Україна має отримати 140 мільярдів євро "репараційної позики" без виконання умов, – Мінфін

марченко,сергій

Україна наполягає на отриманні "репараційного кредиту" від ЄС та країн "Великої сімки" без необхідності виконувати будь-які умови та хоче самостійно визначати напрямки використання цих коштів.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив під час зустрічі фінансового блоку країн у Вашингтоні, повідомляє пресслужба Мінфіну.

Він нагадав, що непокриті потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026-2027 роки оцінюються у близько $60 млрд.

З огляду на це, Марченко закликав партнерів використати для цього російські заморожені активи вже з початку 2026 року та подякував Єврокомісії за пропозицію створити новий фінансовий інструмент для підтримки України з їх використанням – Reparations Loan (репараційний кредит).

"Механізм, який передбачає використання заморожених активів РФ, має стати одним із основних у забезпеченні фінансових потреб України у 2026-2027 роках. Важливо, щоб цей інструмент був безумовним для України та гнучким у визначенні напрямів спрямування коштів", – наголошується у повідомленні Мінфіну.

Водночас Марченко зауважив, що внутрішні доходи державного бюджету зростають, а податкові надходження становитимуть орієнтовно 37,2% ВВП у 2026 році.

Нагадаємо, раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала використати заморожені російські активи у якості застави для надання Україні "репараційних кредитів". Формально підсанкційні російські активи не конфіскуватимуть, але Україна повертатиме такі кредити лише після того, як Росія сплатить репарації.

За різними оцінками, "репараційний кредит" Європейського Союзу для України, забезпечений російськими активами, може становити 130-140 млрд євро. Остаточно його розмір визначать після оцінки Міжнародним валютним фондом потреб України у фінансуванні у 2026 та 2027 роках.

Загалом наразі у Euroclear накопичилось понад 175 млрд євро готівки від заморожених російських активів, яка може бути використана для забезпечення нової позики. Але перш ніж ЄС погодить надання репараційної позики, він захоче погасити позику G7 для України у розмірі 45 млрд євро ($50 мільярдів), узгоджену минулого року, яка мала б погашатися за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.

Топ коментарі
+26
Вже прямим текстом кажуть, що будемо красти, бо кріпта обвалилася - мусимо надолужити те, що пропало з вже вкраденого. Не дай Боже Захід поведеться.
показати весь коментар
16.10.2025 17:47 Відповісти
+14
"Дайте гроші і нічого не питайте."

Ну це ж просто манна небесна! Освоювати не переосвоювати!
показати весь коментар
16.10.2025 17:56 Відповісти
+14
Ох асфальту наложать.....ох унітазів золотих прикуплять....і вже прямо в очі заявляють буржуїнам-"давайте гроші і не лізте з порадами.Ми самі їх роздеребанемо...поділимо...оприходуємо"
показати весь коментар
16.10.2025 18:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Вже прямим текстом кажуть, що будемо красти, бо кріпта обвалилася - мусимо надолужити те, що пропало з вже вкраденого. Не дай Боже Захід поведеться.
показати весь коментар
16.10.2025 17:47 Відповісти
оце апетит, а не лопнете, хоча для оп це ,,сємєчки,,, раз в ресторан сходити
показати весь коментар
16.10.2025 17:48 Відповісти
"Дайте гроші і нічого не питайте."

Ну це ж просто манна небесна! Освоювати не переосвоювати!
показати весь коментар
16.10.2025 17:56 Відповісти
Міндіч- "Зніму житло у Киеві на довгий термін. Порядок та своєчасну оплату гарантую."
показати весь коментар
16.10.2025 18:01 Відповісти
Дайте нам гроші, бо ми хороші.
показати весь коментар
16.10.2025 18:04 Відповісти
Ох асфальту наложать.....ох унітазів золотих прикуплять....і вже прямо в очі заявляють буржуїнам-"давайте гроші і не лізте з порадами.Ми самі їх роздеребанемо...поділимо...оприходуємо"
показати весь коментар
16.10.2025 18:07 Відповісти
Ні, зелені друзі, нагляд за грошами зі сторони ЄС такі потрібен, а то можуть бути випадки втрати глузду від такої купи грошей і можливостей їх захапати.
показати весь коментар
16.10.2025 18:11 Відповісти
Засміявся міндіч і піднявся настрій у чернишова та шурми. Буде багато робити по конвертуванню евро в крипту.
показати весь коментар
16.10.2025 18:15 Відповісти
ЄС повинно контролювати всі надходження, не можно цій владі давати гроші без жорсткого контролю!!!
показати весь коментар
16.10.2025 18:22 Відповісти
жОПа оборзела в край.
показати весь коментар
16.10.2025 18:22 Відповісти
"Дєньгі, дєньгі давай" (с) Золоте теля
Треба підвищити фінансування: ОПи, "єдиного марафєту", ГПУ, судів, апарату ВРУ, КМУ, РНБО, депутатам, поліції. Для "купівлі" голосів - трішечки вчителям, лікарям, на 20гривнів підняти пенсії... І кілька сотен мільйонів на піар. Та й квартири на Печерську усіляким "правдорубам" та "борцунам з корупцією" теж треба купляти за якісь гроші... І замовні статейки в ЗМІ проти опонентів теж вимагають фінансування....
показати весь коментар
16.10.2025 18:40 Відповісти
******** усі грошики у телемарафон!!
показати весь коментар
16.10.2025 18:48 Відповісти
Україна має отримати 140 мільярдів євро "репараційної позики" без виконання умов, - Мінфін "зелені зрадники і грабіжники" поставили ЄС І G-7 такі умови, котрі мають за ціль, взагалі залишити Україну і український народ без "репараційної позики"
показати весь коментар
16.10.2025 19:42 Відповісти
Охриніли мародери від безкарності, Українців вже обікрали до нитки то тепер ще й захід шантажують, давайте бабло і заткніться, не давати виродкам не копійки всерівно все буде вкрадено.
показати весь коментар
16.10.2025 19:47 Відповісти
Невже зеленим така лахва привалить? Отак просто дадуть і розпихуйте по кишенях кому скільки хочеться?
показати весь коментар
16.10.2025 21:08 Відповісти
А що має робити ЄС, якщо 60% зебаранів до цих пір довіряють своєму мерзотному бабуїну?
показати весь коментар
16.10.2025 21:15 Відповісти