"Потрібно змінити поведінку і вдягти додатковий светр": Голова "Укренерго" закликав не гріти квартири до 20 градусів

Голова "Укренерго" закликав не гріти квартири до 20 градусів

Населення наразі є найбільшим споживачем електроенергії в країні, зміна деяких поведінкових звичок і відмова від додаткового обігріву приміщень могла б суттєво допомогти енергосистемі.

Про це голова правління НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко заявив в ефірі телемарафону, передає Liga.net.

"Побутові споживачі, які зараз є найбільшим споживачем електроенергії в Україні, мають змінювати свою поведінку. Потрібно не доводити температуру в приміщенні до комфортних 20-22 градусів, а одягнути додатковий светр і цим допомогти нашій енергосистемі", – сказав Зайченко.

Він зауважив, що споживання електроенергії у жовтні зросло, адже через холоднішу погоду і відсутність опалення люди почали частіше обігрівати приміщення за допомогою кондиціонерів та обігрівачів.

"Споживання дійсно зростає. Зростання пов'язане в першу чергу з тим, що весь місяць жовтень погода була хоч і не холодна, але холодніша, ніж в середньому у попередні роки, і була більша вологість. При цьому більшість побутових споживачів перейшли на опалення кондиціонерами та обігрівачами, і це призвело до збільшення споживання порівняно з вереснем на 25%", – пояснив Зайченко.

Голова "Укренерго" додав, що таке збільшення споживання в період інтенсивних обстрілів з боку РФ дається енергосистемі складно.

"Увімкнення опалення покращить ситуацію, але з урахуванням подальшого зниження температури значного зниження споживання уже не буде, споживання буде тільки рости", – сказав він.

Як повідомлялося, через складну ситуацію в енергосистемі сьогодні в кількох регіонах України застосовуються заходи обмеження споживання: з 8:00 до 11:00 та з 15:00 до 22:00 – діятимуть графіки погодинних відключень світла для населення та графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу.

Топ коментарі
+25
Відключайте особняки в Конча Заспі, великі елітні квартири, обов'язково квартиру міндіча
показати весь коментар
04.11.2025 12:48 Відповісти
+20
Дивись зехудоба кого ти обрала керувати Україною,дивись щоб тобі повилазило,паскудники.
показати весь коментар
04.11.2025 12:31 Відповісти
+20
Країною керуть абсолютні, кончені ідіоти. Звідки понабирали цих профнепригодних імбецилів, та ще й під час війни?
показати весь коментар
04.11.2025 12:51 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Дивись зехудоба кого ти обрала керувати Україною,дивись щоб тобі повилазило,паскудники.
показати весь коментар
04.11.2025 12:31 Відповісти
Та ладно, нарід потерпить.
показати весь коментар
04.11.2025 15:20 Відповісти
Міністр соціальної політики Андрій Рева: українці багато їдять.
Дивись, кого ти, падло, обирало, щоб тобі і всім, тобі лайкнувшим повилазило, утирки.
показати весь коментар
04.11.2025 17:07 Відповісти
Відключайте особняки в Конча Заспі, великі елітні квартири, обов'язково квартиру міндіча
показати весь коментар
04.11.2025 12:48 Відповісти
а як же тоді розмови записувати, як квартиру міндіча відключать?
показати весь коментар
04.11.2025 17:55 Відповісти
Ви що!! Як же вони без басейнів і саун!

І будівлі ВР, ОПи треба обігрівати так, щоб температура 16 градусів не перевищувала.
показати весь коментар
04.11.2025 18:06 Відповісти
там і генератори є...
показати весь коментар
04.11.2025 18:22 Відповісти
По майже 5 грн за кіловат хіба вигідно грітись ? А краще вже купити буржуйку і якось виживати спалюючи книжки чи старі меблі а в парках набивати кульки листям і картопляні очистки ****** переробкою з автомобіля і горить як вугілля.
показати весь коментар
04.11.2025 12:49 Відповісти
Збирати волосся усієї сім'ї та висушувати качани з кукурудзи влітку, складаючи у приліжкові шафи
показати весь коментар
04.11.2025 13:09 Відповісти
А волосся нащо?
показати весь коментар
04.11.2025 14:09 Відповісти
І тепло, й пахне
показати весь коментар
04.11.2025 15:20 Відповісти
В морози не надійтись на цю пархату зе-лупну владу а самі спасайтесь.
показати весь коментар
04.11.2025 12:51 Відповісти
Питання - а нах нам тоді ця пархата влада? Чому ми маємо за свої податки тримати недієздатних піздаболів, які не здатні забезпечити людей базовими потребами (світло+тепло)?
показати весь коментар
04.11.2025 12:57 Відповісти
А вас ніхто і не запитує - платіть і все
показати весь коментар
04.11.2025 14:07 Відповісти
Країною керуть абсолютні, кончені ідіоти. Звідки понабирали цих профнепригодних імбецилів, та ще й під час війни?
показати весь коментар
04.11.2025 12:51 Відповісти
щоб поржать
показати весь коментар
04.11.2025 17:57 Відповісти
А що не так з призивом не гріти до 20 градусів? Звикли до совкової традиції бігати взимку в самих труселях по квартирі? Пора позбавлятися - ніхто в Европі взимку не топить до 25 градусів - 18-20, іноні навіть менше. У нашій ситуації, коли кацапи вибомблюють нам ТЕЦ - можна і теплий костюм вдома одягати, а не в труселях вишивати..
показати весь коментар
04.11.2025 18:31 Відповісти
Покажи приклад, трепло
показати весь коментар
04.11.2025 12:55 Відповісти
Коли в тебе в квартирі чотирнадцять градусів тепла то ти сам нізащо не допетраєш що треба вдягнути ще один светр.Тільки от згадавши пораду Зайченка побіжиш до шафи,вбереш на себе светр,і подумки скажеш - дякую.дякую тобі,Зайченко,шо не дав замерзнути.Як добре,шо в нас є такі мудрі керовніки,які безпрестанно дбають про тебе...
показати весь коментар
04.11.2025 13:00 Відповісти
Такі да, будуть дякувати, а не так давно були часи, коли вдягали не один, а два светри під куртку і йшли не до дивану, щоб слухати поради отакого клоуна, а на заморожений майдан, щоб дати під зад всякому непотребу. Перевились українці, обмільчали обивателі.
показати весь коментар
04.11.2025 13:08 Відповісти
то діло звички - в Англії середня температура в спальні 15° а в інших кімнатах, за виключенням living room, ще менше
показати весь коментар
04.11.2025 15:12 Відповісти
Правильно - хай люди хворіють. Ви ще англійською медициною похизуйтеся.
показати весь коментар
04.11.2025 15:21 Відповісти
А в Бельгії 22 градуси ,і що,до чого тут ці непотрібні порівняння? Е такі місця на плпнеті що люди щоб не замерзнути китовим жиром натираються.
показати весь коментар
04.11.2025 15:33 Відповісти
хватіть скігліті (Азіров)
показати весь коментар
04.11.2025 13:18 Відповісти
Який у державі безлад та безгосподарність!
Зараз коли ще немає морозів? топлять наче скаженні, а коли будуть морози то затягуйте паски,
з гарячою водою теж незрозуміло що, вона є чомусь лише у ночі, а вранці коли потрібно збиратися, вже немає, цікаво для кого гріють?
показати весь коментар
04.11.2025 13:29 Відповісти
Кучеряво живете! У провінційних містах і містечках гарячу воду вже давно взагалі не подають. Люди вже і труби пообрізали. Вішають хто електричні бойлери, хто газові колонки.
показати весь коментар
04.11.2025 14:10 Відповісти
Может квартиры разрешишь утеплить и тепловые насосы поставить.? Сегодня стоимость отопления утепленной и неутепленной квартиры ОДИНАКОВА. Такое только в Украине.
показати весь коментар
04.11.2025 14:08 Відповісти
Вже давно (принаймні у нашому місті) точаться розмови про необхідність переходу на індивідуальне опелення або мінікотельні і відмову від цнтралізованого теплопостачання від ТЕЦ. Але місцевим олігархам вигідно торгувати теплом і попутньою електрикою, тому ТЕЦ ніхто закривати не збирається, і багатокілометрові мережі обідраних труб досі гріють небо. Дозвіл на автономку фактично не надають, а через афілійовані фірми такий дозвіл ще у 2022-му коштував 30 тисяч гривень. І кому здалася та держава з її проблемами?
показати весь коментар
04.11.2025 14:21 Відповісти
ти що, бахнувся?
що ти таке пишеш?
а, де ця армія дармоїдів нероб буде харчуватися?
показати весь коментар
04.11.2025 16:30 Відповісти
У містечку з 2005 року всі квартири з автономним опаленням.
показати весь коментар
04.11.2025 17:07 Відповісти
"Населення наразі є найбільшою проблемою для зе-влади" - про це голова правління НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко
показати весь коментар
04.11.2025 14:28 Відповісти
Одягни на себе Макінтош і ляж у темну кімнату, і світла ти не побачиш.
Тому що Світло буде у Людей, а не у таких Мудаків,
як Ти.
показати весь коментар
04.11.2025 14:49 Відповісти
Приклад лицемірства сидить гів**но в теплому приміщенні зовсім не у светрі
у костюмі,
швидше за все від Бріоні,
якого обдуває кілька кондиціонерів і розповідає що треба робити українцям😂
При цьому Дармоїд живе на наші податки і нічого не робить, буде розповідати як нам за наші ж гроші обігрівати оселю?!
показати весь коментар
04.11.2025 14:53 Відповісти
влада цмх імбіцилів у якомусь спец інкубаторі вирощує? що він меле
показати весь коментар
04.11.2025 16:55 Відповісти
дебіле, зараз на вулиці +11 а у квартирі +24. навіщо опалення увімкнули - не пече?
показати весь коментар
04.11.2025 16:57 Відповісти
у мене вдома живе два павуки птахоїди, для них светрів не придумали, а вони теж тепло *******.
показати весь коментар
04.11.2025 17:59 Відповісти
Адміністрацію Президенти відключи , всій країні стане тепло
показати весь коментар
04.11.2025 19:21 Відповісти
А якщо ще й на додачу розвісити її мешканців на стовпах, то вся країна тиждень святкувати буде!
показати весь коментар
04.11.2025 19:27 Відповісти