"Це буде великою втратою для Путіна": Зеленський розповів, на що витратять 140 мільярдів євро "репараційного кредиту"

зеленський про ситуацію у покровську

Україна має так чи інакше отримати заморожені російські кошти, це буде важливим сигналом для Путіна і його оточення.

Про це президент Володимир Зеленський повідомив у Telegram.

"Для росіян буде дуже великою втратою, якщо ми зможемо так чи інакше отримати ці гроші. Чи це буде позика під гарантії інших країн, чи інший варіант. Але якщо ми зможемо отримати ці 140-160 мільярдів, це буде великою втратою для Путіна і людей із його кола. Ви знаєте, що це їхні гроші. І тому це справді дестабілізує їхню систему, їхню кліку", – наголосив Зеленський.

За його словами, це "насправді великі санкції". Зеленський також перелічив напрямки, куди ці кошти витрачатимуть.

"Заморозити гроші – це одне, а віддати їх Україні – зовсім інше. Не тільки на зброю. Ми будемо виробляти в Україні на ці гроші. Ми отримаємо якийсь пакет від PURL, протиповітряну оборону – це не тільки наступальна зброя. Ми купуватимемо ракети, засоби ППО, щоб захистити енергетику тощо", – уточнив голова держави.

Він додав, що це буде "важливим сигналом" для Росії.

"Дивіться, якщо ви продовжите, ви втратите від 35 до 80 мільярдів наступного року на торгівлі енергоносіями – залежно від того, як спрацюють санкції, – і плюс 140 мільярдів на заморожених активах. Це важливий інструмент для встановлення миру", – підсумував Зеленський.

Як повідомлялося, раніше президент Володимир Зеленський доручав Міністерству фінансів визначити "суспільні потреби", на які витрачатимуть кошти від заморожених російських активів.

Що відомо про "репараційний кредит" для України?

Нагадаємо, на зустрічі у жовтні лідери країн Євросоюзу відклали рішення щодо використання заморожених російських активів у якості застави за так званим "репараційним кредитом" для України на суму 140 мільярдів євро ($163 млрд). Лідери країн ЄС планують повернутися до обговорення цього питання на зустрічі 18-19 грудня.

Проти запропонованого Єврокомісією плану використання заморожених російських активів на зустрічі лідерів країн ЄС виступила Бельгія, де зберігається левова частка цих коштів. Країна побоюється юридичних та фінансових санкцій з боку Москви та хоче, щоб інші країни ЄС розділили ці ризики.

Нагадаємо, раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала використати заморожені російські активи у якості застави для надання Україні "репараційних кредитів". Формально підсанкційні російські активи не конфіскуватимуть, але Україна повертатиме такі кредити лише після того, як Росія сплатить репарації.

Своєю чергою російський диктатор Путін у відповідь підписав указ, що фактично дозволяє прискорену експропріацію активів західних компаній, які досі не вийшли з РФ.

За різними оцінками, "репараційний кредит" Європейського Союзу для України, забезпечений російськими активами, може становити 130-140 млрд євро. Остаточно його розмір визначать після оцінки Міжнародним валютним фондом потреб України у фінансуванні у 2026 та 2027 роках.

Загалом наразі у Euroclear накопичилось понад 175 млрд євро готівки від заморожених російських активів, яка може бути використана для забезпечення нової позики. Але перш ніж ЄС погодить надання репараційної позики, він захоче погасити позику G7 для України у розмірі 45 млрд євро ($50 мільярдів), узгоджену минулого року, яка мала б погашатися за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.

Топ коментарі
+20
Треба своїх знайомих прибарахлити, яка війна ви що? В своїй макітрі він її закінчив, кріпаки з вулиць ідуть за 20к гривень воювати, всі задоволені.
показати весь коментар
13.11.2025 12:10 Відповісти
+20
друзья и кумовья восхитились - знают куда 140 млрд баксов пойдут)))
показати весь коментар
13.11.2025 12:11 Відповісти
+17
Прибирайте вже цього потужного, воно вже на ці гроші слюні навострило.
показати весь коментар
13.11.2025 12:12 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
На кентів !
показати весь коментар
13.11.2025 12:09 Відповісти
Ментів та ермаків.
показати весь коментар
13.11.2025 13:09 Відповісти
ZE покидьок патужно веде Україну до катастрофи, м'ясник Просирський знищує ЗСУ. Скільки ви вкраїнці ще будете терпіти, пока вас не знищать? Чи не пора покидьків на шибеницю ???
показати весь коментар
13.11.2025 14:12 Відповісти
Ця потвора не пише про потреби ЗСУ. Це які суспільні потреби ? Вам по 1000, а собі палєти баксів в карман? щоб ти здох
показати весь коментар
13.11.2025 14:14 Відповісти
На нове міністрество - МінДічі
показати весь коментар
13.11.2025 14:33 Відповісти
Мідас підарас спить та тільки бачить ту суму 120 мільярдів о там вже їв хватить можна буде.
показати весь коментар
13.11.2025 12:09 Відповісти
Треба своїх знайомих прибарахлити, яка війна ви що? В своїй макітрі він її закінчив, кріпаки з вулиць ідуть за 20к гривень воювати, всі задоволені.
показати весь коментар
13.11.2025 12:10 Відповісти
Не воювати, а подихати, бо шансів вижити у піхоти нульові. Всіх кого беруть з вулиць, якщо нема грошей на тилову посаду, направляють зараз під Покровськ.
показати весь коментар
13.11.2025 13:44 Відповісти
друзья и кумовья восхитились - знают куда 140 млрд баксов пойдут)))
показати весь коментар
13.11.2025 12:11 Відповісти
Ви ж не думаєте що Голобородько альтруїст і піклується тільки про друзів?
Левова частка повинна дістатись Верховному.
показати весь коментар
13.11.2025 12:33 Відповісти
"Найголовніше - це вироки для тих людей, які винні. Президент країни, яка перебуває у стані війни, не може мати друзів", - зазначив глава держави. Джерело: https://censor.net/ua/n3584847
Отак ось! Ми ж віримо?
показати весь коментар
13.11.2025 12:56 Відповісти
Я думаю - ви ж не будете цитувати тексти відосіків -гундосикі? Потік кожноденного лайна.
показати весь коментар
13.11.2025 13:11 Відповісти
Свят, свят, свят, як то кажуть віруючі люди!
Але не процитувати сьогоднішній висер цього блазня я не зміг, не стримався
показати весь коментар
13.11.2025 13:32 Відповісти
Може з цих мільярдів залог внести за міндичів??
показати весь коментар
13.11.2025 12:11 Відповісти
Нах ці балачки - ви вже на весь світ засвітилися - куди ви діваєте гроші
показати весь коментар
13.11.2025 12:11 Відповісти
Один з зєлєних активів - діамантовий кар'єр у Південній Африці за 1,4 мільярдів баксів. Тільки один
показати весь коментар
13.11.2025 13:21 Відповісти
Зеля правильно філюється ! Бо не все ж міндичам-цукерманам вілли з басейнами! У Зелі теж нащадки є!
показати весь коментар
13.11.2025 12:11 Відповісти
Прибирайте вже цього потужного, воно вже на ці гроші слюні навострило.
показати весь коментар
13.11.2025 12:12 Відповісти
На що на що...
На валізи і на мАцкву.
показати весь коментар
13.11.2025 12:12 Відповісти
Виганяти тебе потрібно. Ти вже себе показав.
показати весь коментар
13.11.2025 12:20 Відповісти
Жалюгідне брехливе зрадливе злодійкувате зелене гівно.
показати весь коментар
13.11.2025 12:23 Відповісти
Друзі, Друзі та ще раз Друзі яж не лох я президент. Тобі мразь ніде не сховатися
показати весь коментар
13.11.2025 12:24 Відповісти
ще не нажерався зелена мразота.
показати весь коментар
13.11.2025 12:24 Відповісти
Схема міндіча працює. На паперові дрони, укриття, укріплення, на криптоферми.
показати весь коментар
13.11.2025 12:27 Відповісти
Коли бачу його пику, одразу крізь неї міндіч з цукерманом проступають ...
показати весь коментар
13.11.2025 12:29 Відповісти
втеча кентів ЗЕ
"Це буде великою втратою для Путіна": Зеленський
показати весь коментар
13.11.2025 12:35 Відповісти
А хто нам дає чи дасть заморожені російські кошти ?
показати весь коментар
13.11.2025 12:39 Відповісти
Ось вже дали...Злочинцям можуть не дати... Шкода що через вас корупціонерів, можуть взагалі зупинити цю тему в ЄС
показати весь коментар
13.11.2025 12:46 Відповісти
на що витратять 140 млд. кредиту? - та вже розписали скільки на міндечей, чегевар и прочих решиків зарезервовано. Все освоять дуже стрімко. До останнього центу.
показати весь коментар
13.11.2025 12:54 Відповісти
Після всих тих "міндічей-шурмов-чернишових..." Захід скоро вже нічого давати не буде ... доки не проведе аудіт з витрачання ЗЕшелупонью раніш виділених грошей!
А КЛОВАН продовжує думкою багатіти .
показати весь коментар
13.11.2025 12:55 Відповісти
Колись почвара Мілованов розповідав, що зелені повинні сами вірішувати як гроші європейців витрачати, контроль не потрібен.
показати весь коментар
13.11.2025 13:01 Відповісти
Російський шпигун зєля прокручував вкрадені на Укратомі гроші через паРашу, а тепер що змінилось? Віддав Південь України пуйлу, віддасть і арештовані в Європі мільярди.

Російського шпигуна зєлю геть. Вибори
показати весь коментар
13.11.2025 13:08 Відповісти
У мене тільки одне питання: "Що спочатку - вибори чи гільйотина?"
показати весь коментар
13.11.2025 13:40 Відповісти
Квартально-містечковий шлемазл ще свято вірить, що зеленій шоблі довірять освоїти 140 репараційних ярдів?! Та він геть ох..в від коксу!
показати весь коментар
13.11.2025 13:16 Відповісти
показати весь коментар
13.11.2025 13:18 Відповісти
показати весь коментар
13.11.2025 13:18 Відповісти
Дебіл! Спочатку ця мерзота знищіть Україну, разом з українцями, а вже потім будеш вимагати йому смертну кару. Дебіл
показати весь коментар
13.11.2025 13:24 Відповісти
Державний зрадник керує країною під час війни: губить людей, здає землі, обкрадає країну і виводить гроші в офшори та в Ізраїль. Контролює силовиків та суди та Верховну Раду та міністерства. Жодних протестів немає, після розкриття. І значить можна продовжувати грабувати і працювати на ворога та зливати людей та землі. Та вибори скасував. Коли знищить країну, тоді будуть вибори. Народ лох, а Зе ж не лох.
показати весь коментар
13.11.2025 13:38 Відповісти
Нікому організувати і підняти народ - вся політична верхівка корумпована, скомпроментована і повязана між собою бескінечними договорняками. Немає справжньої революційної опозиції - а в Україні потрібні революційні зміни бо нинішній державний устрій заточений під безнаказаний пограбунок держави і народу владою і наближеними до влади.
При всій повазі, але повторюється ситуація з падінням Української Народної Республіки у 1920 році - держава стає недієздатною...
показати весь коментар
13.11.2025 13:48 Відповісти
В 2019 переважна більшисть людей голосувала за розпад держави і за власну смерть. Мрії збуваются.
показати весь коментар
13.11.2025 13:55 Відповісти
Те що голосували - то ще аівбіди! Але те, що повстали у 2020 році, коли побачили що все не так як обіцяли - оце вже страшно.
показати весь коментар
13.11.2025 14:07 Відповісти
Це буде велика втрата для путіна і великий прибуток для українців, що правда не для всіх
показати весь коментар
13.11.2025 13:42 Відповісти
А може взнавши про таке крадівницево пуйло від заздрощів подохне.
показати весь коментар
13.11.2025 13:46 Відповісти
Крадіям і корупціонерам ці гроші не віддадуть.
показати весь коментар
13.11.2025 13:57 Відповісти
А крадії і корупціонери нікого і питати не будуть, бо влада ж у них
показати весь коментар
13.11.2025 14:01 Відповісти
Влада у США-ФБР.
показати весь коментар
13.11.2025 14:37 Відповісти
"Зеленський розповів, на що витратять 140 мільярдів євро "репараційного кредиту" Коню зрозуміло - поділять між собою.
показати весь коментар
13.11.2025 14:18 Відповісти
Сподіваюсь, якщо ЄС виділять Україні ці кошти, то паралельно забезпечать жорсткий контроль за їх використанням, інакше закінчиться це все "передбачувано"...