5 383 52

Пенсії в Україні – одні з найнижчих у Європі. Скільки отримують українські пенсіонери?. ІНФОГРАФІКА

Скільки отримують українські пенсіонери?

Середня пенсія в Україні станом на початок жовтня 2025 року, за даними Пенсійного фонду, склала 6 436 грн, або ж близько 133 євро.

Однак майже третина пенсіонерів, понад 3,3 млн осіб, отримують у середньому виплати в розмірі 3340 грн, пише Опендатабот.

Ще 4% пенсіонерів живуть на близько 2300 грн на місяць. Минулого року таких пенсіонерів було ще більше – 26% отримували менш як 3000 грн, але після індексації виплати підросли до 3000 грн на місяць.

Загалом в Україні наразі нараховується майже 10,2 млн пенсіонерів. Кожен четвертий продовжує працювати.

Водночас є й ті, хто отримує більше. Так, близько 1,5 млн осіб, або 15% усіх пенсіонерів, мають середню виплату 15 750 грн – це приблизно 325 євро. Ще майже 3 млн українських пенсіонерів отримують у середньому 6 860 грн, а 2,1 млн – лише 4 510 грн.

Скільки отримують українські пенсіонери?

Порівняно з Європою українська пенсія – одна з найнижчих на континенті. Її розмір приблизно такий самий, як у Албанії – 160 євро.

У Румунії та Болгарії пенсії сягають від 450 до 550 євро, а у Польщі та Чехії – від 800 до 900 євро на місяць.

Скільки отримують українські пенсіонери?

Найвищі пенсії в Україні традиційно у Києві – 8848 грн, що на 37% більше, ніж у середньому по країні. Найнижчі – у західних областях: на Тернопільщині (4997 грн), у Чернівецькій області (5173 грн) та на Закарпатті (5233 грн).

Понад чверть українських пенсіонерів продовжують працювати після виходу на пенсію. Наразі 2,8 млн працюючих пенсіонерів отримують у середньому 7069 грн виплат.

Раніше міністр соціальної політики, сім’ї та єдності Денис Улютін заявив, що запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи в Україні наразі є передчасним, оскільки фінансовий ринок не може забезпечити ефективне інвестування таких коштів.

До того в Мінсоцполітики планували, що Верховна Рада ухвалить законопроєкт про накопичувальні пенсії у 2025 році, що дозволило б запровадити цей рівень пенсійного забезпечення вже з 2026 року.

Нагадаємо, у квітні 2023 року група депутатів від правлячої партії "Слуга народу" внесли до Верховної Ради проєкт закону "Про накопичувальне пенсійне забезпечення". Спочатку він передбачав запровадження вже з 2024 року другого рівня пенсійної системи – обов'язкових накопичувальних пенсій, які на першому етапі співфінансуватиме держава.

Однак у вересні того ж року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що влада планує запустити накопичувальну пенсійну систему вже в 2025 році.

Пізніше міністерка соціальної політики Оксана Жолнович говорила, що запустити накопичувальну пенсійну систему можливо лише після завершення війни, але уряд планує підготувати всю інфраструктуру для цього до 2025 року.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко зазначав, що Мінфін підтримує запровадження накопичувальних пенсій, але має застереження щодо спроможності профінансувати ці зміни під час повномасштабної війни.

У квітні 2024 року Верховна Рада провалила голосування в першому читанні за законопроєкт №9212 про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення.

Топ коментарі
+18
А чого не пишуть яка пенЦія у інвалідіопрокурорів?
показати весь коментар
22.10.2025 18:09 Відповісти
+12
За те у суддів довічне утримання на фоні пенсій українців виглядають солідно,чи заробили,чи заслужили?34 роки керманичі ведуть нас до процвітання.Опустили,а світла в кінці тунелю не видно.
показати весь коментар
22.10.2025 18:10 Відповісти
+12
Справа в тому що максимальні державні зарплати в Україні не прив'язані до мінімальної. На Заході максимальна державна зарплата не може бути більше 8 мінімальних. А в Україні максимальна державна зарплата може бути в 100 разів більше. А усі розкази про конверти це марення: це слідство, а не причина.
показати весь коментар
22.10.2025 18:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Так піде в Європі так не ********* державу, працюючи "по-чорному". Хто ж їм лікар?...
показати весь коментар
22.10.2025 18:05 Відповісти
Головне в Україні - утримувати шоблу
показати весь коментар
22.10.2025 18:12 Відповісти
А чого не пишуть яка пенЦія у інвалідіопрокурорів?
показати весь коментар
22.10.2025 18:09 Відповісти
Пенсіонер-рекордсмен отримує 390 тис. грн - у 160 разів більше за мінімальну та в 16 разів - за максимально дозволену законодавством.

За кошт бідних. Чому прокурори отримують по 200 тисяч гривень пенсії та що урядовці планують з цим робити?
https://epravda.com.ua/finances/za-kosht-bidnih-chomu-prokurori-otrimuyut-po-200-tisyach-griven-pensiji-ta-shcho-uryadovci-planuyut-z-cim-robiti-809192/
показати весь коментар
22.10.2025 21:35 Відповісти
За те у суддів довічне утримання на фоні пенсій українців виглядають солідно,чи заробили,чи заслужили?34 роки керманичі ведуть нас до процвітання.Опустили,а світла в кінці тунелю не видно.
показати весь коментар
22.10.2025 18:10 Відповісти
Для пенсийного фонду:
Робота - пенсія - кладовище!
Бажано щоб 2 і 3 було одночасно!
показати весь коментар
22.10.2025 18:11 Відповісти
А у них одна дорога після 60 - кладовище! На пенсів в Україні грошей немає!
показати весь коментар
22.10.2025 19:46 Відповісти
А воно так і є.
Для чоловіків.
Жінки ще трохи дотягують, але онко повальне
показати весь коментар
22.10.2025 18:13 Відповісти
Це середня. З урахуванням декілька сотень тисяч гривень пенсіонерів суддів, прокурорів, чиновників, силовиків і т.п. близькокоритних.
показати весь коментар
22.10.2025 18:17 Відповісти
В Україні одна з найбільший тіньових економік. Несплата податків - низькі пенсії, та зарплати працівників бюджетної сфери.
показати весь коментар
22.10.2025 18:19 Відповісти
Ага. А дисбаланс чиновників та потняків податків™ як їх доктор Азіров називав.
А зараз з кожним днем зменьшується кількість здорових працездатних, та збільшується кількість НЕздорових:
показати весь коментар
22.10.2025 21:59 Відповісти
І це також. Якби ті, хто виїхав за кордон, сплачували у ПФ України. А так вони підтримують іноземних пенсіонерів, у яких і так проблем немає.
показати весь коментар
22.10.2025 22:15 Відповісти
Боягузливо написали быльше 10 тис. Правду ссикотно написати?
показати весь коментар
22.10.2025 18:19 Відповісти
Ось наші попересічані вступлять в Євросоюз і навчать європейців жити на пенсію в 50євро !!!!!!!
показати весь коментар
22.10.2025 18:22 Відповісти
Ржуть іноземці в очі, як почують цифри. Перепитують: то за тиждень?
(Пенсіонерка-вчителька із Харківщини так у Європі біженство отримувала).

Це репанцям отим коритним повинно бути соромно за цих людей, які віддали їм на розкрадання 1/4 своїх доходів протягом життя, а їм дулю.
Стидоба. Тварюки
показати весь коментар
22.10.2025 20:43 Відповісти
Подання інформації в такому вигляді - відверта маніпуляція.
показати весь коментар
22.10.2025 18:23 Відповісти
Не скигліть! Не треба було за Бубочку та його слуг голосувати.
показати весь коментар
22.10.2025 18:24 Відповісти
Країна мрій, як не як.
А насправді, винні в цьому частково і самі пенси. Багато мудрих співгромадян свого часу погодились на зарплати в конвертах. Від того і такий шалений розрив між тими хто отримує 2300 і аж! 6800!!!😁
показати весь коментар
22.10.2025 18:26 Відповісти
3,3 мільйона виживають на 70 євро. Тут недавно була стаття. Українські біженці в Німеччині отримують 750 євро допомоги на місяць.
показати весь коментар
22.10.2025 18:32 Відповісти
показати весь коментар
22.10.2025 18:41 Відповісти
максимальний розмір пенсії в Україні 23 610 гривень, ніяких зняття обмежень (прокурорам, депутатам, поліціянтам, суддям , полковникам і генералам збройних сил та іншим чиновникам-дармоїдам), розслідування як отримали пенсії особи до 50 років (всі без виключень),і кошти знайдуться зразу.
показати весь коментар
22.10.2025 18:45 Відповісти
Справа в тому що максимальні державні зарплати в Україні не прив'язані до мінімальної. На Заході максимальна державна зарплата не може бути більше 8 мінімальних. А в Україні максимальна державна зарплата може бути в 100 разів більше. А усі розкази про конверти це марення: це слідство, а не причина.
показати весь коментар
22.10.2025 18:46 Відповісти
Не до жиру!! Все на Фламіндічі і на трирівневих пуштунів і на Укрпошту і на Укрзалізницю.
показати весь коментар
22.10.2025 18:49 Відповісти
перевірте всіх чиновників-пенсіонерів що й далі працюють в ТЦК, ТСЦ та РСЦ, ДМС і т.д. як , коли і чи законно вони отримали пенсії в такому віці, а зараз ще й отримують зарплату держслужбовця і беруть хабарі
показати весь коментар
22.10.2025 18:51 Відповісти
А нічого, що в Україні - ВІЙНА!
Чим, скажіть мені будь-ласка, пенсіонери в Україні допомогли ЗСУ!?

Більшість з них на пропозиції, долучитись до збрів на користь ЗСУ, або прийняти участь у посилній допомозі відповідають: "... хай ЗСУ собі й допоможуть, вони військові, а не пенсіонери"! Нормально!?!
Крім того, більшість нинішніх пенсіонерів працювали на користь тоталітарного срср!
А тому, кому вони платили податки в радянсько-комуністичні часи!
І після цього вони хничуть, що у них маленька пенсія?!?
Хай взагалі радіють, що незалежна Україна їм платить пенсію, хоча абсолютно не повинна була це робити, бо в бюджет України вони нічого не відраховували за часів комуністичного срср!
показати весь коментар
22.10.2025 19:13 Відповісти
Вам тільки залишилось дописати: "давайте їх усіх повбиваємо!" ( і оті смайликі) .Йдіть протрезвійте чи що.
показати весь коментар
22.10.2025 19:21 Відповісти
Так зараз, в умовах вторгнення раши, щоб Ви персонально знали, більшість з цих "пенсіонерів" добровільно поширюють рашистську пропаганду, а "обрані" - наводять дрони та ракети на наші Українські міста й села, мріючи про реінкарнацію срср в якому вони "щасливо жили". Окремих не мішало б й дійсно - до стіни!
показати весь коментар
22.10.2025 19:44 Відповісти
Шо воно за бот кричить тут проти всіх?
Обісрало ніщєбродов-науковців, тепер пенсіонерів. Клавіші постирало вже
показати весь коментар
22.10.2025 20:48 Відповісти
певна логіка є....тому що вчорашнім студентам випала честь працювати і утримувати пенсів які ***** зробили їм війну саму корумповану країну в світі з гандонами олігархами та їх шлюх при владі. Дехто ***** на вибори ніразу не ходив а вже мобілізований, справедливо????
показати весь коментар
23.10.2025 09:43 Відповісти
Я бачу вашу точку зору, розумію вашу ситуацію, частково погоджуюся. Тому що кожен із нас висвітлює дійсність із того, де хто знаходиться.

Молодь, не голосувала за жопу, але повинна платити податки під ракетами на ніщєнські пенсії + воювати за жопу, що краде. Так, несправедливо.

Пенсіонери, що змушені виживати тут=здихати на копійки за 40 р.праці - теж несправедливо.

За зелень голосувало багато молоді, середній вік та пенси також.
Тому війну привели не самі пенси, із цим не погоджуся.
Це нажива, яка має багато бенефіціарів.
Життя і перспективи немає як для молоді (якщо не краде, не схематозить, у білу грає), так і для пенсіонерів.

А ось чому молодь звідси звалює - розумію гарно
показати весь коментар
23.10.2025 10:03 Відповісти
ахах, а якщо б наші пенси були як польські чи як латвійські однолітки??? польща стартувала з більших злиднів ніж українські однолітки!!!
показати весь коментар
23.10.2025 10:21 Відповісти
ахах, тоді якби займайтеся теоріями ймовірності явищ
показати весь коментар
23.10.2025 10:33 Відповісти
причому тут ймовірності??? цілком логічно і прогнозовано. якщо у владу вибирають якогось донецького дибіла, вілкула чи труханова , або якщо несеш взятку лікарю/вчителю/ менту/ сбу то він що поміняється і більше не буде і це тільки разова операція???
показати весь коментар
23.10.2025 13:00 Відповісти
Які ваші дії?
показати весь коментар
23.10.2025 13:41 Відповісти
потрібно думати головою, мільйон можливостей
показати весь коментар
23.10.2025 14:26 Відповісти
Ви починаєте діалог із проблем молодого чоловіка в Україні, потім ліваєте з теми.
І в кінці пропонуєте мільйон можливостей.
Мені це непотрібно, користуйтеся.
Всього найкращого вам)
показати весь коментар
23.10.2025 16:37 Відповісти
щасливої пенсії
показати весь коментар
24.10.2025 07:56 Відповісти
Навзаєм🙂
показати весь коментар
24.10.2025 09:39 Відповісти
навіщо, вони самі передохнуть, за 3-4000 грн./грн. - такої смерті не побажаєш ворогу, біда в тому що є каста яка собі намалювала більше, а це не справедливо
показати весь коментар
23.10.2025 09:53 Відповісти
Доки 20+ думайте про перспективу і вже про відкласти на пенсію. А не про податки, які сп...здять.
На жаль, мені не вистачило клепки так зробити, коли було 20. Гіркі висновки, та щось треба робити.
показати весь коментар
23.10.2025 10:10 Відповісти
Яка дурня! Люди не могли обирати собі країну в якої працювати та платити податки! Життя змінилося завдяки цим людям, що виходили на референдуми та майдани! Вони в найважчі роки витягували країну в 90-х, працювали вдома та закордоном, на роботі та на дачі, щоб їх діти та онуки жили в кращий країні! И тепер, по-вашому, пенсіонери самі винні в тому, що держава платить мізерну пенсію! «Хай взагалі радіють, що незалежна Україна їм платить пенсію…» А хто кормив цю Україну раніше? Хто платив податки? Чи Україна тільки вчора зʼявилася? Ви або чогось не знаєте, або не розумієте, або провокаторка! А скоріш за все всі 3 пункта разом!
показати весь коментар
23.10.2025 01:13 Відповісти
так діло і в тому яка країна досталась вчорашнім студентам!!! хто тут винен взагалі?? невже той що зараз працює під ракетами і утримує пенсів причом ****** працює судячи з африканського рівня пенсії??
показати весь коментар
23.10.2025 09:47 Відповісти
Вони працювали на рашку, на срср, а не на Україну!
Тому, хай відпрацюють зараз все з повна!

А ні, - на фронт, кров'ю змити сором перед Україною, що працювали на криваві п'ятирічки срср, вступали у кпрс, комсомол, піонери, кричали - всі народи брати!
Ось ці "брати" й прийшли 30 років поспіль на нашу землю!
А все почалось саме тоді, а не в 2022 році. З Горбачьова, Єльцина, Кравчука, Кучми, Ющенка, Ю. Тмошенко, януковича.
показати весь коментар
24.10.2025 00:04 Відповісти
А штрафи самі великі. Здобули.
показати весь коментар
22.10.2025 19:35 Відповісти
Мізерні пенсії. Зате чиновники найбагатші. От їх пенсії і витягують наші рейтинги, а то взагалі були би перші з кінця. А так хтось їсть м'ясо, хтось капусту. Разом ми харчуємось голубцями.
показати весь коментар
22.10.2025 20:18 Відповісти
Ну це також неправда, можете нагуглити зарплати в Європі, там дуже великий розбіг
показати весь коментар
22.10.2025 21:38 Відповісти
Не може бути високою пенсія в солідарній системі, якщо немає високих зарплат і достатньої кількості населення, що працює
показати весь коментар
22.10.2025 21:36 Відповісти
10.3м пенсіонерів… звідки там взагалі пенсії? За що?
показати весь коментар
23.10.2025 00:41 Відповісти
І 70% економіки в тіні)))
Пєсня
показати весь коментар
23.10.2025 10:15 Відповісти
Ябанута???