, багато джерел, де можно підрахунками виявити більш точну цифру.
показати весь коментар
15.10.2025 13:30 Відповісти
Ви не врахували відтік. Тому думаю 20-22мл і то це ну дуже оптимістичо
показати весь коментар
15.10.2025 14:07 Відповісти
Молодь в більшості зовсім не пов'язує свое майбутнє з Україною
Після відкриття кордонів буде мінус 5-7мл бо жінки і діти вже там.
показати весь коментар
15.10.2025 14:12 Відповісти
браво!

ваш аналіз - реально адекватний

в МВФ теж, схоже, пиляють бабло на дослідження, а цифри беруть від УкрДержСтату, який "малює" те, що він нього очікує уряд
показати весь коментар
15.10.2025 19:45 Відповісти
Гадання на кавовій гущі, враховуючи, що перепису населення до чи під час війни так і не відбулося. Такі гадання притаманні міністру Федорову та українському уряду, але не мають ставати професійними прогнозами для МВФ.
показати весь коментар
15.10.2025 13:46 Відповісти
Доки когось зустрічаємо на вулицях міст - усе добре. Коли вже нікого не буде, лише порожні вулиці - тоді щось придумаємо.
показати весь коментар
15.10.2025 14:05 Відповісти
Країна мрій
показати весь коментар
15.10.2025 14:39 Відповісти
коли зе!гніда особисто, та всі причетні, будуть підвішені на арці "дружбі народів", головою до низу! повернуться всі притомні українці!
всі до одного!
показати весь коментар
15.10.2025 14:44 Відповісти
А років 30 тому було майже 52 млн ...
показати весь коментар
15.10.2025 14:59 Відповісти
і хто тому винен?

кравчук, кучма... ?
чи самі 52 міліони ?
показати весь коментар
15.10.2025 15:07 Відповісти
А головне питання , зараз - хто винен ?
Чи може - що треба робити ?
показати весь коментар
15.10.2025 15:13 Відповісти
зеля і його адепти винні
Їхня тупість першопричина всіх бід українських, власне історія повторюється, таке тут населення- з низьким державотворчим потенціалом
Подумай добре, більшість українців і досі не визначилась якою вони бачать Україну, що вони тут будують і чи будують взагалі. Яка мотивація, яка мета. Її немає. Вони просто живуть. Нічого не будують. Чекають на магічне покращення , що може хтось. Тихо заздрять сусідам бо в них тверда рука і порядок.
Одні хочуть змін, хочуть українську державу, європейську, інші тягнуть всіх назад у совок і до росії. Лише стійкі претензії - а что мнє єта страна дала...
показати весь коментар
15.10.2025 17:09 Відповісти
От не вірю я у таку цифру (34 млн осіб), гадаю, насправді людей буде НАБАГАТО менше, враховуючи те, що молодь тікає (бо має можливість), а багато з тих, хто зараз не може виїхати, чекають, коли така можливість відкриється (якщо, звісно, відкриється, у чому я сумніваюся).
показати весь коментар
15.10.2025 15:28 Відповісти
34 роки!34 роки чого?..."тільки сліпий не баче"....-хтось це казав в ТЕЛЕВІЗОР."...країна для людей"....- ще хтось казав це в ТЕЛЕВІЗОР!..."... 34 роки!Нема ні землетрусів ,ні цунамі,ні тайфунів .ні мусонів,ні торнадо-нічого цьго нема,А ЩО Є 34 РОКИ?!
показати весь коментар
15.10.2025 15:54 Відповісти
Такий прогноз https://www.imf.org/en/Publications/WEO/Issues/2025/10/14/world-economic-outlook-october-2025 міститься в оновленому звіті World Economic Outlook Міжнародного валютного фонду (МВФ). констаетація "зеленого геноциду" (((

За оцінкою експертів фонду, населення України зменшилося з 41 млн у 2021 році до 34,5 млн у 2022 році. Далі падіння продовжилось: до 34,03 млн у 2023 році та 33,34 млн у 2024 році.

Відповідно до базового сценарію МВФ, масового повернення біженців після завершення бойових дій не відбудеться.

МВФ прогнозує, що населення України зменшиться до 32,86 млн у 2025 році Джерело: https://censor.net/n3579798
показати весь коментар
15.10.2025 16:06 Відповісти
Тіпа нас до війни було 60 млн ?
Звідки такі цифри
Скільки людей померло, скільки виїхало, а скільки влада залишила на окупованих територіях.
показати весь коментар
15.10.2025 17:04 Відповісти
Скільки народилось ? Мамочки з візочками їздять.
показати весь коментар
15.10.2025 19:07 Відповісти
Демографічна ситуація насправді була поганою, а стає дуже поганою.
До усіх бід ще й наслідки 2019-го.
Які виходи? Пан економіст В. Опанасюк бачить перспективу так:
"Україна має стати мультинаціональною, а відтоді і конфедеративною державою, акцептабельною, комфортною для різних народів і релігій. Багатомовною. Інакше ніхто не приїде і не буде платити податки, народжувати".
Як вам таке?🤔
показати весь коментар
15.10.2025 17:33 Відповісти
Недавно вивезли групу "громадян України" з Палестини. Вони будуть десь працювати ?

Що значить "мультинаціональною" ? Привезти 5-8 млн. "русскіх", 2-3 млн таджиків, 3-4 млн. півн. корейців ... турків, нігерійців тощо.
І усі вони радісно утворять нову "швейцарію".
Під боком у РФ-ії ?!
Вам самому не смішно ?
показати весь коментар
15.10.2025 19:12 Відповісти
Якою мовою сміятися і якими сльозами плакати будемо?
Вітаю! Читати вже не можете: "..." 🙃!
показати весь коментар
15.10.2025 19:31 Відповісти
алаверди
показати весь коментар
15.10.2025 20:17 Відповісти
показати весь коментар
15.10.2025 20:40 Відповісти
Мабуть у осяжному майбутньому, у найближчі роки, кількість нашого населення зменшиться до 20 млн. Якщо буде 25-27 млн - це велика удача.
показати весь коментар
15.10.2025 17:57 Відповісти
"осяжне майбутнє" це коли ? Якщо Вам 30-35 то мабуть перед пенсією так і буде.
показати весь коментар
15.10.2025 19:13 Відповісти
Ознайомтесь с планами глобальних еліт щодо кількості населення,озвучених ще у 2011 році.
І почитайте комменти під відео. https://www.youtube.com/watch?v=He_wW2vtrU8
показати весь коментар
15.10.2025 20:41 Відповісти
Втішає, що кожен отримав того, що бажав.
Одні безперервно тепер можуть ржать.
Інші казати, що от тепер вже точно гірше не буде.
Хтось згоден щоб було так тільки би не Порошенко.
А деяким взагалі: - нікакой разницьі.

Жеріть тепер те, що самі і наробили 73-х відсоткове б...о, яке нажаль, на цензор майже ніколи не заходить .
показати весь коментар
15.10.2025 21:16 Відповісти