Закон про "інвестнянь" від Зеленського запрацював: Кабмін уклав угоду про пільги для будівництва заводу на Черкащині

початок будівництва заводу "Фіднова Центр" на Черкащині

Уряд уклав спеціальний інвестиційний договір з ТОВ "Фіднова Центр", яке будує комплекс із переробки відходів тваринництва на Черкащині.

Угоду підписали сьогодні, 31 жовтня, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Згідно із повідомленням, "Фіднова Центр" реалізує інвестиційний проєкт із реконструкції нежитлових будівель на земельній ділянці площею 10,1 га у Звенигородському районі. Тут планують створити комплекс із переробки відходів тваринництва для виготовлення високопротеїнових кормових домішок і тваринних жирів.

На підприємстві планують створити понад 80 нових робочих місць, а обсяг інвестицій для реалізації проєкту оцінюється у 649,7 млн грн (14,4 млн євро).

Укладений з компанією договір передбачає, що держава надасть їх підтримку в обсязі 172 млн грн шляхом:

  • звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання;
  • звільнення від ПДВ на імпорт устаткування та комплектуючих;
  • звільнення від податку на прибуток підприємства;
  • компенсацію витрат на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури – автошляхів, мереж зв’язку, електро-, газо-, водо- та теплопостачання.

У жовтні на Черкащині відбулася церемонія закладання першого каменю заводу. "Фіднова Центр" реалізує проєкт спільно з інвестиційною компанією EFI Group підприємця Ігоря Ліскі. Йому належить 63% у капіталі "Фіднова Центр", свідчать дані YouControl.

Як повідомлялося, на початку жовтня новою виконавчою директоркою державної установи "Офіс із залучення та підтримки іноземних інвестицій" (UkraineInvest) призначили Марину Хлистун.

UkraineInvest займається супроводженням інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями, які мають право на низку пільг згідно із ініційованим президентом Володимиром Зеленським так званим "законом про інвестнянь".

Наразі у межах цього закону укладено чотири інвестиційні угоди.

  • перший договір наприкінці минулого року уклали між Кабміном і ТОВ "Астарта-Київ" та ТОВ "Астарта Агро Протеїн", які планують збудувати завод із переробки соєвого шроту;
  • другий договір уклали з ТОВ "Буковель" та ТОВ "Аквапарк" родини нардепа Ігоря Палиці, які будують найбільший у Східній Європі аквапарк на гірськолижному курорті Буковель;
  • третій та четвертий договори у червні 2025 року уклали з ТОВ "СлавСкі" і ТОВ "Рожанка парк" власника мережі АЗС "ОККО" Віталія Антонова, які планують будівництво гірського курорту GORO Mountain Resort.

Нагадаємо, державна програма підтримки проєктів зі значними інвестиціями передбачає компенсацію до 30% капітальних інвестицій для проектів вартістю від 12 мільйонів євро через ряд форм державної підтримки.

Топ коментарі
+7
Хочу побути "нянею", на будівництві "Династії Зелених" в Кончі...
показати весь коментар
31.10.2025 18:04 Відповісти
+7
Слова "від зеленського" можуть гарантувати на 100% лише одне - буде чергове крадівництво!
показати весь коментар
31.10.2025 18:18 Відповісти
+6
БЛДЯААААТЬ! А "нянчити" будуть своїх з кишені до кишені ?
показати весь коментар
31.10.2025 18:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
БЛДЯААААТЬ! А "нянчити" будуть своїх з кишені до кишені ?
показати весь коментар
31.10.2025 18:00 Відповісти
Закон про "інвестнянь" набув чинності ще у 2021 році, а перша повноцінна угода укладена лише зараз, після його суттєвого пом'якшення. Це свідчить про неефективність початкової версії закону та бюрократичні бар'єри
показати весь коментар
31.10.2025 23:45 Відповісти
Хочу побути "нянею", на будівництві "Династії Зелених" в Кончі...
показати весь коментар
31.10.2025 18:04 Відповісти
В КОЗИНІ ЦЯ ДИНАСТІЯ
показати весь коментар
31.10.2025 18:11 Відповісти
МІСТЕЧКО "Династія" на березі Дніпра в селі Козин неподалік Києва.
Більше інформації на порталі Антикор: https://antikor.ua/articles/799013-obyski_u_chernyshova_stroiteljstvo_kottedhnogo_gorodka_dinastija_otsenivajut_v_desjatki_millionov_dollarov_pri_dohodah_semji_v_10_raz_menjshe
показати весь коментар
31.10.2025 18:12 Відповісти
Конча-Заспа це історична місцевість, яка охоплює декілька населених пунктів... серед яких і село Козин.
показати весь коментар
31.10.2025 18:30 Відповісти
Слова "від зеленського" можуть гарантувати на 100% лише одне - буде чергове крадівництво!
показати весь коментар
31.10.2025 18:18 Відповісти
Сам факт надання значних податкових пільг, звільнення від ПДВ, мита на обладнання та податку на прибуток виглядає для бізнесу привабливо. Але ж потім такі як Гетьманцев всі обіцянки скасують, обумовлюючи це тим, що у період, коли держава гостро потребує кожного бюджетного надходження на оборону, треба змінювати пріоритети
показати весь коментар
31.10.2025 23:23 Відповісти
Фінансування державою виготовлення "високопротеїнових кормових домішок і тваринних жирів" з відходів тваринництва (швидше за все, мова йде про відходи переробки продукції тваринництва - кістки, ратиці, голови і лапи птиці, кишки і т.п.) та переробку соєвого шроту ще якось можна зрозуміти. Бо невдовзі "комбіжир" з "продуктом вторинним високопротеїновим з високоякісної тваринної сировини" будуть "насєлєнію" за щастя.
А щодо пільг і преференцій для будівництва найбільшого у Східній Європі аквапарку на гірськолижному курорті Буковель та будівництва гірського курорту GORO Mountain Resort в країні, від якої лютий ворог щоденно відгризає шматочок за шматочком... WTF?! Це "наразі"?!
Хіба що отримувачі державних коштів упевнені, що "єслі шо, пєрєаформім фсьо парускім законам"...
показати весь коментар
31.10.2025 18:35 Відповісти
Під час війни й невизначеності будувати найбільший у Східній Європі аквапарк на гірськолижному курорті Буковель та будівництво гірського курорту GORO Mountain Resort - круто.

Треба бути впевненим.

Так, отримувачі державних коштів упевнені, що "єслі шо, пєрєаформім фсьо парускім законам"...
показати весь коментар
31.10.2025 19:16 Відповісти
Щось ці няні якісь розпусні - державне, конституційне куревство...
показати весь коментар
31.10.2025 18:53 Відповісти
Якщо на залучення лише одного інвестора пішло кілька років, це піднімає питання про здатність урядової структури швидко залучати значні кошти для повоєнної відбудови
показати весь коментар
31.10.2025 23:49 Відповісти
Негайно дайте ворогу координати. А куди дівалася няня міндіча?
показати весь коментар
31.10.2025 18:59 Відповісти
з цього я зрозумів що всім потрібні лижі